Kapija na kuci

Započeo FullSlaSh, Mart 25, 2010, 15:33:28 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Trazim malu pomoc!
Zanima me gdje da ubacim za kapiju i kako da je postavim na neko mjesto, ev kod od skripte
//-----------------------------Kuca Kapija--------------------------------
if(strcmp(cmd,"/openhouse",true)==0)
{
new Playername[24];
   GetPlayerName(playerid, Playername, sizeof(Playername));
if(strcmp(Playername,"Mate_Mandac",true))
    {
    SendClientMessage(playerid, COLOR_RED, "Nemozete dignut rampu Kuce Mate Mandac jer vi niste Mate Mandac.");
}
else
{
MoveObject(kuca, 281.928894, -1320.154785, 51.764954, 2.000);
SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, "Rampa Kucnog Dvorista Mate Mandac se dize.");
}
return 1;
}
if(strcmp(cmd,"/closehouse",true)==0)
{
new Playername[24];
   GetPlayerName(playerid, Playername, sizeof(Playername));
if(strcmp(Playername,"Mate_Mandac",true))
    {
    SendClientMessage(playerid, COLOR_RED, "Nemozete spustiti rampu kuce Mate Mandac jer vi niste Mate Mandac.");
}
else
{
MoveObject(kuca, 281.928894, -1320.154785, 52.939995, 2.000);
                                 SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, "Rampa Kucnog Dvorista Mate Mandac se spusta.");
}
return 1;
}

Originalno preuzeto sa teme: http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=4236.0

Hmmm nisam bas ovo skuzio ali ubaci ovo tamo di su ti svi objekti:

kuca = CreateObject(...............);


samo ovdje gdje pise ".............." tu stavi ono o objektu, kordinate i to :D
MAP:

[MAP]Mall Caffe Bar
[MAP]Predsjednikova kuća
[MAP]Zatvor






Respect: Correlli, Momak, Zic, Nik, Blood, Neno, joxy, Hawks, Soprano ...

Citat: Samparena~Tinu_Tuna poslato Mart 25, 2010, 15:44:12 POSLE PODNE
Evo ovako ovo se ubaci pod OnPlayerCommandText i vidis sad to open house kaze samo ime mate mandac ti promjenis po zelji onda ovo moveobject (kuca) to kuca zamenis sa ideom koji dobijes od mta kada convertujes mapu , kako konvertovati mapu imas u mom potpisu tut, takodje dobijes i kod koji kuca ima i onda uzmes ona prva tri x y i z i stavis pod close house onda ponovo odes u mta i stavis kako treba da bude otvorena kapija i tako je sacuvas i konvertas i onda stavis tu pod ovo di je openhouse kordinate otvorene kapije a u closhouse kordinate zatvorene kapije Jasno?
Znam taj dio, al sad ne znam ovaj dio kada ja trebam da nadjem koordinate x y z, kako da njih nadjem i znam osnovni rad u MTA da radim, taj dio mi pojasni kada trebam da nadjem x,y,z i kako da ih nadjem
HVALA

Citat: FullSlaSh poslato Mart 25, 2010, 18:20:50 POSLE PODNE
Citat: Samparena~Tinu_Tuna poslato Mart 25, 2010, 15:44:12 POSLE PODNE
Evo ovako ovo se ubaci pod OnPlayerCommandText i vidis sad to open house kaze samo ime mate mandac ti promjenis po zelji onda ovo moveobject (kuca) to kuca zamenis sa ideom koji dobijes od mta kada convertujes mapu , kako konvertovati mapu imas u mom potpisu tut, takodje dobijes i kod koji kuca ima i onda uzmes ona prva tri x y i z i stavis pod close house onda ponovo odes u mta i stavis kako treba da bude otvorena kapija i tako je sacuvas i konvertas i onda stavis tu pod ovo di je openhouse kordinate otvorene kapije a u closhouse kordinate zatvorene kapije Jasno?
Znam taj dio, al sad ne znam ovaj dio kada ja trebam da nadjem koordinate x y z, kako da njih nadjem i znam osnovni rad u MTA da radim, taj dio mi pojasni kada trebam da nadjem x,y,z i kako da ih nadjem
HVALA

Eto koordinate nadi ovdje http://gtamap.delux-host.com/converter/...odi pretraži/browse i odaberi datoteku imas pod C disc --> ProgramFiles-->MTA-->Mods--> MapEditor --> Maps i tamo nades tu mapu a dolje odaberes PAWN Code for SAMP i ispisati ce ti se sve
MAP:

[MAP]Mall Caffe Bar
[MAP]Predsjednikova kuća
[MAP]Zatvor






Respect: Correlli, Momak, Zic, Nik, Blood, Neno, joxy, Hawks, Soprano ...