[TuT] Izlaz iz org (TIM Ugovori)

Započeo propalica2131231, Jul 02, 2012, 14:24:50 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Evo odlucio sam napisati ovaj tut za one koji zele malo unaprijediti svoj mod ! Radi se o tome da igrac nemoze izaci iz ORG ako nema dovoljno tim ugovora ! Vrlo je jednostavno i pohvatat ce te sve brzo ;)




1. Korak Varijabla

Prvo moramo pod pInfo(ili kako se enum kod vas zove) dodati novu varijablu, ja cu ju nazvati pTU i to ce izgledati ovako :
enum pInfo
{
pTU,




2. Korak Spremanje

Ovaj dio je samo c/p, imate npr format(var, 64, "Key=%s\n", PlayerInfo[playerid][pKey]);fwrite(hFile, var);i vi samo ispod dodajteformat(var, 64, "TimUgovor=%s\n", PlayerInfo[playerid][pTU]);fwrite(hFile, var); Isto tako i za ostalo(update igracevih varijabli i slicno)





3. Korak Komanda

Ovo je najjednostavniji dio ! Imamo komandu npr
if(strcmp(cmd, "/quitfaction", true) == 0)
{
if (GetPVarInt(playerid, "gPlayerLogged") != 0)
    {
        if(PlayerInfo[playerid][pMember] > 0 || PlayerInfo[playerid][pLeader] > 0)
        {
      GetPlayerName(playerid, giveplayer, sizeof(giveplayer));
    SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTBLUE, "* Napustili ste Organizaciju i sada ste civil.");
    gTeam[playerid] = 3;
      PlayerInfo[playerid][pLeader] = 0;
    PlayerInfo[playerid][pTeam] = 3;
    PlayerInfo[playerid][pMember] = 0;
      PlayerInfo[playerid][pRank] = 0;
    PlayerInfo[playerid][pChar] = 0;

      new rand = random(sizeof(CIV));

      SetSpawnInfo(playerid, gTeam[playerid], CIV[rand],0.0,0.0,0.0,0,0,0,0,0,0,0);
    PlayerInfo[playerid][pModel] = CIV[rand];
    SpawnPlayer(playerid);
}
else
    SendClientMessage(playerid, COLOR_RED, "Nisi u organizaciji!");
}
  return 1;
}


I mi samo u komandu moramo dodati
if(PlayerInfo[playerid][pTU] > 50) //stavite koliko zelite I komanda na kraju izgleda ovako:

if(strcmp(cmd, "/quitfaction", true) == 0)
{
if (GetPVarInt(playerid, "gPlayerLogged") != 0)
    {
        if(PlayerInfo[playerid][pMember] > 0 || PlayerInfo[playerid][pLeader] > 0)
        {
                    if(PlayerInfo[playerid][pMember] > 0 || PlayerInfo[playerid][pLeader] > 0)
                    {
      GetPlayerName(playerid, giveplayer, sizeof(giveplayer));
    SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTBLUE, "* Napustili ste Organizaciju i sada ste civil.");
    gTeam[playerid] = 3;
      PlayerInfo[playerid][pLeader] = 0;
    PlayerInfo[playerid][pTeam] = 3;
    PlayerInfo[playerid][pMember] = 0;
      PlayerInfo[playerid][pRank] = 0;
    PlayerInfo[playerid][pChar] = 0;

      new rand = random(sizeof(CIV));

      SetSpawnInfo(playerid, gTeam[playerid], CIV[rand],0.0,0.0,0.0,0,0,0,0,0,0,0);
    PlayerInfo[playerid][pModel] = CIV[rand];
    SpawnPlayer(playerid);
}
else
    SendClientMessage(playerid, COLOR_RED, "Nisi u organizaciji!");
}
  return 1;
           }
}





4. Korak Dodavanje za payday

Nadite public PayDay(ako se vas tako zove) i dodajte u njega PlayerInfo[playerid][pTU]=-1




Tutorial by Don Conell
Napomena: ovo je samo za GF edit modove ! Ako zelite ovo morate prilagoditi vasem modu (sto nece biti tesko)
Takoder nemojte pisati "Zasto strcmp" jer sam komandu kopirao iz jednog GF moda pa mi se nije dalo stavljat ZCMD, a i skripterima ce bit ekstra lako prebaciti u ZCMD/YCMD !
Poslednja Izmena: Septembar 11, 2012, 21:10:08 POSLE PODNE od Don Conellâ„¢


Citat: SonY_ poslato Jul 03, 2012, 01:52:34 PRE PODNE
TUT je dobar!
Zar ti nije lakse napraviti posebno varbijalu za tim i kaznu ugovor?
kazna ugovor nisam pravio vec samo da nemoze izaci dok nema vise od 50 tim ugovora

zaboravio sam rec da pod komande za kick iz org i ubacivanje u org dodate PlayerInfo[playerid][pTU]=0;