Sality Killer

Započeo Brian Brendell, Jun 26, 2012, 14:15:52 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Pozdrav,
Vidim na nekim temama da ste skinuli modove koji imaju virus, a taj virus je Win32 Sality.
Win32 Sality se širi po cijelom kompjuteru, zarazi većinu exe fajlova, onemogući otvaranje Skajpa, CCLenera i sl., nabije CPU na 70-100% (a normalan je 20-30%), usporava rad cijelog kompjutera, premjesti par stvari...
Firma Kaspersky lab. je napravila i Sality Killer, Sality Killer skenira cijeli kompjuter, vraća exe fajlove u normalu, izliječi pokvarene fajlove, vrati CPU u normalu.Ne briše fajlove već ih samo liječi.
Potrebno je samo da skinete fajl raspakujete ga i pokrenete skeniranje, ukoliko imate dosta stvari na računaru, skeniranje može da potraje i do 3-4h.Prvo skenira C disk, kada završi sa C diskom kreće na D i na F i ostale koje imate.
Taj Sality Killer kada skenira ovako izgleda:
Sality Killer se skine za dve-tri sec, nije to veliko.
Zašto sam otvorio ovu temu i dajem link za SalityKiller?
Ja sam skinuo mod CityLife od Nikole, gdje je on rekao da ima virusa ali ja nisam obraćao pažnju na to pa sam ga skinuo, ja sam kriv.
Kad se sjetim mojih muka pre nego što sam otkrio SalityKiller, pa ''Has stopped working'' , pa se ukoći, pa neće otvori Skajp, žao mi je nekoga ko muči muku s time.
Link sa oficijalne stranice Kasperksya gdje su odgovorili na pitanje kako izliječiti kompjuter od Win32 Salitya.: http://support.kaspersky.com/viruses/solutions?print=true&qid=208279889
Možete skinuti tako što ćete ići na ovaj prvi link i ići ''Download the file SalityKiller.zip'' ili
http://support.kaspersky.com/downloads/utils/salitykiller.zip.
Ukoliko imate pitanja postavite ovdje ili na PM :)
S dobrom namjerom.
Poslednja Izmena: Jun 26, 2012, 14:19:12 POSLE PODNE od Brian Brendell

Da i meni je ovaj virus došao, ali avirom sam sve morao brisati. :/

Nzm bas jednom sam koristio KASPERSKI i obrisao mi je fajlove za graficku i to nisam mogao da klikne na ikone ni start kao slikami ostalo , pa sam morao sistem brisati.

Nije to obrisao 100% bez tvoje dozvole, al' ovo ne briše, testirano :) Samo izliječi oštećeni fajl.

Pa da rekao mi je da je nasao par virusa ali nemoze se naci virus u delovima operativnog sitema