[Mala pomoc]Zadaci iz matematike

Započeo Zlatan_Ibrahimovic, Jun 23, 2012, 14:05:46 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Zlatan_Ibrahimovic

Pa evo da kazem.Pripremam se za prijemni.Trazio sam uglavnom one zadatke koji inace budu u prijemnima, u ovoj skoli gdje cu ici,neda mi se ni spomenuti ime. :P Smorio sam se rjesavajuci,oko 100 listova,a na svakom po najmanje 6 zadataka,pa nekih se stvari cak ne mogu sjetit kako se rade,jer sam ipak radio davno.

Ako ko zna kako se ovo rjesava nek napise pls :

Zadatak:"Reduciraj polinom"

(a+2b-3a+1/2b)*x=   (ako koga buni ovo 1/2 to je ono 1 kroz 2 (1:2) isto,jer sam se i ja jedva snasao kako da napisem to.

Zadatak:"izracunati 2/3 izraza"

A=(9:15-3*0,4)*10^2                        (^2 na kvadrat)


Zadatak:"Srediti polinom po opadajucim eksponentima"


(4x^2 -3x+6) * (2x-3)+(5x-2)^2       (^2 na kvadrat)

E to je jedino sto se nikako ne mogu sjetit, kako uraditi.Ako ko pomogne HVALA MU OD <3


Meni su 2 puta lockali ovakvu temu,nema smisla da tebi odrade zadatke  >:(

Citat: [/cH]FЯ3AΚ poslato Jun 23, 2012, 14:05:46 POSLE PODNE
Pa evo da kazem.Pripremam se za prijemni.Trazio sam uglavnom one zadatke koji inace budu u prijemnima, u ovoj skoli gdje cu ici,neda mi se ni spomenuti ime. :P Smorio sam se rjesavajuci,oko 100 listova,a na svakom po najmanje 6 zadataka,pa nekih se stvari cak ne mogu sjetit kako se rade,jer sam ipak radio davno.

Ako ko zna kako se ovo rjesava nek napise pls :

Zadatak:"Reduciraj polinom"

(a+2b-3a+1/2b)*x=   (ako koga buni ovo 1/2 to je ono 1 kroz 2 (1:2) isto,jer sam se i ja jedva snasao kako da napisem to.

Zadatak:"izracunati 2/3 izraza"

A=(9:15-3*0,4)*10^2                        (^2 na kvadrat)


Zadatak:"Srediti polinom po opadajucim eksponentima"


(4x^2 -3x+6) * (2x-3)+(5x-2)^2       (^2 na kvadrat)

E to je jedino sto se nikako ne mogu sjetit, kako uraditi.Ako ko pomogne HVALA MU OD <3

Reduciraj je isto što i rastavi? (Nije provokacija, ali je različita terminologija)
U drugom sve pomnožiš sa 2/3
U trećem pomnožiš sve i poredaš exponete po veličini!

Da li ti treba uradit ili samo objasnit ?
Poslednja Izmena: Jun 23, 2012, 14:24:12 POSLE PODNE od Vrabac

Zlatan_Ibrahimovic