[TuT] Kako Napraviti GTA Edit

Započeo [CM]Cundrajz, Maj 07, 2012, 16:01:27 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

[CM]Cundrajz


Želite znati kako editovati GTA San Andreas i napraviti svoj GTA?
Najvjerovatnije ste ćuli za GTA Serbia,GTA Hrvatska,GTA Makedonija,GTA Snow,GTA Ultimate,.. ali se nikad niste zapitali,ili jeste al nije vam bilo jasno,kako se to radi!?
Danas ću vam pokazati.















Preuzmite Mod ili Skin sa stranice http://www.thegtaplace.com !
Otvorite GTA Mod Installer i instalirajte mod po uputama na ovom videu - http://www.youtube.com/watch?v=QaaOx62GWmI&feature=related !
Sada otvorite GTA Image Tool i idite na open i otvorite GTA3.img koji se nalazi u C:\Program Files\Rockstar Games\GTA San Andreas\models !
Otvorite sliku,video,model,skin ili mod koji želite preurediti i stisnite Export !
Spremite na desktop!
Otvorite taj mod ili Å¡ta već ste exportali preko odreÄ'enog programa koji podržava (npr. ako ste skinuli skin otvorite preko painta ili nekog image editora)!
Preuredite kako vi želite i spremite u ISTOM formatu (npr ako je png spremite u png)!
Vratite se na Image Tool i opet naÄ'ite taj fajl Å¡to ste editali i kliknite import i odaberite fajl koji ste spremili!
To je to što se tiče editanja:



  • Intro videa
  • Slika na kućama ili po gradu
  • Slika oružja
  • Skinova
  • CutScreena (Videa u igrici)
  • OdreÄ'enih textdrawa
  • JoÅ¡ mnogo toga...







Sada je vrijeme za korak br 2.
Želite promjeniti IG (In Game) tekst npr. kad netko priča sa vama na GTA:SA,želite editovati prevod,
ili npr. radio ime,i ostale tekstove u igri (tako možete promjeniti jezik igre u koji god želite,ja sam mjenjao u Hrvatski i uspio sam za samo 3 sata sve u igri stavit na HRV jezik).
Otvorite GTA Ultimate Editor.
Sada otvorite odreÄ'eni fajl koji želite urediti (ako želite urediti ime auta otvorite C:\Program Files\Rockstar Games\GTA San Andreas\models\generic\vehicle.txd - takoÄ'er možete urediti preko TxdWorkshopa).
Otvorite odreÄ'enu grupu teksta sa strane na GTA Ultimate Editoru.
Preuredite u željeni tekst i kliknite Save !
Sada možete otvarati druge grupe teksta ili druge txd fajlove i mjenjati IG tekst.






Korak br 3.
Želite neku malo bolju grafiku na vašem GTA izadnju?
Nema frke,preuzmite ENB Series modifikaciju grafike i iznenadite igrače!
Download link: http://www.thegtaplace.com/downloads/get/2651
Kada to preuzmete,sve iz mape stavite u folder gdje vam je instaliran GTA San Andreas ( najčešće je to C:\Program Files\Rockstar Games\GTA San Andreas ) i restartirajte svoje računalo!
Sigurno ste vidjeli intro ili logo od GTA Hrvatske ili pak običnog GTA San Andreasa,a neznate kako ga napraviti?
Koristite ove fontove da kreirate svoj logo:





Slika primjera fonta:




Slika primjera fonta:









PS: Ako neznate gdje skinuti modove,skinove i ostale stvari koje mogu pomoći evo linkovi:
http://www.thegtaplace.com
http://www.gtagarage.com
http://www.gtainside.com
Poslednja Izmena: Jul 08, 2012, 01:48:12 PRE PODNE od [GF]Armin44

Pohvala! Ništa novo ali svaka ti čast! ;)

Predobar tut, sad cu napravit gta :D
Informacije
Otvorenje servera:1.9.2012 (18:00)
Owneri:miszh,m@n in bl@ck,kasspi
Forum: www.blackedition-roleplay.info
IP:193.192.58.206:7790

[CM]Cundrajz

Hvala,hvala :)
Znam da nije ništa novo,ali moglo bi bit.

Dobar tutorial!!  ;) ali nije bas kako napraviti svoj gta vec kako modificirat/editat svoj gta.

Pa,po logiki,je Vas GTA,jel ako ja sada Editujem auta,kuce,bizove,motore,ceste,pa bice sve drugacije,nadam se da sa ovime,mozete i prevesti na Hrvatski!!!
Pozdrav Ja sam Micko!

Trenutno imam 23 godine,SA:MP igram oko 4 godine,takorec od kada je i nastala SA:MP Zajednica.Dosta toga sam naucio proteklih par godina,tako da sam dosao ovidje kako bi pomogao onima koji neznaju nista,o SA:MP-u!
Moja iskustva sa Multi Theft San Andreas-om,tojest MAP Editor-om,su prevelika,sto se tice Gradova,Naselja,ili Sela,Ogradjivanje kuca,Vikendica ili Ducana,nije nimali problem!!
Neki mozda neznaju,za MAP Editor,sa njime mozete brisati,micati,preseljavati Obijekte,to ujedino koristim!Neki neznaju da Ubace,pokrenu,ili instaliraju Server na Host,zato sam i dosao ovidje!
To ide i za Forume!
Za vise informacija na moj PM(Poruke)!!

Ovo mi se jako svida..veoma je jednostavno Moram reći samo jednu riječ:STICKY!

Citat: [RS|XRP] Sabbathâ,,¢ poslato Maj 09, 2012, 00:38:26 PRE PODNE
Citat: Armin44 !GF! poslato Maj 09, 2012, 00:03:30 PRE PODNE
Ovo mi se jako svida..veoma je jednostavno Moram reći samo jednu riječ:STICKY!

Ovaj još gori od onoga što napravio temu -.-
Sinovi, nije to vaÅ¡ gta, već vi svoj gta editujete, ali ne vi, već vi samo ubacujete modove,  a te modove koje ćete vi uzeti i staviti u "svoj GTA" su napravili ljudi koji su izgubili živce satima sedeći za računarom. Fatite se recimo 3ds maxa i probajte napraviti obični skin, pa onda od svih tih svojih skinova "napravite GTA".
A ako oćete napraviti svoj GTA, nazovite rockstar, uzmite licensu, i pravi igru :D
Pa gdje ću ja praviti igricu kao sto je Gta San Andreas..ali on je pokazao u ovome kako skupiti modove i urediti ga nesto kao PATCH kao sto je naveo GTA Bosna,GTA Hrvatksa..bla bla..I da ti kazem  ja radim skinove preko 3ds maxa i u tome sam odličan,pravim vozila preko Zmodelera i u tome sam dobar...tako da bi sa svojim modovima mogao napraviti PATCH.Ubuduće čitaj!

Pohvale za tut !
Potpis:
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta ili privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije u vašem potpisu.

Lijepo
Poslednja Izmena: Maj 11, 2012, 17:24:50 POSLE PODNE od [NV] Rodriguez

[CM]Cundrajz

Update,veliki :)
Poslednja Izmena: Maj 14, 2012, 17:56:49 POSLE PODNE od [CM]Cundrajz

Samo rijeci hvale za ovo,svaka ti cast i veliko hvala.
It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it.

Dobro je sto si ovo uradio nekima ce posluzit, bio sam poceo sa pravljenjem GTA YU mod al je oslu u ku*ac, kad radis sam i nemas pomoci ne vrijedi :)


"Religija je samo iluzorno sunce koje se kreće oko čovjeka dotle dok se on ne kreće oko sebe samoga." - Karl Marx


"Nije glu.p onaj koji nezna da cita, nego onaj koji povjeruje u sve sto procita." - Ivo Andrić

Citat: dknez15 poslato Maj 19, 2012, 21:25:24 POSLE PODNE
Dobro je sto si ovo uradio nekima ce posluzit, bio sam poceo sa pravljenjem GTA YU mod al je oslu u ku*ac, kad radis sam i nemas pomoci ne vrijedi :)
Pa jbg prvo na popisu je okupiti tim...Ako ikad nastavis sa time Sretno ti.

znam, a jbg ja prosle godine, radio onako bzvz, a poslje vec kad sam morao  puno stvari mjenjat i poslje reinstaliro i nisam onaj gta3.img nedje sacuvo itrd..


"Religija je samo iluzorno sunce koje se kreće oko čovjeka dotle dok se on ne kreće oko sebe samoga." - Karl Marx


"Nije glu.p onaj koji nezna da cita, nego onaj koji povjeruje u sve sto procita." - Ivo Andrić