[TuT] Napravite Solidan Video u Movie Makeru

Započeo RazorDomy, Maj 07, 2012, 09:15:12 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.



Kako napraviti solidan video u Movie Makeru?

Movie Maker je program kojim uredjivate video,dodje na instalaciji Operativnog Sistema XP.Naravno dodje i na instalaciji w7 ali je teže da se razumite pa nebi da kompliciramo.Da vam objasnim kako da solidno napravite video


Movie Maker možemo podjelit na :
-Verzije


Ko ima operativni sistem XP nek nadjem Windows Movie Maker u all program i otvori ga i sljedi dalje tutove.

Ko nema XP evo vam link pa dwl si http://windows-movie-maker.en.softonic.com



Da pojasnimo :

From Digital Video Camera - Da snimate zna?i kamerom pa stavite video to ne?ete radit sigurno

Videos - Zna?i to stisnete i nadjete video i stisnete Import.Kad stisnete import dodje vam video u prozoric i prenesete ga dole na programsku traku "Video"

Pictures - Stisnete i ubacite sliku isto nadjete i stisnete Import.Takodjer prenesete u alatnu traku "Videos"

Audio or Music - da prati vaš video muzika,nadjete te takodjer odaberete i stisnete import.Kad dodje prenesete je pod Music.Samo mp3 muzika se podrazumijeva.

Onda imate editor

Effect - tu imate razne efekte,itd itd samo tu frfljajte skontat ?ete vjerujte mi

Transitions - Tu kad završi jedna scena video kako ?e oti?i video,raspast ?e se u kocke,postat srce i ti fazoni.Takodjer ?e te skontat

Titles and Credits - Tu zna?i na po?etak filma napišete text i tako to,kredite da lista ko je sve glumio u filmu i tako to.


Kako da text vam bude tj. da dodje u toku videa?Kao razgovor dialog nekakav?

Stisnete Titles and Credits>Title on the selected clip>Upišete željeni text

Imate ispod dialoga za text Change the title animation - Tu kako ?e vam se taj text pojavit,imate razni tih fazona,i onda kad nadjete stisnete add title.

Imate i Change the text font and color,kliknete tu.Imate kakav ?e vam bit font,boja u pozadini,boja slova,pozicija,podebljano,koso,obadvoje itd.

Kako efekte i tranislation ubacit?

Jednostavno nadjete koji vam se svidja,i prenesete na željeni video/scenu.

Kako spremiti video?

Video spremite tako Å¡to stisnete na File>Publish Movie>Gdje ?ete spremiti video>Ime videa i mapa spremanja>Kvaliteta videa>Publish.


Mislim da ce posluzit nekom :)
Poslednja Izmena: Maj 07, 2012, 09:15:33 PRE PODNE od RazorDomy
Forum: http://www.gu-gaming.com/
Server IP: 78.46.21.212:7752

Dobar tut...Posluzice nekima koji ne znaju :D
Europe Street RPG/DM



Dobar tut, nego imas li mozda kakav dobar program na kojem mogu snimat npr. samp ili tako nesto na kompu. ja sam koristio neke programe ali su mi videa zauzimala previse prostora, npr. video od 4 min zauzima 800 mb. ako imas bio bih ti zahvalan da mi das link za download :)

a iskreno znas sta i fraps i ovaj tvoj opcenito svi ti programi za snimanje zauzimaju dosta prostora ali ja bi ti preporucio fraps jer jednostavan je za koristenje , jednostavno ga je skinut i bez problema ga uredujes u Movie Makeru ...

(malo se duze stavlja ako hoces na yt ali on je najbolji :D ) http://www.fraps.com/
Forum: http://www.gu-gaming.com/
Server IP: 78.46.21.212:7752

Hvala ti za TuT! Veoma će mi pomoći! Sutra idem kod drugarice (jedne) da napravimo kao neki CD na kojem će biti njene slike - u smislu, poklon za roÄ'endan, druagrici (drugoj), a ja nemam (a ni ta prva drugarica) u pravljenu ovih sranja, pa će mi poslužiti!




Citat: mihael22 poslato Maj 07, 2012, 11:49:50 PRE PODNE
Dobar tut, nego imas li mozda kakav dobar program na kojem mogu snimat npr. samp ili tako nesto na kompu. ja sam koristio neke programe ali su mi videa zauzimala previse prostora, npr. video od 4 min zauzima 800 mb. ako imas bio bih ti zahvalan da mi das link za download :)

FRAPS ako koristiš, on pravi "velike" videe! Probaj Camtasia-u, možda je bolji 8ja lično nisam probao)!




Odkad je movie maker SA:MP? "Tutoriali u vezi SA:MP-a"

LOCK.
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.