Otvaranje kapija

Započeo Don Eagle, April 22, 2012, 21:59:01 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UVOD:

Pozdrav svima , ovo je moj prvi tutorial i pokzacu vam kako da napravite da vam se kapije otvaraju i automatski zatvaraju.Pratite me.

PRVI KORAK:

NaÄ'ite u vasem modu pod NEW gde su vam i druge kapije i dodajte :

new mojakapija

Vi mozete i staviti drugacije ime kapije.

Drugi korak :

Pod OnGameModeInit dodajte:

mojakapija = CreateObject(980,-6.69999981,1534.30004883,14.50000000,0.00000000,0.00000000,87.99499512);

E to su kordinate vaše kapije koju ste doadli u MTA

Treci korak:

Pod FORWARDIMA doadjte ovako :

forward zatvori18();

Posle cete videti zasta to sluzi.

ÄŒetvrti korak:

Pravljenj komande :

if (strcmp("/mojaotvori", cmdtext, true, 10) == 0)
{
if(PlayerInfo[playerid][pDonateRank] >= 1 && PlayerInfo[playerid][pDonateRank] < 4)
{
                            MoveObject(mojakapija1,502.10000610352, -1559.9000244141, 24.5, 2.00);
SetTimer("zatvori18", 5000, 0);
        SendClientMessage(playerid, WHITE, "("COL_ORANGE"Paznja{FFFFFF}!) Otvorio si (IME KAPIJE) kapiju, "COL_ORANGE"automatski {FFFFFF}ce se zatvorit!");
}
else return SendClientMessage(playerid, WHITE, ""COL_RED"| VAÅ  TEKST |{FFFFFF} Nemate kljuc za ta vrata.");
return 1;
}


Sada da objasnim kako komanda radi:


Pod SetTimer dodate vas forward koji ste dodali na pocetku ja sam ovde dodao forward zatvori18 (vi stavite ime vaseg)


Sada ovo su podaci ko moze da otvara kapiju (ja sam ovd stavio da to mogu donatori,a vi mozete promeniti ,ovako izgedaju informacije za organizacije i admine)

if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1 && PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 1339)

To je su bile informacije za admina , a evo za organizaciju:
if (PlayerInfo[playerid][pMember] == 5 || PlayerInfo[playerid][pLeader] == 5)

Pod pMember stavite broj vaše organizacije , isto to i pod pLeader.

To su informacije da samo admin moze otvarati kapiju , prepoznaje admin level , zavisi od vaseg amdin sitema mozete promeniti ove kodove < 1339
Sada pod MOVE OBJECT   stavite kordinate vaÅ¡e otvorene kapije.

Peti korak:

pri kraju skripte gde su najcesce ostale kapije dodajte:

public zatvori18()
{
    MoveObject(mojakapija,-1193.9000244141, -998.79998779297, 131.0, 2.00);
    return 1;
}


Sada ovi brojevi u zagradi ( PRVIH ŠEST) predstavljaju kordinate vaše zatvorene kapije , znaci tu stavljate kordinate vase kapije(ZATVORENE)!

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


To je bilo to nadam se da sam nekima pomogao , pozdrav svima (ovo je moj prvi tutorial tako da nemojte biti strogi)

Možete oceniti 1/10.


Da zabroravio sam ovi brojevi na kraju 2.00 predstavljaju rotaciju vase kapije , jauvek stavljam 2.00 posto se tako najpravilnije otvaraju.



http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=92.0



Ne pišite više sledeće tutorijale:

- Izrada bilo kakvog posla ili uopšte "posla".
- Kapije sa automatskim zatvaranjem ili bilo kakve pomične kapije.
- 3DTextLabeli, bilo kakav tut vezan za 3DText.
Izvinjavam se na svim glupostima i ako sam nekome napisao nesto lose, neko drugi je koristio moj profil!
__________________________________________
https://bk.gta.world - GTA World Balkan - RAGEMP

Ja stvarno ne znam zasto je tako tesko pogledati u pravila pre nego otvorite temu.

LOCK!