[pomoc] warn i error ?

Započeo El Toni, April 19, 2012, 19:12:55 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: GF
Detaljan opis problema: Stavao sam kad upises on/off duty da se pokaze u /admins da si off/on i izasli mi 2 errora i 2 warna kako da ih sredim?
Dio skripte: C:\Documents and Settings\Gigov\Desktop\Macedoniaa 0.3d\gamemodes\MKRPG.pwn(20998) : warning 215: expression has no effect
C:\Documents and Settings\Gigov\Desktop\Macedoniaa 0.3d\gamemodes\MKRPG.pwn(21020) : warning 215: expression has no effect
C:\Documents and Settings\Gigov\Desktop\Macedoniaa 0.3d\gamemodes\MKRPG.pwn(24180) : error 033: array must be indexed (variable "PlayerInfo")
C:\Documents and Settings\Gigov\Desktop\Macedoniaa 0.3d\gamemodes\MKRPG.pwn(24255) : error 033: array must be indexed (variable "PlayerInfo")

Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):


Daj te linije za prva dva. Druga dva su ti jer ti prelazi definirani broj u varijabli.



1.warn
GameMasterDuty[playerid] == 1;
2.warn
GameMasterDuty[playerid] == 1;


errore sam sredio...ali izaso mi novi warnove (jedan sam imao :D a drugi sad izaso)

C:\Documents and Settings\Gigov\Desktop\Macedoniaa 0.3d\gamemodes\MKRPG.pwn(36506) : warning 203: symbol is never used: "GameMaster"
C:\Documents and Settings\Gigov\Desktop\Macedoniaa 0.3d\gamemodes\MKRPG.pwn(36506) : warning 203: symbol is never used: "GetPointDistanceToPointExMorph"


te linije nepostoje..

e ovako, posto je lose brisati, na kraj gamemodea stavi:

#pragma unused GameMaster
#pragma unused GetPointDistanceToPointExMorph


e sad, ako IKAD zelis iskorititi neki od ova 2 pojma moras obrisati #pragma, odnosno ceo taj red,

ovo znaci da se nece koristiti u gamemodu, i ako ga koristis izacice error, zato sad dok ne koristis stavi #pragma a kad ti zatreba ti izbrisi #pragma nadam se da kontas.. :)

Citat: dock poslato April 19, 2012, 20:44:25 POSLE PODNE
e ovako, posto je lose brisati, na kraj gamemodea stavi:

#pragma unused GameMaster
#pragma unused GetPointDistanceToPointExMorph


e sad, ako IKAD zelis iskorititi neki od ova 2 pojma moras obrisati #pragma, odnosno ceo taj red,

ovo znaci da se nece koristiti u gamemodu, i ako ga koristis izacice error, zato sad dok ne koristis stavi #pragma a kad ti zatreba ti izbrisi #pragma nadam se da kontas.. :)
ako stavim pragma nece da redi komandu??