Pomoc oko racunara

Započeo Marlon., April 19, 2012, 18:54:40 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ovako, jutros mi se u kuci desio neki spoj struje nesto i doslo je do spoja u uticnici gdje racunar prikopcan..
i to se sve zapusilo, cijela soba bila u dimu.. pa ne znam ja ni tacno ni sta se pusilo ali nebitno..

bili su majstori, elektricari i sredili struju i sada sve ok radi, medjutim kada sam prikopcao komp ne funkcionise..
Odnosno ja ga upalim i cuje se ono sve pokrece se i to, medjutim ne pojavljuje mi se slika na monitoru..
Monitor svijetluca ono standardno kao kad je ugasen komp... Prikopcano je sve dobro tako da mi to ne govorite..
Znaci kuciste je pokrenuto, radi svijetli cuje se, medjutim monitor djeluje kao da je komp ugasen...
Sta da cinim?

Ja vjerujem da je nesto otislo, medjutim nisam neki profesionalac oko toga pa eto valjda vi mozete pomoci..
XFIRE: marlon30
MSN: [email protected]
E-Mail: [email protected]
Nudim usluge photoshop radova! Javite se!


Citat: [RS] Marlon poslato April 19, 2012, 18:54:40 POSLE PODNE
Ovako, jutros mi se u kuci desio neki spoj struje nesto i doslo je do spoja u uticnici gdje racunar prikopcan..
i to se sve zapusilo, cijela soba bila u dimu.. pa ne znam ja ni tacno ni sta se pusilo ali nebitno..

bili su majstori, elektricari i sredili struju i sada sve ok radi, medjutim kada sam prikopcao komp ne funkcionise..
Odnosno ja ga upalim i cuje se ono sve pokrece se i to, medjutim ne pojavljuje mi se slika na monitoru..
Monitor svijetluca ono standardno kao kad je ugasen komp... Prikopcano je sve dobro tako da mi to ne govorite..
Znaci kuciste je pokrenuto, radi svijetli cuje se, medjutim monitor djeluje kao da je komp ugasen...
Sta da cinim?

Ja vjerujem da je nesto otislo, medjutim nisam neki profesionalac oko toga pa eto valjda vi mozete pomoci..
100 % napojna
Moze lock ?


Citat: [RS] Marlon poslato April 19, 2012, 18:54:40 POSLE PODNE
Ovako, jutros mi se u kuci desio neki spoj struje nesto i doslo je do spoja u uticnici gdje racunar prikopcan..
i to se sve zapusilo, cijela soba bila u dimu.. pa ne znam ja ni tacno ni sta se pusilo ali nebitno..

bili su majstori, elektricari i sredili struju i sada sve ok radi, medjutim kada sam prikopcao komp ne funkcionise..
Odnosno ja ga upalim i cuje se ono sve pokrece se i to, medjutim ne pojavljuje mi se slika na monitoru..
Monitor svijetluca ono standardno kao kad je ugasen komp... Prikopcano je sve dobro tako da mi to ne govorite..
Znaci kuciste je pokrenuto, radi svijetli cuje se, medjutim monitor djeluje kao da je komp ugasen...
Sta da cinim?

Ja vjerujem da je nesto otislo, medjutim nisam neki profesionalac oko toga pa eto valjda vi mozete pomoci..
Isti se i meni problem desio.
Isto sve komp dole se pali i cuje se a monitor ne (crko je monitor).Jedan od slucaja je ovaj sto sam reko.
A moguce da je i ovo sto kaze @mexo

Vidi jel ti svijetli lampica na monitoru ona zelena xD


Da svijetli mi , znaci da je monitor u redu... (valjda)
XFIRE: marlon30
MSN: [email protected]
E-Mail: [email protected]
Nudim usluge photoshop radova! Javite se!

Taj sam problem imao ja prije nekih par dana, otisla ti je neka sijalica u monitoru ili kako se to već zove, idi u neki najbliži Computer Shop da ti zamjene, nije ni skupo toliko, poz :)

Tj. sijalica koja daje svjetlost monitoru, tebi je monitor 100% ispravan ali ta sijalica ne daje svjetlost...

Folder86

Nova grafička, po mogučnosti jača.

Citat: mexo poslato April 19, 2012, 19:03:36 POSLE PODNE
100 % napojna
Moze lock ?
A de mi reci zasto bi bilo do napojne :S jedino ako iz napojne ide struja u monitor.....ovako ako nista ne rijesis.....da ne kupujes novu graficku pokusaj ovaj nacin kako smo ja i prijatelji osposobili laptop na servisu su mu trazili 700 km za popravak....mi smo gledali mnoge tutorijale oko pecenja maticnih ploca i grafickih karti..
Postupak:
Zagrijati elektricnu pec na 200°C kada se zagrije potrebno je napraviti nosace ispod maticne ili graficke..
da nije direktno na podlozi...prije toga odstraniti sve plasticne dijelove i to drzati u pecnici od 9-10 minuta....kada to sve odradite izvadite graficku ili maticnu da se ohladi na sobnoj temperaturi.....nadam se da cete uspjeti SRETNO!! nama je uspjelo i drugu je ostalo 700 km u dzepu :D

Hahahahahahahah NAPAJANJE ??? HAHAHAHAHAHAHAHAH
pa sta ti mislis,da je oslo napajanje,nebi se uopce pokrenuo komp LOOOL



@autor- 99 % su ti osli ramovi ili graficka
probaj na integriranoj kartici,i ako imas druge ramove ( iz drugog kompa ) izbaci one i ubaci,prvo probaj ramove


Zamolio bih one koje se ne razumiju u takve stvari da ne postaju i da se ne brukaju -.-" tako mozete samo odmoc!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ukljuci zvucnike na najjace, ako se dere pri paljenju sigurno je do graficke, a ako nista ne cujes moze bit do bilo cega! Javi nam, e da probaj i uzet neki drugi monitor umjesto tog koji ti je bio upaljen pri  tom "nesretnom slucaju"


Citat: xPhysicals poslato April 19, 2012, 23:20:26 POSLE PODNE
Citat: [RS] Marlon poslato April 19, 2012, 18:54:40 POSLE PODNE
i to se sve zapusilo, cijela soba bila u dimu.. pa ne znam ja ni tacno ni sta se pusilo ali nebitno..
http://www.youtube.com/watch?v=j-PlyS5zXdU

Padobranac dobro te...

Otisao komp na servis, vidjecemo..
lock moze
XFIRE: marlon30
MSN: [email protected]
E-Mail: [email protected]
Nudim usluge photoshop radova! Javite se!