Help.

Započeo мσмαк. ^ [5]., Mart 10, 2010, 11:14:39 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovako, Ubacio sam GameMasterse po ovom tutu  http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=78.0

Sve sam zavrsio i kada sam compajlovao, izletilo mi je gomilu errora, ali nista od tih errora nije bilo povezano sa onim sto sam ja radio...

Evo Vam errori, Ova 3 se pojavljuju po 7-8 puta na razlicitim linijama.

C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2209) : error 004: function "SafeGivePlayerMoney" is not implemented
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2302) : error 004: function "SafeResetPlayerWeapons" is not implemented
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2777) : error 004: function "PlayerToPoint" is not implemented


P.S. Nisam nista mjenjao ni na jednoj liniji gdje se nalaze errori, sta bi mogao biti prob ?

.... Isti ovakvi errori su mi izasli i kada sam pokusao napraviti race
Poslednja Izmena: Mart 10, 2010, 11:27:58 PRE PODNE od AleeeN
Povratak na balkan-samp  :)  15.01.2013. 
..   


Respect : [BP]HeLoX, Correlli, [CH:FR]Djea, LordShigi, LuKsA, BloodMaster, [H]265

nastoe

Citat: AleeeN poslato Mart 10, 2010, 11:14:39 PRE PODNE
Ovako, Ubacio sam GameMasterse po ovom tutu  http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=78.0

Sve sam zavrsio i kada sam compajlovao, izletilo mi je gomilu errora, ali nista od tih errora nije bilo povezano sa onim sto sam ja radio...

Evo Vam errori, Ova 3 se pojavljuju po 7-8 puta na razlicitim linijama.

C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2209) : error 004: function "SafeGivePlayerMoney" is not implemented
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2302) : error 004: function "SafeResetPlayerWeapons" is not implemented
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2777) : error 004: function "PlayerToPoint" is not implemented


P.S. Nisam nista mjenjao ni na jednoj liniji gdje se nalaze errori, sta bi mogao biti prob ?

.... Isti ovakvi errori su mi izasli i kada sam pokusao napraviti race
Dobro onda nam daj te linije da vidimo ovako nemremo nista...., Jesi stavljo anti-cheat ili jel imas include od anti-cheata u includes folderu jer po ovom vidim da je to anti-cheat

Nisam ubacivao anti-cheat, zapravo nisam nista radio na ni u blizini linija gdje su errori. Samo ubacio GameMastere - tacno po tutorialu...

Evo nekih od linija gdje su errori

Evo uzeo sam citav kod,

public ExtortionBiz(bizid, money)
{
    new string[256];
    format(string, sizeof(string), "No-one");
    if(strcmp(BizzInfo[bizid][bExtortion],string, true ) == 0 )
{
    return 0;
}
for(new i = 0; i < MAX_PLAYERS; i++)
{
    if(IsPlayerConnected(i))
    {
        new name[MAX_PLAYER_NAME];
new wstring[MAX_PLAYER_NAME];
GetPlayerName(i, name, sizeof(name));
format(string, sizeof(string), "%s", name);
strmid(wstring, string, 0, strlen(string), 255);
if(strcmp(BizzInfo[bizid][bExtortion] ,wstring, true ) == 0 )
{
    new value = money / 100;
    value = value * 10;
    SafeGivePlayerMoney(i, value);         <--- Ovdje se nalazi error!
    BizzInfo[bizid][bTill] -= value;
}
}
}
return 1;
}


To je samo jedan od njih, zapravo ja ne znam ni za sta sluzi to  public ExtortionBiz, ali tu se pojavio  xD

Evo jos jedan primjer, gdje je error izasao :

public IsAtClothShop(playerid)
{
    if(IsPlayerConnected(playerid))
{
        if(PlayerToPoint(25.0,playerid,20.5627,-103.7291,1005.2578) || PlayerToPoint(25.0,playerid,203.9068,-41.0728,1001.8047))  <-- ERROR
{//Binco & Suburban
    return 1;
}
else if(PlayerToPoint(30.0,playerid,214.4470,-7.6471,1001.2109) || PlayerToPoint(50.0,playerid,161.3765,-83.8416,1001.8047))
{//Zip & Victim
    return 1;
}
}
return 0;
}



:( Ovdje se pojavljuje kod "PlayerToPoint"
Povratak na balkan-samp  :)  15.01.2013. 
..   


Respect : [BP]HeLoX, Correlli, [CH:FR]Djea, LordShigi, LuKsA, BloodMaster, [H]265

nastoe

Citat: AleeeN poslato Mart 10, 2010, 11:42:47 PRE PODNE
Nisam ubacivao anti-cheat, zapravo nisam nista radio na ni u blizini linija gdje su errori. Samo ubacio GameMastere - tacno po tutorialu...

Evo nekih od linija gdje su errori

Evo uzeo sam citav kod,

public ExtortionBiz(bizid, money)
{
    new string[256];
    format(string, sizeof(string), "No-one");
    if(strcmp(BizzInfo[bizid][bExtortion],string, true ) == 0 )
{
    return 0;
}
for(new i = 0; i < MAX_PLAYERS; i++)
{
    if(IsPlayerConnected(i))
    {
        new name[MAX_PLAYER_NAME];
new wstring[MAX_PLAYER_NAME];
GetPlayerName(i, name, sizeof(name));
format(string, sizeof(string), "%s", name);
strmid(wstring, string, 0, strlen(string), 255);
if(strcmp(BizzInfo[bizid][bExtortion] ,wstring, true ) == 0 )
{
    new value = money / 100;
    value = value * 10;
    SafeGivePlayerMoney(i, value);         <--- Ovdje se nalazi error!
    BizzInfo[bizid][bTill] -= value;
}
}
}
return 1;
}


To je samo jedan od njih, zapravo ja ne znam ni za sta sluzi to  public ExtortionBiz, ali tu se pojavio  xD

Evo jos jedan primjer, gdje je error izasao :

public IsAtClothShop(playerid)
{
    if(IsPlayerConnected(playerid))
{
        if(PlayerToPoint(25.0,playerid,20.5627,-103.7291,1005.2578) || PlayerToPoint(25.0,playerid,203.9068,-41.0728,1001.8047))  <-- ERROR
{//Binco & Suburban
    return 1;
}
else if(PlayerToPoint(30.0,playerid,214.4470,-7.6471,1001.2109) || PlayerToPoint(50.0,playerid,161.3765,-83.8416,1001.8047))
{//Zip & Victim
    return 1;
}
}
return 0;
}



:( Ovdje se pojavljuje kod "PlayerToPoint"
Po meni je ovdije sve oke, posto je to sve radilo prije nego sta si ti radio GM, zato rade makni GM i probaj ispocetka jer ti je negdje nesto u konfliktu ili nesto nisi napravio dobro....

Ja mislim da si negdje izostavio ovu zagradu { ili ovu } tamo kad si radio gamemastere.Provjeri to.

nastoe

Citat: ωω^ 50rf4 ^ωω poslato Mart 10, 2010, 11:48:31 PRE PODNE
Ja mislim da si negdje izostavio ovu zagradu { ili ovu } tamo kad si radio gamemastere.Provjeri to.

Nije jer bi onda bio drugaciji error

I ja mislim da bi bio drugaciji error, ovdje se pojavljuju errori gdje ih uopste nije bilo prije ubacivanja GameMastersa.... I uradio sam sve kako treba, po tutorijalu... Isto ovako mi je bilo i kada sam racce ubacio prema djurinom tutu
Povratak na balkan-samp  :)  15.01.2013. 
..   


Respect : [BP]HeLoX, Correlli, [CH:FR]Djea, LordShigi, LuKsA, BloodMaster, [H]265

nastoe

Citat: AleeeN poslato Mart 10, 2010, 11:51:13 PRE PODNE
I ja mislim da bi bio drugaciji error, ovdje se pojavljuju errori gdje ih uopste nije bilo prije ubacivanja GameMastersa.... I uradio sam sve kako treba, po tutorijalu... Isto ovako mi je bilo i kada sam racce ubacio prema djurinom tutu
Znaci nesto nisi nesto napravio jer ti se mode razlikuje malo od ovog po kojem je TUT raden moras naci sam gresku....

Citat: ExtremePower poslato Mart 10, 2010, 11:49:30 PRE PODNE
Citat: ωω^ 50rf4 ^ωω poslato Mart 10, 2010, 11:48:31 PRE PODNE
Ja mislim da si negdje izostavio ovu zagradu { ili ovu } tamo kad si radio gamemastere.Provjeri to.

Nije jer bi onda bio drugaciji error
Neznam ja kad sam radio poslove po djurinom tutorialu izostavio sam jednu } i izbaci mi 26 errora njih par on necem trecem i njih 20 o ovome PlayerToPoint...

Pise GodFather skriptanje, a moj mod je GF Edit....  :(

50rf4, idem pregledati te zagrade...


EDIT : NIJE NIGDJE GRESKA; KADA SAM SVE OPET UBACIO PO TUTU, Izadju ovi errori :


C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(1059) : error 001: expected token: "-identifier-", but found "*"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(1177) : error 054: unmatched closing brace ("}")
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(1177) : error 010: invalid function or declaration
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2155) : error 017: undefined symbol "pHeadValue"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2165) : error 017: undefined symbol "pMember"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2169) : error 017: undefined symbol "pHeadValue"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2209) : error 004: function "SafeGivePlayerMoney" is not implemented
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2238) : error 004: function "SafeGivePlayerMoney" is not implemented
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2274) : error 004: function "SafeResetPlayerWeapons" is not implemented
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2275) : error 004: function "SafeGivePlayerWeapon" is not implemented
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2302) : error 004: function "SafeResetPlayerWeapons" is not implemented
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2597) : error 017: undefined symbol "pInt"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2598) : error 017: undefined symbol "pLocal"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2600) : error 017: undefined symbol "pTeam"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2601) : error 017: undefined symbol "pTeam"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2604) : error 017: undefined symbol "pDonateRank"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2606) : error 017: undefined symbol "pTeam"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2620) : error 017: undefined symbol "pInt"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2621) : error 017: undefined symbol "pLocal"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2646) : error 017: undefined symbol "pLeader"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2657) : error 017: undefined symbol "pLeader"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2668) : error 017: undefined symbol "pMember"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2673) : error 017: undefined symbol "pMember"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2678) : error 017: undefined symbol "pLeader"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2717) : error 017: undefined symbol "pLeader"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\larp.pwn(2718) : error 017: undefined symbol "pMember"
Poslednja Izmena: Mart 10, 2010, 13:57:24 POSLE PODNE od AleeeN
Povratak na balkan-samp  :)  15.01.2013. 
..   


Respect : [BP]HeLoX, Correlli, [CH:FR]Djea, LordShigi, LuKsA, BloodMaster, [H]265

Ti si tu nes gadno pobrkao...Ja napravim sve kako pise i sve savrseno radi...Porbaj ovo SaferGivePlayerMoney staviti kao GivePlayerMoney... ::)
Mysterious roleplay