Kako poceti sa skriptanjem ?

Započeo ϟƘƦІןן∑x !, April 17, 2012, 22:20:39 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Bok,ja sam novi ovdje na forumu..Jedna od najvećih želja mi je postati skripter kao Zoran, JoXy ili pak n0ne :) Zapravo,ne znam ništa o skriptanju, ali eto znam osnove.Znam napraviti komandu i to..Sada bi ja Vas molio da mi malo pomognete...Ako imate vremena i ako vam se da da popunite ovo.
[color=red]Kako da pocnem:
Koji mod najbolje uzeti kao pocetnik:
Sto izmjeniti:[/color]

Hvala.

Vegas.

Kako da pocnem: Počni sam, kad zapneš napravi temu u Razgovor u vezi pawn skriptanja, ali prije toga pročitaj pravila tog PDF-a...
Koji mod najbolje uzeti kao pocetnik: Brutal Public, Raven's, imaš dosta modova...
Sto izmjeniti:
Naprimjer: INTRO (Ako ga ima..), Register/Login sistem (dijaloge), malo boje mjenjat, mape, ubaciti novih stvari, npr uzmeš FS i ubaciš je cjelu u GameMode.. Eto par savjeta..

Kako da pocnem: Prvo poćni obacivati mape neke pickupove 3dtexove itd...
Koji mod najbolje uzeti kao pocetnik: Uzmi Ravens ;)
Sto izmjeniti: Pa pokusaj prevesti mod itd..

PS. Tako sam ja poćeo i sada sam pr0 skripter :D


Hvala,eto da ne otvaram temu a pitanje je kratko ...Znaci mene zanima kako da ja sad promjenim spawn nasao sam taj kod u pawnu i sve to,ali mene zanima kako da ja dodjem na to zeljeno mjesto gdje hocu spawn i kako da ja znam ta lokacija koji je kod,ima li nekakav program za to ?

Citat: xPhysicals poslato April 17, 2012, 22:33:25 POSLE PODNE
Hvala,eto da ne otvaram temu a pitanje je kratko ...Znaci mene zanima kako da ja sad promjenim spawn nasao sam taj kod u pawnu i sve to,ali mene zanima kako da ja dodjem na to zeljeno mjesto gdje hocu spawn i kako da ja znam ta lokacija koji je kod,ima li nekakav program za to ?
Otidji na taj kucni server ili bilo koji dodji do zeljenih kordinata i kucaj /save i kada to ukucas naci ces u folderu My Documents > GTA San Andreas User Files > SAMP > savedpositions.txt > sada tu ces imati ovako AddPlayerClass(ID SKINA KOJI JE TVOJ LIK IMAO,X kordnati,Y kordinati,Z kordinati,0.0000,0,0,0,0,0,0); //
sada samo kopiraj X,Y i Z kordinate i zamjeni ih sa tim starim nadam se da ces uspjeti ;)


Citat: xPhysicals poslato April 17, 2012, 22:33:25 POSLE PODNE
Hvala,eto da ne otvaram temu a pitanje je kratko ...Znaci mene zanima kako da ja sad promjenim spawn nasao sam taj kod u pawnu i sve to,ali mene zanima kako da ja dodjem na to zeljeno mjesto gdje hocu spawn i kako da ja znam ta lokacija koji je kod,ima li nekakav program za to ?

SetPlayerPos nadji i promjeni koordinate....
za više postaj u podforum "Razgovor u vezi pawn skriptanja"