[Pomoc] Oko House System

Započeo SaMp Freak, April 14, 2012, 23:05:52 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:Zajebancija[Stara LB]
Detaljan opis problema:pa ovaka taj GM nije imao ni bizz ni kuce i ja sam skinuo Ravens preveden i stavio kuce i bizz samo ni kod kuca ni kod bizz nema ono
kuca je na prodaju ugl 3D text-draw poruke[kuca je na prodaju cjena nije vazno vlasnik taj i tja ]pa onda ona zelena kuca sto se okrece i to
Dio skripte:nezz znm da ima preko 650 kuca a na kraju ima jedan file property i u njemu puno nula i ponekad se javi pokoji broj dali to trebam ubaciti ili sta pomoc
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):OVAKO OVO JE HOUSE SITEM I BIZZ OD RAVENS ROLEPLAY




EDIT:Dodao sam slike

Poslednja Izmena: April 15, 2012, 15:25:46 POSLE PODNE od SaMp Freak


jesi stavio ongamemodeinit

LoadProperty();

i ongamemodeexit

SaveHouse(houseid);

mislim da je tako obelezeno...

Hocu pitati jesi stavio cuvanje i ucitavanje kuca... ja sam imao isti problem, zab sam staviti to x)

ma vidi ja dodjem do neke kuce i vidim nema ona zelena kuca sto se vrti i ono kuca na prodaju cjena ta i ta vlasnik TOGA NEMA
a dodjem do vrata i kliknem ENTER i kaze zakljucano [misli se na vrata] znaci imaju sve kuce tu ali neam onaj 3d text i pickup sto pokazuje
kolika je cjena koliko je rent ko je vlasnik to mi treba a bgt mi reci sta trebam ubaciti u ongamemod int i to ili da ti dam plz ja sam pcetnik u skriptanju i
iskreno nisam dobar znam neke osnove pa ako mozes plz bio bi ti zahvalan
et MOLIM VAS NEKO POMOZITE

Ne znamo mi kakav ti je house sustav u modu. Malo pregledaj mod i reci nam kako radi tvoj house sustav da bi znali kako ti pomoći.

Last nick: Paradox

ovako ovo je house system on Ravens Roleplay PREVEDEN evo link od teme http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=41765.0
i moj drug Kopriva je prebacio koliko znam iz script files bizzove i kuce iz ravens u moj i ja sam uso sve ima ui bizz i kuce ali nema pickup i text
pa znm da se skoro svi razumiju u ravens eto valjda znate kojidio u gm trebam prebaciti pozz

Citat: dock poslato April 15, 2012, 11:52:38 PRE PODNE
jesi stavio ongamemodeinit

LoadProperty();

i ongamemodeexit

SaveHouse(houseid);

mislim da je tako obelezeno...

Hocu pitati jesi stavio cuvanje i ucitavanje kuca... ja sam imao isti problem, zab sam staviti to x)

Napravi ovo SaMp Freak..

milsim da je u ravnesu ovako

if(strcmp(cmd, "/enter", true) == 0)
{
    if(IsPlayerConnected(playerid))
{
for(new i = 0; i < sizeof(HouseInfo); i++)
{
if (IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 10,HouseInfo[i][hEntrancex], HouseInfo[i][hEntrancey], HouseInfo[i][hEntrancez]))
{
//printf("Found House :%d",i);
if(PlayerInfo[playerid][pPhousekey] == i || HouseInfo[i][hLock] == 0)
{
    if(PlayerInfo[playerid][pWanted] == 0)
    {
SafeSetPlayerInterior(playerid,HouseInfo[i][hInt]);
SetPlayerVirtualWorld(playerid,HouseInfo[i][hWorld]);
SafeSetPlayerPos(playerid,HouseInfo[i][hExitx],HouseInfo[i][hExity],HouseInfo[i][hExitz]);
GameTextForPlayer(playerid, "~w~Welcome Home", 5000, 1);
PlayerInfo[playerid][pLocal] = i;
PlayerInfo[playerid][pVirWorld] = HouseInfo[i][hWorld];
HouseEntered[playerid] = i;
PlayerInfo[playerid][pInteriorNr] = 39;
}
else
{
GameTextForPlayer(playerid, "~r~Criminals can't hide in houses!", 5000, 1);
return 1;
}
}
else
{
GameTextForPlayer(playerid, "~r~Locked", 5000, 1);
return 1;
}
}
}




ovo zamjeni   if(PlayerInfo[playerid][pPhousekey] == i || HouseInfo[hLock] == 0)  s ovim  if(PlayerInfo[playerid][pPhousekey] >= 0 || HouseInfo[hLock] == 0)

a za text i pickup ispod vozila dodaj ovo
for(new h = 0; h < sizeof(HouseInfo); h++)
{
    if(HouseInfo[h][hSetted] == 1)
    {
if(HouseInfo[h][hOwned] == 0)
{
    if(HouseInfo[h][hSetted] == 1)
    {
    format(PropertyString,sizeof(PropertyString),"House is UNOWNED! \n House ID: %d \n Price: $%d \n Description: %s \n Level Needed: %d",HouseInfo[h][hWorld], HouseInfo[h][hValue],HouseInfo[h][hDiscription], HouseInfo[h][hLevel]);
HouseLabel[h] = Create3DTextLabel(PropertyString ,0x00FF00AA,HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez],25, 0, 1);
HousePickup[h] = CreateDynamicPickup(1273, 1, HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]);
}
}
else if(HouseInfo[h][hOwned] == 1)
{
format(PropertyString,sizeof(PropertyString),"%s \n Owner: %s \n House ID: %d \n Rent Price: $%d \n Description: %s \n To Rent Type /rentroom",HouseInfo[h][hMessage],HouseInfo[h][hOwner],HouseInfo[h][hWorld], HouseInfo[h][hRent], HouseInfo[h][hDiscription]);
HouseLabel[h] = Create3DTextLabel(PropertyString ,0x00FFFFAA,HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez],25, 0, 1);
HousePickup[h] = CreateDynamicPickup(1272, 1, HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]);
}
}
}




a ispod public OnPropTextdrawUpdate(update, id) ovo
new PropertyString[256];
if(update == 1)
{
if(HouseInfo[id][hOwned] == 0)
{
    if(HouseInfo[id][hSetted] == 1)
    {
        Delete3DTextLabel(HouseLabel[id]);
    format(PropertyString,sizeof(PropertyString),"House is UNOWNED! \n House ID: %d \n Price: $%d \n Description: %s \n Level Needed: %d",HouseInfo[id][hWorld], HouseInfo[id][hValue],HouseInfo[id][hDiscription], HouseInfo[id][hLevel]);
HouseLabel[id] = Create3DTextLabel(PropertyString ,0x00FF00AA,HouseInfo[id][hEntrancex], HouseInfo[id][hEntrancey], HouseInfo[id][hEntrancez],25, 0, 1);
}
}
else if(HouseInfo[id][hOwned] == 1)
{
    Delete3DTextLabel(HouseLabel[id]);
format(PropertyString,sizeof(PropertyString),"%s \n Owner: %s \n House ID: %d \n Rent Price: $%d \n Description: %s \n To Rent Type /rentroom", HouseInfo[id][hMessage],HouseInfo[id][hOwner],HouseInfo[id][hWorld], HouseInfo[id][hRent], HouseInfo[id][hDiscription]);
HouseLabel[id] = Create3DTextLabel(PropertyString ,0x00FFFFAA,HouseInfo[id][hEntrancex], HouseInfo[id][hEntrancey], HouseInfo[id][hEntrancez],25, 0, 1);
}
}

mogul ja kome na pm posalt link da mi neko napravi plz nista ja nekontam plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz  :'( :'( :'( :'( :'( :-[ :-X

ja zeilim pitat tu ako moze neko da mi objasni...mislim da e i moj house sistem ovakav...moij je onaj sta je u GF modu imam 34 kuce na prodaju kako da dodam nove ? zelim stavit vise kako da dodam?? moze neko da mi objasni? hvala

Citat: Gigov.so poslato April 15, 2012, 16:02:25 POSLE PODNE
ja zeilim pitat tu ako moze neko da mi objasni...mislim da e i moj house sistem ovakav...moij je onaj sta je u GF modu imam 34 kuce na prodaju kako da dodam nove ? zelim stavit vise kako da dodam?? moze neko da mi objasni? hvala

Ti sistemi nisu ni slicni, tako da otvori posebnu temu...

da bi video to sto ti trazis, prvo pod ongamemode int nadji ovo

for(new h = 0; h < sizeof(HouseInfo); h++)
{
    if(HouseInfo[h][hSetted] == 1)
    {
if(HouseInfo[h][hOwned] == 0)
{
    if(HouseInfo[h][hSetted] == 1)
    {
    format(PropertyString,sizeof(PropertyString),"Na prodaju! \n House ID: %d \n Cena: $%d \n Opis: %s \n Level: %d",HouseInfo[h][hWorld], HouseInfo[h][hValue],HouseInfo[h][hDiscription], HouseInfo[h][hLevel]);
HouseLabel[h] = Create3DTextLabel(PropertyString ,0x00FF00AA,HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez],25, 0, 1);
HousePickup[h] = CreateDynamicPickup(1273, 1, HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]);
}
}
else if(HouseInfo[h][hOwned] == 1)
{
format(PropertyString,sizeof(PropertyString),"%s \n Vlasnik: %s \n ID Kuce: %d \n Rent cena: $%d \n Opis: %s \n Za iznajmljivanje kucaj /rentroom",HouseInfo[h][hMessage],HouseInfo[h][hOwner],HouseInfo[h][hWorld], HouseInfo[h][hRent], HouseInfo[h][hDiscription]);
HouseLabel[h] = Create3DTextLabel(PropertyString ,0x00FFFFAA,HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez],25, 0, 1);
HousePickup[h] = CreateDynamicPickup(1272, 1, HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]);
}
}
}
for(new h = 0; h < sizeof(BizzInfo); h++)
{
    if(BizzInfo[h][bSetted] == 1)
    {
if(BizzInfo[h][bOwned] == 0)
{
    format(PropertyString,sizeof(PropertyString),"Biznis na prodaju!! \n %s \n Bizz ID: %d \n Price: $%d \n Level: %d \n Da bi kupio kucaj /buybiz",BizzInfo[h][bMessage], BizzInfo[h][bVirWorld], BizzInfo[h][bBuyPrice], BizzInfo[h][bLevelNeeded]);
BizzLabel[h] = Create3DTextLabel(PropertyString ,0x00FF00AA,BizzInfo[h][bEntranceX], BizzInfo[h][bEntranceY], BizzInfo[h][bEntranceZ],50, 0, 1);
}
else if(BizzInfo[h][bOwned] == 1)
{
format(PropertyString,sizeof(PropertyString),"%s \n Vlasnik: %s \n Bizz ID: %d \n Extortion: %s \n Ulaz: $%d. \n Da bi uso kucaj /enter.",BizzInfo[h][bMessage],BizzInfo[h][bOwner], BizzInfo[h][bVirWorld], BizzInfo[h][bExtortion], BizzInfo[h][bEntranceCost]);
BizzLabel[h] = Create3DTextLabel(PropertyString ,0x00FFFFAA,BizzInfo[h][bEntranceX], BizzInfo[h][bEntranceY], BizzInfo[h][bEntranceZ],50, 0, 1);
}
BizzPickup[h] = CreateDynamicPickup(1274,1,BizzInfo[h][bEntranceX], BizzInfo[h][bEntranceY], BizzInfo[h][bEntranceZ],-1);
}
}
for(new h = 0; h < sizeof(SBizzInfo); h++)
{
if(SBizzInfo[h][sbOwned] == 0)
{
format(PropertyString,sizeof(PropertyString),"Kompanija na prodaju! \n %s \n Cena: $%d \n Level: %d \n Da bi kupio kucaj /buybiz",SBizzInfo[h][sbMessage], SBizzInfo[h][sbBuyPrice], SBizzInfo[h][sbLevelNeeded]);
SBizzLabel[h] = Create3DTextLabel(PropertyString ,0x00FF00AA,SBizzInfo[h][sbEntranceX], SBizzInfo[h][sbEntranceY], SBizzInfo[h][sbEntranceZ],30, 0, 1);
}
else if(SBizzInfo[h][sbOwned] == 1)
{
format(PropertyString,sizeof(PropertyString),"%s \n Vlasnik: %s \n Extortion: %s \n Ulaz: $%d. \n  Za ulazak kucaj /enter.",SBizzInfo[h][sbMessage],SBizzInfo[h][sbOwner], SBizzInfo[h][sbExtortion], BizzInfo[h][bEntranceCost]);
SBizzLabel[h] = Create3DTextLabel(PropertyString ,0x00FFFFAA,SBizzInfo[h][sbEntranceX], SBizzInfo[h][sbEntranceY], SBizzInfo[h][sbEntranceZ],30, 0, 1);
}
}


to se nalazi ispod:

LinkVehicleToInterior(96, 14);

a onda prebaci i public OnPropTextdrawUpdate


uglavnom ako prebacujes sistem, prebaci sve sto se njega tice, od sejvanja i ostalog, do kreiranja kuca i sl...

RIJEŠENO MOŽE LOCK HVALA SVIMA!!!