[TuT]Vlastita infracrvena kamera

Započeo | S-RP | K@lib@r .300, Mart 14, 2012, 15:36:45 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.




Bok, zelim vam pokazati kako napraviti vlastitu infracrvenu kameru. Ovo sam vidio na Galileu(RTL). Pa bi zelio da vide ljudi koji nisu gledali Galileo.




Prvi korak | Sta nam je potrebno? Za izradu necega, potreban nam je materijal. Evo materijal koji je obazevan za rad vlastite infracrvene kamere.

Kamera koja vidi infracrvene zrake,
Dzepna baterija,
Malo jaci selotep,
pet folija u boji(3 boje + 2 druge boje).





Kako sve to funkcionira? Ovako, sto posto cete se pitati kako to sve funkcionira? E, pa ovako to sve radi.
Kada zaljepino 5 folija u boji na dzepnu bateriju, za folija samo propusti infracrvene zrake, a svijetlo koje je vidljivo folim okom, zadrzi unutar folije. Znaci u okolini ima infracrvenih zraka. A pomocu kamere8s mobitela itd. ...) vidimo te infracrvene zrake, te nama izgleda kao da netko ima svjetiklju u boji.





Drugi korak | Kako znamo jeli nasa kamera za infracrveno svijetlo? Prije nego sto pocmete raditi na infracrvenojkameri, moramo provjeriti jel kamera za infracrvenu svijetlost. To cete napraviti tako da ukljucite kameru, uzmete daljinski, i pritisnete neku tipku, ako iz lampice(koja se nalazi ispred daljinskog) izadje nego svijetlo, to znaci da vasa kamera moze viditi infracrvene zrake. To svijetlo necete viditi golim okom. Ako neizadjer, onda trazite drugu kameru.




Treci korak | Folija u boji itd. ... - Kada ste kupili foliju, i dzepnu bateriju, onda odrezite foliju tako kada naljepite to na dzepnu bateriju ostane samo dugme za paljenje baterije. Ljepite ovako. Prvo mora ivi 2 boje(npr.: plava) kada ste zaljepili tu boju, onda na te dvije plave folije zaljepite neku boju(npr.: crvenu). Kada ste to napravili gotovi ste.




Cetvrti korak | Zavrsetak - Kada ste to napravili, otidjite u mrak, upalite kameru, i bateriju, i vidite jel vam dobro. Kasnije to mozete zaljepiti na siltericu, da imate to na glavi, a ne da morate koristiti dvije ruke.
Ovo mozete koristiti kada igrate grupe :D





Komentari?


Poslednja Izmena: Mart 14, 2012, 15:40:01 POSLE PODNE od | S-RP | K@lib@r .300
Koja carina!
Citat: Fâ,¬nsQ poslato Jun 06, 2012, 15:27:14 POSLE PODNE
mozemi netko reci kada se sper.a dobiva imam 13 i pol godine, a nisam je dobio, moji drugari su to vec dobili, moze pomoc
nov sam pa neznam gdje trebam pitati


Sada cu gledati kako se ovi maldi je*u u ulici gdje je samo 2-3 kuce :D
Koja carina!
Citat: Fâ,¬nsQ poslato Jun 06, 2012, 15:27:14 POSLE PODNE
mozemi netko reci kada se sper.a dobiva imam 13 i pol godine, a nisam je dobio, moji drugari su to vec dobili, moze pomoc
nov sam pa neznam gdje trebam pitati

di da nadem infracrvena kamera
btw kakva je to uopce kamera?
Respect: $--L84S--$, ναηιâ,,"â,,"α , BloodMaster , LuxZillo, Don_Sergio, ExtremePower, Gotti747, Gagi_

[quote author=
panameR. link=topic=40368.msg302824#msg302824 date=1331737285]
di da nadem infracrvena kamera
btw kakva je to uopce kamera?
[/quote]
Ti moras napraviti to. Pise ti sve ako treba.
Infracrvena kamera je kamera s kojom ti vidis druge ljude(u mraku), a oni tebe ne
Koja carina!
Citat: Fâ,¬nsQ poslato Jun 06, 2012, 15:27:14 POSLE PODNE
mozemi netko reci kada se sper.a dobiva imam 13 i pol godine, a nisam je dobio, moji drugari su to vec dobili, moze pomoc
nov sam pa neznam gdje trebam pitati

Jbg treba ovo nabavit :/.
Kamera koja vidi infracrvene zrake
Ali vidim da je nešta dobro xD,jesil ti probavao napravit nešto ovako?

Citat: Dane poslato Mart 14, 2012, 16:09:27 POSLE PODNE
Jbg treba ovo nabavit :/.
Kamera koja vidi infracrvene zrake
Ali vidim da je nešta dobro xD,jesil ti probavao napravit nešto ovako?
Da, i nisam pozalio. Kada igramo grupe, svi mene biraju, jer u dzepu imam infrcrvenu kameru
Koja carina!
Citat: Fâ,¬nsQ poslato Jun 06, 2012, 15:27:14 POSLE PODNE
mozemi netko reci kada se sper.a dobiva imam 13 i pol godine, a nisam je dobio, moji drugari su to vec dobili, moze pomoc
nov sam pa neznam gdje trebam pitati

Citat: | S-RP | K@lib@r .300 poslato Mart 14, 2012, 16:11:59 POSLE PODNE
Citat: Dane poslato Mart 14, 2012, 16:09:27 POSLE PODNE
Jbg treba ovo nabavit :/.
Kamera koja vidi infracrvene zrake
Ali vidim da je nešta dobro xD,jesil ti probavao napravit nešto ovako?
Da, i nisam pozalio. Kada igramo grupe, svi mene biraju, jer u dzepu imam infrcrvenu kameru

Hah,koji kralj xD.

auuu sto se lazee pa ti iz kuce ne izlazis -.-" i uopce nemas tu kameru

dje mogu kupit infracrvenu kameru xDD  ???
Respect: $--L84S--$, ναηιâ,,"â,,"α , BloodMaster , LuxZillo, Don_Sergio, ExtremePower, Gotti747, Gagi_

Bravo,samo sta je problem,sta rijetko tko ima IC kameru!!!!
Radim Sljedece!!

Web Dizajn,uredjivanje Foruma,Kategorija,Instalacija SMF,PHPa! : Znanost WebDizajna : 94%

MTA - Mappam,sve vrste,sta se tice cesta,tunela,konstrukcija,zgrada,burgova,ili salon auto/moto/brod! : ZNANOST Mappanja: 98%

Pawno - Prevadjam GameModove,dodajem neke komande,Editovanje,te ostale stvari : ZNANOST Pawn: 35%

GameMode - Ubacujem u GamePanel ,instalacija,i pokretanje servera u najkracem roku : ZNANOST GM : 99%


3KvSi| Web/Pawn/Mta Dizajner!

Citat: 3KvSi| poslato Mart 14, 2012, 18:41:01 POSLE PODNE
Bravo,samo sta je problem,sta rijetko tko ima IC kameru!!!!
Hahahah, ako moj mobitel, koji je star 3 godine ima tu vrstu kamere, onda bi svatko trebao imati
Citat: dane_1 poslato Mart 14, 2012, 17:14:21 POSLE PODNE
auuu sto se lazee pa ti iz kuce ne izlazis -.-" i uopce nemas tu kameru
Ti zivis jednu ulicu od mene, i nikada nisi bio u mojoj ulici. Kao sto vidis, ja nmam pravu infracrvenu kameru. To sam napravio momak.
[quote author=
panameR. link=topic=40368.msg302894#msg302894 date=1331746505]
dje mogu kupit infracrvenu kameru xDD  ???
[/quote]
Procitaj jos jednom upute, pise sta je potrebno
Koja carina!
Citat: Fâ,¬nsQ poslato Jun 06, 2012, 15:27:14 POSLE PODNE
mozemi netko reci kada se sper.a dobiva imam 13 i pol godine, a nisam je dobio, moji drugari su to vec dobili, moze pomoc
nov sam pa neznam gdje trebam pitati


Koja carina!
Citat: Fâ,¬nsQ poslato Jun 06, 2012, 15:27:14 POSLE PODNE
mozemi netko reci kada se sper.a dobiva imam 13 i pol godine, a nisam je dobio, moji drugari su to vec dobili, moze pomoc
nov sam pa neznam gdje trebam pitati

imam pitanje, iz mojeg daljinskog inace ne izlazi nikakvo svjetlo, a sad mi se neda ic testirat jel oce svjetlit, daj mi reci jel onda prosvjetli ili?
Respect: $--L84S--$, ναηιâ,,"â,,"α , BloodMaster , LuxZillo, Don_Sergio, ExtremePower, Gotti747, Gagi_