[Pomoc]RemovePlayerFormV....

Započeo | S-RP | K@lib@r .300, Mart 10, 2012, 13:31:02 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: CLRP
Detaljan opis problema: Ovako, ja sam napravi novu organizaciju ''Marinci'' i sada neznam kako napraviti ako netko udje u auto, a nije clan Marinaca, da ga izbaci. Hvala.
Dio skripte:

Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):
Koja carina!
Citat: Fâ,¬nsQ poslato Jun 06, 2012, 15:27:14 POSLE PODNE
mozemi netko reci kada se sper.a dobiva imam 13 i pol godine, a nisam je dobio, moji drugari su to vec dobili, moze pomoc
nov sam pa neznam gdje trebam pitati

pod new stavis new MarinacCar[12]; // ovo 12 mijenas kolko auta u skirpri imas od ti marinaca ako imas 8 stavis 9 jel mroa biti jedan vise
Pod forwards stavis forward IsAMarinacCar(carid);
Dole u skripti stavis
public IsAMarinacCar(carid) //marinac
{
for(new i = 0; i < sizeof(MarinacCar); i++)
{
if(carid == MarinacCar[i]) return 1;
}
return 0;
}

Pod public OnPlayerStatChange stavis
if(IsAMarinacCar(newcar))
{
if(PlayerInfo[playerid][pLeader] == 9 || PlayerInfo[playerid][pMember] == 9){ } //ovo 9 je broj org ti moras staviti koji ti je broj org
else{
            RemovePlayerFromVehicle(playerid);
SendClientMessage(playerid, SIVA, "(Izbacen!) Niste clan Marinca");}
}



Eto mora da ti radi ako ne bude javi da vidimo u cem je problem
Trazite skriptera !! Na pravom ste mjestu!! Samo mi posaljite PM i javim vam se naj brze !!!

Jeftine cjene :)

Izbije mi Errori
C:\Users\Silvio\Desktop\Security Role Play\gamemodes\SRP.pwn(523) : error 010: invalid function or declaration
C:\Users\Silvio\Desktop\Security Role Play\gamemodes\SRP.pwn(4629) : warning 235: public function lacks forward declaration (symbol "IsACopCar")
C:\Users\Silvio\Desktop\Security Role Play\gamemodes\SRP.pwn(4638) : warning 235: public function lacks forward declaration (symbol "IsAMarinacCar")
C:\Users\Silvio\Desktop\Security Role Play\gamemodes\SRP.pwn(4642) : error 017: undefined symbol "MarinacCar"
C:\Users\Silvio\Desktop\Security Role Play\gamemodes\SRP.pwn(4642) : warning 215: expression has no effect
C:\Users\Silvio\Desktop\Security Role Play\gamemodes\SRP.pwn(4642) : error 001: expected token: ";", but found "]"
C:\Users\Silvio\Desktop\Security Role Play\gamemodes\SRP.pwn(4642) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Users\Silvio\Desktop\Security Role Play\gamemodes\SRP.pwn(4642) : fatal error 107: too many error messages on one line

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664 Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


5 Errors.
Koja carina!
Citat: Fâ,¬nsQ poslato Jun 06, 2012, 15:27:14 POSLE PODNE
mozemi netko reci kada se sper.a dobiva imam 13 i pol godine, a nisam je dobio, moji drugari su to vec dobili, moze pomoc
nov sam pa neznam gdje trebam pitati

Prvo forward      forward IsAGangCar(carid); onda napravis public public IsAGangCar(carid)
{
if(carid >= id od && carid <= id do)
{
return 1;
}
return 0;
}


Onda ovo pod OnPlayerStateChange

if(IsAGangCar(newcar))
{
    if(PlayerInfo[playerid][pLeader] == id org||PlayerInfo[playerid][pMember] == id org) { }
    else {
        RemovePlayerFromVehicle(playerid);
        SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY,"Nemas kljuc kola, cao.");}
}
Poslednja Izmena: Mart 10, 2012, 15:27:01 POSLE PODNE od Blaeks