[Pomoc] samo vozilo za posao

Započeo [GU:RP] ivica 156, Mart 07, 2012, 21:45:53 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:cyber
Detaljan opis problema:kako da u ovu komandu ubacim da moraju tu komandu samo kad su u vozilu previdenu za posao.
evo komande;
if(strcmp(cmd, "/beton", true) == 0) //promjenite kako zelite da glasi komanda
  {
    if(IsPlayerConnected(playerid))
       {
           if(PlayerInfo[playerid][pJob] == 1)//provjerava dali igrac ima posao Farmera
           {
            {
                SetPlayerCheckpoint(playerid,-2132.2336,250.5033,35.1307,10.0);
                CP[playerid] = 46;
                }
            {
              /*new vehicle = GetPlayerVehicleID(playerid);
               if(!GradjevinarVozila(vehicle))
              {
                SCM(playerid,COLOR_GRAD4,"(Izbacen) Moras biti u vozilu za Gradjevinare da nastavite raditi.");
                TogglePlayerControllable(playerid, 1);
RemovePlayerFromVehicle(playerid);
                   return 1;
              }*/
                SendClientMessage(playerid, ZUTA, "(posao) Aktivirali ste prijevoz betona!");
SendClientMessage(playerid, COLOR_ALLDEPT, "(posao) Sada odi i utovari beton te isporucite na gradiliste zadano na mapi(crveno na mapi).");
return 1;
}
}
}
    return 1;
}

Dio skripte:
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):

Snich

Pa imas li definirana vozila "GradjevinarVozila" ?

da imam sve ali ja kad sam imao srv poslove su radili bez tih vozila u bilo kojem vozilu

Snich

Citat: ivica 156 poslato Mart 07, 2012, 21:57:10 POSLE PODNE
da imam sve ali ja kad sam imao srv poslove su radili bez tih vozila u bilo kojem vozilu
Pa da , mjesanje Id-eva vozila. Preporucio bih ti da definiras vozila ovako.
Primjer:

new GradjevinarVozila[5]:

GradjevinarVozila[0] = AddStaticVehicleEx( ... );
-//- itd ...

ma ne ne kontas me nisu mi izmijesani idovi vozila nego nisam stavio da komandu posla mogu samo u vozilimia za posao kontas me znaci tii sad kucas npr nafta to je za vozaca nafte oni to mogu radit u motorima a ja zelim da tu komandu kucaju u vozilu od posla.

Snich

Pa koristis se funkcijom IsPlayerInVehicle. Evo ti objasnjenje kako toi da napravis:

if(!GradjevinarVozila(newcar))
{
      SendClientMessage(playerid,COLOR_WHITE,"Morate biti u vozilu kako bi poceli s poslom!");
      return 1;
}


Znaci ako nije u odredjenom vozilu, u ovom slucaju GradjevinarVozila izbacit ce ga vani i ispisat mu poruku ...

to u komandu uvrstim jel mozes reci di u komandu

Snich

Evo ja cu ti odradit  ;)

if(strcmp(cmd, "/beton", true) == 0) //promjenite kako zelite da glasi komanda
  {
    if(IsPlayerConnected(playerid))
       {
           if(!GradjevinarVozila(newcar))
           {
               SendClientMessage(playerid,COLOR_WHITE,"Morate biti u vozilu kako bi poceli s poslom!");
               return 1;
           }
           if(PlayerInfo[playerid][pJob] == 1)//provjerava dali igrac ima posao Farmera
           {
            {
                SetPlayerCheckpoint(playerid,-2132.2336,250.5033,35.1307,10.0);
                CP[playerid] = 46;
                }
            {
              /*new vehicle = GetPlayerVehicleID(playerid);
               if(!GradjevinarVozila(vehicle))
              {
                SCM(playerid,COLOR_GRAD4,"(Izbacen) Moras biti u vozilu za Gradjevinare da nastavite raditi.");
                TogglePlayerControllable(playerid, 1);
RemovePlayerFromVehicle(playerid);
                   return 1;
              }*/
                SendClientMessage(playerid, ZUTA, "(posao) Aktivirali ste prijevoz betona!");
SendClientMessage(playerid, COLOR_ALLDEPT, "(posao) Sada odi i utovari beton te isporucite na gradiliste zadano na mapi(crveno na mapi).");
return 1;
}
}
}
    return 1;
}


Javi da li ti radi ...
Poslednja Izmena: Mart 07, 2012, 23:15:54 POSLE PODNE od [FG] Snich

radi ali kad udem u to vozilo isto mi pise i kad sam u kamionu za beton'

otprilike kako bi trebalo to da izgleda ?

Snich

Citat: Pasa poslato Mart 08, 2012, 10:07:06 PRE PODNE
moras napravit "forward GradjevinarVozila(carid)" i "public GradjevinarVozila(carid)" funkcije da bi ti radilo i definisat u "public" koja ce ti vozila bit!
Ja mislim da ona vec ima public i forward GradjevinarVozila jer da nema, izbacio bi mu warning udentified symbol GradjevinarVozila

Ajd Ivice probaj ovako:

if(strcmp(cmd, "/beton", true) == 0) //promjenite kako zelite da glasi komanda
  {
       IsPlayerInVehicle(playerid, GradjevinarVozila) return SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "Niste u vozilu za beton!");
       if(IsPlayerConnected(playerid))
       {
           if(PlayerInfo[playerid][pJob] == 1)//provjerava dali igrac ima posao Farmera
           {
              {
                SetPlayerCheckpoint(playerid,-2132.2336,250.5033,35.1307,10.0);
                CP[playerid] = 46;
                }
            {
              /*new vehicle = GetPlayerVehicleID(playerid);
               if(!GradjevinarVozila(vehicle))
              {
                SCM(playerid,COLOR_GRAD4,"(Izbacen) Moras biti u vozilu za Gradjevinare da nastavite raditi.");
                TogglePlayerControllable(playerid, 1);
RemovePlayerFromVehicle(playerid);
                   return 1;
              }*/
                SendClientMessage(playerid, ZUTA, "(posao) Aktivirali ste prijevoz betona!");
SendClientMessage(playerid, COLOR_ALLDEPT, "(posao) Sada odi i utovari beton te isporucite na gradiliste zadano na mapi(crveno na mapi).");
return 1;
}
}
}
    return 1;
}

ja imam vec definisano ali na drugi nacin i meni tako radi samo ja nisam stavio tako meni vak drugo radi da ne moze npr uci u kamion ako nije zaposlen samo u mene je drukcije

ne nije bitno nego kako da definisem sada ono da mora komandu posla samo u vozilu od posla ovak je sve kod mene

stock GradjevinarVozila(carid)
{
if(carid == GRADJEVINAR1 || carid == GRADJEVINAR2 || carid == GRADJEVINAR3 || carid == GRADJEVINAR4 || carid == GRADJEVINAR5 || carid == GRADJEVINAR6 || carid == GRADJEVINAR7)
{
return 1;
}
     return 0;
}