[Tut] Kako napraviti organizaciju

Započeo Blaeks, Mart 05, 2012, 16:56:31 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zdravo momci, danas cete videti jedan kratak tutorial kako napraviti organizaciju :) . Pa da krenemo


1. Prvi korak je pravljenje spawna, odite pod public SetPlayerSpawn i i pod to dodajte ovo if (PlayerInfo[playerid][pMember] == broj organizacije || PlayerInfo[playerid][pLeader] == broj organizacije )//Moja org spawn
{
    SetPlayerToTeamColor(playerid);
    SetPlayerInterior(playerid, 1);
    SetPlayerPos(playerid, 2770.2639,-1627.9729,12.1775); // Koordinate spawna. Izmenite u svoje
    PlayerInfo[playerid][pInt] = 0;
    return 1;
}



2. Drugi korak je prikazivanje vase organizacije u statsu. Odite pod callback ShowStats i medju ostale organizacije dodajte ovo //else if(PlayerInfo[targetid][pMember] == broj org || PlayerInfo[targetid][pLeader] == broj org) { ttext = "Ime org";}


3. Treci korak je pravljenje rankova. Odite isto pod ShowStats i medju ostale rankove stavite else if(PlayerInfo[targetid][pMember] == broj org || PlayerInfo[targetid][pLeader] == broj org)
{
    if(PlayerInfo[targetid][pRank] == 1) { rtext = "Moj naziv"; }
else if(PlayerInfo[targetid][pRank] == 2) { rtext = "Moj naziv"; }
else if(PlayerInfo[targetid][pRank] == 3) { rtext = "Moj naziv"; }
else if(PlayerInfo[targetid][pRank] == 4) { rtext = "Moj naziv"; }
else if(PlayerInfo[targetid][pRank] == 5) { rtext = "Moj naziv"; }
        else if(PlayerInfo[targetid][pRank] == 6) { rtext = "Moj naziv"; }
        else if(PlayerInfo[targetid][pRank] == 7) { rtext = "Moj naziv"; }
        else if(PlayerInfo[targetid][pRank] == 8) { rtext = "Moj naziv"; }
else { rtext = "Cadet"; }
}


4. Cetvrti korak je. Invite, nadjite komandu invite u vasem modu i ubacite ovo else if(PlayerInfo[playerid][pLeader] == broj org) { PlayerInfo[para1][pTeam] = 12; gTeam[para1] = 12; ftext = "Moja org"; ChosenSkin[para1] = id skina; SetPlayerSkin(para1, 2 id skina); }


5. Peti korak je dodavanje za lidera. Nadjite vasu komandu kojom dajete lidera u turite ovo tu else if(level == broj org) { PlayerInfo[para1][pChar] = id skina; } //Moja org


6. Sesti korak je dodavanje vozila. Definisite na vrh skripte new kolaorg[10]// NAPOMINJEM KADA DODAJETE VOZILA U DEFINICIJI UVEK UPISITE ZA JEDNO VOZILO VISE!!!!! ,zatim odite do mesta gde zelite da spawnujete auto, spawnujte auto, udjite u njega i komandom /save snimite. Zatim odite u MyDocuments - GTA San Andreas User Files - saved positions i uzmite koordinate vaseg auta, zatim odite u pawnu u pod OnGameModeInit ovako dodajte vozila:

new kolaorg[1] = AddStaticVehicle(402,547.4349,-1283.3501,17.5363,3.6542,0,0); // Ovo je samo primer jednog auta




Nadam se da sam pomogao bar malo, ako vam nesto nije jasno pitajte u komentaru, Pozz  :D


Napominjem!! Ovo je samo za GF edite.
Poslednja Izmena: Mart 05, 2012, 17:27:27 POSLE PODNE od Blaeks

Dobro je sto se trudis ali ovo nije dobro ...
Izvadeno iz GF-a ...


Citat: [TG:RP]$--L84S--$ poslato Mart 05, 2012, 16:58:05 POSLE PODNE
Dobro je sto se trudis ali ovo nije dobro ...
Izvadeno iz GF-a ...


Ovo sam radeo za GF edite, posto vecina ljudi sa BS-a koristi GF  :)




Nisi sve potpuno objasnio, ima tu jos svasta za uraditi..  :-\

Ali pohvale za trud...   ;)

Citat: MЯ BlΛck [LC] poslato Mart 05, 2012, 18:42:07 POSLE PODNE
Nisi sve potpuno objasnio, ima tu jos svasta za uraditi..  :-\

Ali pohvale za trud...   ;)


Nisam objasnio za Family chat mozda i radio, ali neka se potrude sami  :D

5/10 trebao si objasniti malo bolje gdje su ti chatovi (/f, /r) ,/giverank komanda kako mislis da ce lider davati rankove clanovima ? ,Uninvite da ih moze kick iz organizacije ? , u /lideri ? da se pojavljuje ,zatim da se definisu auta preko ovoga nemzes nista i da izbacuje likove iz auta ako nisu clan org. ?

Citat: â˜...|BK:RP|Woozieâ˜... poslato Mart 05, 2012, 19:32:45 POSLE PODNE
5/10 trebao si objasniti malo bolje gdje su ti chatovi (/f, /r) ,/giverank komanda kako mislis da ce lider davati rankove clanovima ? ,Uninvite da ih moze kick iz organizacije ? , u /lideri ? da se pojavljuje ,zatim da se definisu auta preko ovoga nemzes nista i da izbacuje likove iz auta ako nisu clan org. ?


Ja ne otvaram akademiju za organizacije, inace ja sam hteo da pomognem samo a da bi naucali da skriptaju moraju se malo potruditi? zar ne?

Citat: Blaeks poslato Mart 05, 2012, 20:01:47 POSLE PODNE
Citat: â˜...|BK:RP|Woozieâ˜... poslato Mart 05, 2012, 19:32:45 POSLE PODNE
5/10 trebao si objasniti malo bolje gdje su ti chatovi (/f, /r) ,/giverank komanda kako mislis da ce lider davati rankove clanovima ? ,Uninvite da ih moze kick iz organizacije ? , u /lideri ? da se pojavljuje ,zatim da se definisu auta preko ovoga nemzes nista i da izbacuje likove iz auta ako nisu clan org. ?


Ja ne otvaram akademiju za organizacije, inace ja sam hteo da pomognem samo a da bi naucali da skriptaju moraju se malo potruditi? zar ne?
Da bi naucili da skriptaju mora im se malo objasniti, ako vec pravis Tutorijal onda ga napravi zglavno... Do sutra imas vremena da objasnis svaku liniju mada je svakako nepotreban ali ajde...

Ako ti je nepotreban, ajde lockaj. Pa onda idi sam i uci sve clanove koji posecuju ovaj PDF
Poslednja Izmena: Mart 05, 2012, 23:11:18 POSLE PODNE od Blaeks

Objasni detaljno ove linije da bi moglo da se razume..
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Citat: joXy_ poslato Mart 05, 2012, 22:56:57 POSLE PODNE
Citat: Blaeks poslato Mart 05, 2012, 20:01:47 POSLE PODNE
Citat: â˜...|BK:RP|Woozieâ˜... poslato Mart 05, 2012, 19:32:45 POSLE PODNE
5/10 trebao si objasniti malo bolje gdje su ti chatovi (/f, /r) ,/giverank komanda kako mislis da ce lider davati rankove clanovima ? ,Uninvite da ih moze kick iz organizacije ? , u /lideri ? da se pojavljuje ,zatim da se definisu auta preko ovoga nemzes nista i da izbacuje likove iz auta ako nisu clan org. ?


Ja ne otvaram akademiju za organizacije, inace ja sam hteo da pomognem samo a da bi naucali da skriptaju moraju se malo potruditi? zar ne?
Da bi naucili da skriptaju mora im se malo objasniti, ako vec pravis Tutorijal onda ga napravi zglavno... Do sutra imas vremena da objasnis svaku liniju mada je svakako nepotreban ali ajde...
Vidim ti ih bas ucis da skriptaju i to sjajno...A sto se tice objasnjenja,nikog on nije terao da gleda tut,zar ne?Istina je to sto je rekao da se trebaju malo potruditi,sta sad' dodjem,pokupim sve fs i od toga sastavim mod...-.-

Citat: â˜...|BK:RP|Woozieâ˜... poslato Mart 05, 2012, 19:32:45 POSLE PODNE
5/10 trebao si objasniti malo bolje gdje su ti chatovi (/f, /r) ,/giverank komanda kako mislis da ce lider davati rankove clanovima ? ,Uninvite da ih moze kick iz organizacije ? , u /lideri ? da se pojavljuje ,zatim da se definisu auta preko ovoga nemzes nista i da izbacuje likove iz auta ako nisu clan org. ?
Dok tebi neko ugodi prodje citav zivot...



Btw,dobar tutorial...
Poslednja Izmena: Mart 06, 2012, 14:45:59 POSLE PODNE od Nxidza