[Pomoc]Kako staviti ?

Započeo Artieâ„¢, Mart 01, 2012, 19:00:10 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:Ravens RolePlay
Detaljan opis problema:Nije neki problem nego kako napraviti sada da provjerava jeli event aktivan naprimjer igrac kuca /gotoevent i da ga porta ali samo ako sam ja pokreno taj event a ako nisam da ga nemoze portati ? i da ga na porta na odredjen event a ne na bilo koji jer ih ima vise ? na samo taj koji je aktivan ?
Dio skripte:/
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): /

To je vec event sisem :P, razgledaj od starog BU moda, to ti dosta moze pomoci  ;)

Snich

Koristis se provjerom, posto nemas nikakvu komandu ili funkciju, objasnit cu ti moj princip:

if(Event[playerid] != 1) //Provjerava da li je event aktiviran, ukoliko jeste igrac ce ucestovat, u suprotom ce mu izbacit SCM...
{
     SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY,"Taj event nije aktiviran!");
     return 1;
}


Nadam se da si skuzio...

Citat: [FG] Snich poslato Mart 02, 2012, 01:31:45 PRE PODNE
Koristis se provjerom, posto nemas nikakvu komandu ili funkciju, objasnit cu ti moj princip:

if(Event[playerid] != 1) //Provjerava da li je event aktiviran, ukoliko jeste igrac ce ucestovat, u suprotom ce mu izbacit SCM...
{
     SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY,"Taj event nije aktiviran!");
     return 1;
}


Nadam se da si skuzio...

Snich to je tacno, medjutim njemu treba event sistem da komandom /gotoevent se portuje na event koji je pokrenut a napravio je vise eventa xD Ako si me razumeo

Begii

Citat: Blaeks poslato Mart 02, 2012, 09:36:47 PRE PODNE
Citat: [FG] Snich poslato Mart 02, 2012, 01:31:45 PRE PODNE
Koristis se provjerom, posto nemas nikakvu komandu ili funkciju, objasnit cu ti moj princip:

if(Event[playerid] != 1) //Provjerava da li je event aktiviran, ukoliko jeste igrac ce ucestovat, u suprotom ce mu izbacit SCM...
{
     SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY,"Taj event nije aktiviran!");
     return 1;
}


Nadam se da si skuzio...

Snich to je tacno, medjutim njemu treba event sistem da komandom /gotoevent se portuje na event koji je pokrenut a napravio je vise eventa xD Ako si me razumeo

Ja mislim da on hoce da kad nije aktiviran event da kad igrac kuca /gotoevent da mu izbaci da nije event aktiviran, u Ravensu kod njega kad god ukucao /gotoevent odbaci ga. Barem ja tako mislim.

Uradi ovo sto je Snich rekao radit ce.

napravis neku novu varijablu recimo:


new eventucitan = 0;


kada loadujes neki event napravis da toj varijabli dodaje broj

recimo imas Drag Race, Dakar Rally, TourCH, itd itd i sad kad pokreces drag race stavis


eventucitan = 1;


kada ucitavas dakar rally


eventucitan = 2;


i tako dalje

i napravis komandu:


if(strcmp(cmd, "/gotoevent", true) == 0)
{
if(IsPlayerConnected(playerid))
{
    if(eventucitan == 0)
    {
        SendClientMessage(playerid, 0xff0000aa, " >> Ni jedan event nije ucitan!");
        return 1;
}
else if(eventucitan == 1)
{
    SendClientMessage(playerid, 0xffff00aa, " >> Teleportiran si na {FFFFFF}TVOJE IME EVENTA!");
SetPlayerPos(playerid, pozicijaxportanja, pozicijayportanja, pozicijazportanja);
return 1;
}
else if(eventucitan == 2)
{
    SendClientMessage(playerid, 0xffff00aa, " >> Teleportiran si na {FFFFFF}TVOJE IME EVENTA!");
SetPlayerPos(playerid, pozicijaxportanja, pozicijayportanja, pozicijazportanja);
return 1;
}
else if(eventucitan == 3)
{
    SendClientMessage(playerid, 0xffff00aa, " >> Teleportiran si na {FFFFFF}TVOJE IME EVENTA!");
SetPlayerPos(playerid, pozicijaxportanja, pozicijayportanja, pozicijazportanja);
return 1;
}
//I TAKO DODAJES KOLIKO VEC EVENTA IMAS
}
return 1;
}


ako ti nesto nije jasno pitaj...
Poslednja Izmena: Mart 02, 2012, 10:48:50 PRE PODNE od dock

Snich

CitatSnich to je tacno, medjutim njemu treba event sistem da komandom /gotoevent se portuje na event koji je pokrenut a napravio je vise eventa xD Ako si me razumeo

Blaeks ne lupaj svih ti, ispod tacno pise sta djecak zeli ...

CitatNije neki problem nego kako napraviti sada da provjerava jeli event aktivan naprimjer igrac kuca /gotoevent i da ga porta ali samo ako sam ja pokreno taj event a ako nisam da ga nemoze portati ?

Snich upravu je Bleaks.. trazi komandu da ga porta na event ako je pokrenut, ako ne da mu izadje da event nije pokrenut... :/

Snich

Citat: dock poslato Mart 02, 2012, 10:49:33 PRE PODNE
Snich upravu je Bleaks.. trazi komandu da ga porta na event ako je pokrenut, ako ne da mu izadje da event nije pokrenut... :/

Evo i tebi, dobro otvori oci !!

CitatNije neki problem nego kako napraviti sada da provjerava jeli event aktivan naprimjer igrac kuca /gotoevent i da ga porta ali samo ako sam ja pokreno taj event a ako nisam da ga nemoze portati ?

Dosta sa spamom!

snich nisam djecak imam 16 godina :P dock hvala na pomoci to sam trazio ;) moze lock