[POMOC]4 erora

Započeo JONY, Februar 26, 2012, 14:26:56 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:Edit BN
Detaljan opis problema:pa nasao sam iz jednog moda komandu i sad ubacio je nes prepravljo al ove erore nemogu resiti
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22645) : error 001: expected token: "-string end-", but found "-identifier-"
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22645) : error 017: undefined symbol "GRESKA"
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22645) : warning 215: expression has no effect
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22645) : error 001: expected token: ";", but found ")"
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22645) : fatal error 107: too many error messages on one line


Dio skripte:evo linija na kojoj se erori pojave if(razgovarac > -1) return SCM(playerid,""GRESKA" Netko vec prica u intervju-u");

Snich

Ovo GRESKA je pretpostavljam boja za ovu poruku. Moras imati definiranu boju, pogledaj u tom modu sto si uzeo cmd.

Edit: Ajd probaj ovako:

if(razgovarac > -1) return SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Netko vec prica u intervju-u");
Poslednja Izmena: Februar 26, 2012, 14:43:20 POSLE PODNE od [FG] Snich

Ako imas #define GRESKA boja:
if(razgovarac > -1) return SCM(playerid,GRESKA," Netko vec prica u intervju-u");

Ako je to dio texta onda:
if(razgovarac > -1) return SCM(playerid,COLOR_RED,"GRESKA: Netko vec prica u intervju-u");
Izrada web aplikacija/desktop aplikacija, kontakt PM.
VPS/Dedi managment 'n' hosting @pm also.

resio sam tu liniju sad kad sam to urdio ovde mi se pojavi ovo
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22648) : error 001: expected token: "-string end-", but found "-identifier-"
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22648) : warning 215: expression has no effect
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22648) : error 001: expected token: ";", but found "-string-"
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22648) : warning 215: expression has no effect
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22648) : error 001: expected token: ";", but found ")"
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22648) : fatal error 107: too many error messages on one line

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664 Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


4 Errors.




ewo linija na kojoj se pojavi
if(sscanf(params,"i",id)) return SCM(playerid,""COLOR_WHITE" Koristi /intervju [ID]");

Stavi tu liniju ovako : if(sscanf(params,"i",id)) return SCM(playerid,-1,"Koristi /intervju [ID]");

C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22649) : error 001: expected token: "-string end-", but found "-identifier-"
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22649) : warning 215: expression has no effect
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22649) : error 001: expected token: ";", but found "-string-"
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22649) : warning 215: expression has no effect
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22649) : error 001: expected token: ";", but found ")"
C:\Users\ADMINI~1\Desktop\CARBON~1\GAMEMO~1\BCRP.pwn(22649) : fatal error 107: too many error messages on one line

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664 Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


4 Errors.


kada sam ubacio ono na ovoj liniji ovo se pojavi
ewo linija
if(!IsPlayerConnected(id)) return SCM(playerid,""COLOR_WHITE" Igrac nepostoji");

ewo jos dvije linije ispod
SCM(id,""COLOR_GREEN"| "COLOR_GREEN"%s ti je ponudio intervju. "COLOR_GREEN"| "COLOR_GREEN"/prihvati intervju",GetN(playerid));
SCM(playerid,""COLOR_GREEN" |"COLOR_GREEN" Sacekaj da prihvati "COLOR_GREEN"|");

if(!IsPlayerConnected(id)) return SCM(playerid,COLOR_WHITE," Igrac nepostoji");


SCM(id,COLOR_GREEN,"%s ti je ponudio intervju. "COLOR_GREEN"|/prihvati intervju",GetN(playerid));
SCM(playerid,COLOR_GREEN,"  Sacekaj da prihvati "COLOR_GREEN"|");



ovako probaj
Poslednja Izmena: Februar 26, 2012, 22:16:20 POSLE PODNE od Claude_

Ovo ovako :
SCM(id,COLOR_GREEN,"|%s ti je ponudio intervju.|/prihvati intervju",GetN(playerid));
SCM(playerid,COLOR_GREEN," | Sacekaj da prihvati |");

kada sam uradio ovo prethodno ovde mi erore izbaciva
    if(razgovarac > -1) return SCM(playerid,COLOR_WHITE," Netko vec prica u intervju-u");
    new novinar = GetPVarInt(playerid,"LivePonudio");
if(GetPVarInt(playerid,"LivePonudjen") == 0) return SCM(playerid,""GRESKA" Nitko ti nije ponudio live"/* Zato odjebi u skokovima xD*/);
if(PlayerToPlayer(playerid,novinar,5)) return SCM(playerid,""GRESKA" Nisi u blizini novinara");
SetPVarInt(novinar,"PricaLive",1);
SetPVarInt(playerid,"PricaLive",1);
SCM(novinar,"Sada pricas u intervju-u. "COLOR_BLUE"/zavrsi "C_WHITE"da zavrsis");
SCM(playerid,"Sada pricas u intervju-u. "COLOR_BLUE"/zavrsi "C_WHITE"da zavrsis");
novinar2 = novinar;
razgovarac = playerid;

return 1;
}


plss help

makni "GRESKA" zato sto nigdje nemas dwefinirano ..
onda makni sve ove boje sta stavljas "COLOR_WHITE"
pogledaj za SCM iliti SendClientMessage : http://wiki.sa-mp.com/wiki/SendClientMessage