Tierra Robada Role Play [MACEDONIAN]

Započeo Kiril, Februar 08, 2012, 14:32:15 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Tierra Robada RolePlay Macedonia

Поздрав,доколку сÑ,е заинÑ,ересирани да играÑ,е San Andreas преку инÑ,ернеÑ, би сакал да ви го преÑ,сÑ,авам овој Македонски RolePlay сервер.СиÑ,е рабоÑ,и се синкронизирани на македонски јазик...

Ð'о овој вирÑ,уелен свеÑ, вие почнуваÑ,е со симулација на вашиоÑ, каракÑ,ер кој присÑ,игнува во градоÑ, Лос СанÑ,ос,вашиоÑ, каракÑ,ер присÑ,игнува на железничка сÑ,аница каде започнуваÑ,е со игра,на почеÑ,ок вие немаÑ,е многу пари и присÑ,игнуваÑ,е како Ñ,урисÑ,,немаÑ,е многу пари па заÑ,оа Ñ,реба да најдеÑ,е некоја рабоÑ,а за да зарабоÑ,иÑ,е пари,посÑ,ојаÑ, многу видови на рабоÑ,и,со Ñ,ек на игра вие ке зарабоÑ,иÑ,е пари и може да купиÑ,е и поседуваÑ,е:

-Куќа
-АвÑ,омобил
-МоÑ,ор
-Ð'родови
-Авиони
-Ð'изниси

ПосÑ,ојаÑ, агенции,организации,банди и маÑ,,ии на нашиоÑ, сервер...
Секоја организација,агенција,банда и маÑ,,ија имааÑ, по 2 лидери

ПосÑ,ојаÑ, агенции како:FBI(Federal Berou of investigation) и H(Hitman)
Организации:Полиција,Ð'лада,Телевизија на Сан Андреас,Такси,Армија на РМ(АРМ),Ð'олница
МаÑ,,ии:Ла Коза НосÑ,ра(LCN) и Јакуза(Y)
Ð'анди:Лос СанÑ,ос Ð"енг(LSG) и Ð"рув СÑ,риÑ, Фемили(GSF)

WEB: www.tierra
Ð"осÑ,апни сме и на "Facebook" : facebook.com/trrpg
Со почиÑ, Tierra Robada Team


Ovo je Makedonski/Balkanski Server... mozete da prevedete na translate ako ne razbirate Makedonski Pozdrav !

OTVARANJE NEDELJA:20:00 !!
Poslednja Izmena: Februar 08, 2012, 14:39:57 POSLE PODNE od [RS] K4[Я]!K3™
Respect to:Vegas!

Balkanski server ? Pa kolko ja vidim forum vam je na Makedonskom,sta ce na njemu radit naprimjer Hrvat koji ne zna Makedonski ?

Citat: Leo VRP poslato Februar 08, 2012, 14:34:49 POSLE PODNE
Balkanski server ? Pa kolko ja vidim forum vam je na Makedonskom,sta ce na njemu radit naprimjer Hrvat koji ne zna Makedonski ?

Mislio sam Makedonski je server ama moze igrati i balkanac tu ce pomoci Admini :) kako igra puno Makedonca na Srpski/Hrvatski server pa nekako se snadze .. pozdrav :)
Respect to:Vegas!

MoraÅ¡ imat plaćeni domen za RP servere.. a i IP nevidim  :)
Lock!