Pitanje u vezi servera(masine)

Započeo [BR]Maki187, Januar 05, 2012, 02:01:51 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: [BU]Mihail_Vukota poslato Januar 08, 2012, 22:49:32 POSLE PODNE
Pa napisao sam gore,kad bih to uzeo morao bih da uzmem cpanel licenecu koja je 360 eura godinje a ovako imam besplatno... ovu licenecu dobijem jedni ako uzmem OPen SUse 11.4 i Debian Squeeze 6.0 , sad neznam ono sto je dude dao one besplatne koliko je to dobro i koliko moze na to da stane...

debian onda instalira, debian i ubuntu ti jednako rade...

ako zelis free, a dobar panel onda instaliraj virtualmin, ima vise opcija nego plesk, a ne kaska niti za cpanelom... opterecuje puno manje od oba panela...

Citat,hocu da napravim 2 nameservera
a sta ce ti? iovako si dobio nameservere za tu masinu po defaultu inace ne bi mogao staviti niti jednu domenu, a sigurno niti instalirati plesk bez domene... koristi iste nameservere od masine za stavljenje drugih domena, a onda samo u plesku ili kojem drugom panelu stavis virtualni host...

Mihail_Vukota

Dude install sam Virtualmin, na Dedian Squeeze 6.0 , fin je panel, ali btw nmg da se snadjem na njemu ... msm umem osnovo ono sto nadjem..

ali za pocetak mi treba:
1.Hosting (da mogu svoje sajtove da prebacim ovamo)
2.Audio Server (da mogu napravit 3 svoje stanice)
3.SAMP Server (da mogu Makiju da dadnem 1 SAMP server )


AKo moze neko pomoci kako da to uradim,ili ako neko bih to uradio...javite se,dogovorit cemo se

PS: Hvala puno dude za ovaj  Virtualmin ;)
Poslednja Izmena: Januar 10, 2012, 15:49:24 POSLE PODNE od [BU]Mihail_Vukota

Mihail_Vukota

Dali bih mozdao neko znao da namesti nameservere na Virtualmin ?? ako neko ume neka mi se javi,dobit ce nagradu

Citat: [BU]Mihail_Vukota poslato Januar 12, 2012, 21:22:59 POSLE PODNE
Dali bih mozdao neko znao da namesti nameservere na Virtualmin ?? ako neko ume neka mi se javi,dobit ce nagradu

nameserver si dobio od onoga od koga si iznajmio masinu, ne radis ih u virtualminu...

domenu/domene namjestis na nemeservere za masinu, zatim u virtualminu samo napravis virtualne servere za domene s dns lookup ekstenzijom(instalirana je po defaultu)

Mihail_Vukota

Hmm hvala,ali stovrio se neki problem,izgleda da ja nisam to dobro nastimao,ae molim vas da neko ko ume stim pogleda to...

sad mi izbacuje

Упс! Google Chrome није успео да пронаÑ'е bestbalkandj.com
Предлози:
ПреÑ,ражи на Google-у:

znaci da nisi namjestio domenu na prave nameservere...

gle cak i da ne napravis virtualni host kako treba on ce ti redirektat u default www virtualmin folder...

Mihail_Vukota

Hmm neznam,na Cotrol Panel od account pise da mogu da koristim njihove nameserver i to sam postavio,ali nezz mozda jos DNS se nije uspostavio , btw ako iams vremena voleo bih da i pogledas...dao bih ti neku nagradu ako htednes

moras imat tocne nameservere za ip od tvoje masine...

a da ti radi normalno webhost s virtualminom provjeri tako da u browser samo upises ip tvoje masine, to ce ti otvoriti default folder od apache servera

Mihail_Vukota

radi to na root

85.114.130.86 to sam i editovao...
ali ostalo nece...eto tu ti je i IP..

Citat: [BU]Mihail_Vukota poslato Januar 13, 2012, 20:37:07 POSLE PODNE
radi to na root

85.114.130.86 to sam i editovao...
ali ostalo nece...eto tu ti je i IP..

a nameserveri su ti?

Mihail_Vukota

U Contorl Panel u Sport Dio stoji da mogu koristi njohove nameserver i oni su:

ns1.ntdns.de
IP: 62.141.32.2
ns2.ntdns.de
IP: 62.141.34.2
ns3.ntdns.de
IP: 80.82.220.187

Mihail_Vukota

Dude ae kad te molim da mi namestis sve,bit ce suvlasnik hosta ako zelis... niko to neume xD

Dude, jel mozes da objasnis vukoti posto mene neslusa, da nemoze da upotrebi njihov ip, jer se taj ip nalazi na njihovom serveru ne na njegovom...nemogu 2 razlicita servera da koriste istu ip adresu...(hocu da kazem, to bi bilo ako da uzmem ip tvog vps-a, a stavim podatke na vps od gigija... (lupam, tj dajem za primer...))
I on bi sad da drzi sajt na jednom serveru, a dns mu ide na drugi... to je ko da ja pokusam da uploadujem nesto sa mog kompa, a to se nenalazi an mom nego na njegovom kompu... pokusao sam i tako da mu objasnim, al on tvrdi svoje, pa bi te zamolio da mu objasnis... hvala Dude :)

Upozorenje - dok ste kucali poslat je nov odgovor. Možda ćete želeti da izmenite svoju poruku.

Mihail_Vukota

Ma pust ito sad maki,ae dude ako mognes da to napravis obecao sam da cu ti dati suvlasnik i to je to

Mihail_Vukota

Izvinjavam se ujedno zbog duple post...ako bilo ko zna oko Dedictated Server nek se javi,dobit ce maximalnu nagradu...ujedno Dude procitaj PM i molim te posto ti znas da mi to napravis...