[TUT] Ikonice na mapi

Započeo robi_97, Januar 03, 2012, 22:25:09 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

robi_97

Pozdrav ,Ovo je moj prvi TUT .Ovo je tut za ikonice na mapi npr. gdje je benzinska da stoji mali autic na karti na spawnu S itd.Radim gm od 0 pa mi je ovo bilo potrebno.Nadam se da ce nekome posluziti.Namjenjeno iskljucivo pocetnicima.Pa Pocnimo...

1.Korak
Pokrenite debug ili obicni samp,odite do mjesta gdje zelite da bude ikonica i napisite /save i izadite.
Odite u moje dokumente>Gta San Andreas user files>SAMP>savedpositions.txt i otvorite "savedpositions.txt"
Tamo vam pise  ovako ako ste sejvali a bili u autu  AddStaticVehicle(554,1174.4961,-1322.8325,14.9016,78.6369,15,32);
2.Korak
Otvorite pawno i stisnite ctrl+f  i upisite "public OnPlayerConnect(playerid)" pod to stavite ovako SetPlayerMapIcon(playerid, iconid, Float:x, Float:y, Float:z, markertype, color, style)
Prvo ostavljate playeridjel to se automatski uziva id igraca.Drugo ide broj ikonice znaci ako je u vasem gm prva stavite 0 pa onda kad budete radili drugu ikonicu ide 1 i svaki put povecavate.
Drugo ide da stavite svoje kordinate vasi x,y iz kordinati iz onoga su AddStaticVehicle(554,1174.4961,-1322.8325,14.9016,78.6369,15,32);  .
Cetvrto  vam je  markertype ,tu stavljete id tipa .Tipove mozete pronaci ovdje http://wiki.sa-mp.com/wiki/MapIcons Peeto ide color to nedirate to i style ostavljate na 0 .Iza toga dodate MAPICON_GLOBAL);
3.Korak
Trebalo bih izgledati ovako SetPlayerMapIcon(playerid, 0, 1241.0210,-2036.9349,59.9967, 38, 0, MAPICON_GLOBAL); //Tu dodate  od cega je ikonica.NEOBAVEZNO
Compilajte i uzivajte ;) Ukoliko ima problema javite mi na Pm Voljan sam pomoci

Poslednja Izmena: Januar 03, 2012, 23:07:07 POSLE PODNE od robi_97

Ne korisno , razlog - nisi dobro objasnio i nisi objasnio sve parametre u SetPlayerMapIcon funkciji.
"I'm a loser and a user so I don't need no accuser" - Billie Joe Armstrong

robi_97

kao prvo sve sam objasnio  ;D a ja sam radio to na gm i nisam nasao otprve "Kao Pocetnik" ,nadam se da ce nekim "pocetnicima" pomoc  8)

I ti si početnik , nisi objasnio , samo si napisao gdje da stave X,Y,Z , šta je sa ostalim parametrima? Netko možda neće znati šta je iconid , netko šta je markertype , netko šta je color , style itd.
"I'm a loser and a user so I don't need no accuser" - Billie Joe Armstrong

robi_97

Citat: Get busy living or Get busy dying poslato Januar 03, 2012, 22:51:15 POSLE PODNE
I ti si početnik , nisi objasnio , samo si napisao gdje da stave X,Y,Z , šta je sa ostalim parametrima? Netko možda neće znati šta je iconid , netko šta je markertype , netko šta je color , style itd.

Jeste pocetnik sam ali sam objasnio od  onoga sta su x,y,z kordinati dao sam sta je iconid i da povecavaju svaki put kad stave ,markertype sam dao da izaberu koji id stave

Lijep tut.  ;)
Balkan Underground Ex. Head Administrator
Balkan Underground Ex. Elite Moderator


© Stefan_Misurovic, 2010. - 2014.



Nisi dobro objasnio Pkusaj se vise Truditi

Sve u svemu dobro je !




Fino objasnjeno, fale ti neke sitnice ali u svakom slucaju  ;)  8)

Stari svaka vas supersi objasnio Mozda nije perfektno ali za pocetnike super | i veoma pametno od tebe LINK za IconID

:D


lijepo, kratko, jasno.. svida mi se!  :D