Imam pitanje vezano uz MTA i pomicnu ogradu

Započeo Kiki_Radeon, Februar 09, 2010, 23:41:25 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Evo,kada napravim sve u mta,ja sam prije otiso converter mta to samp i kopiro u skriptu negdje,al sam zabb gdje..i radilo je...isao sam popravit par bugova...i sad kada ubacim u skriptu baca error za ; evo moje pitanje je ovo: Mozete li mi rec kako da ja convertam iz mta u skriptu,i mozete li mi rec kod pomicne ograde di tocno moram stavit ono koordinate od pomicne ograde u skriptu,di moram stavit btw GAMEMOD GF.ja se puno zahvaljujem :D


Citat: _JoKeR_ poslato Februar 09, 2010, 23:53:25 POSLE PODNE
http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=248.0 Evo tu ti sve lepo pise  ;D

eto sta pise

Ovako prvo idite pod new. Morate naci "new Float:TelePos[MAX_PLAYERS][6];" Ovako vam je lakse ctrl + f i upisete
new Float:TelePos[MAX_PLAYERS][6];"  i ispod njega ubacite "new kapija;" recimo, obavezno morate staviti ;.

Onda idete ctrl + f i upisite ovo "OnGameModeInit" Ja obicno tu stavljam objekte. I tu ubacite objekt ograde zatvorene
koju ste predhodno napravili u programu MTA.  Ovako ubacite kod:
a ja to nemogu nac nigjdje tocno da ti kazem ovo "new Float:TelePos[MAX_PLAYERS];" eto to nemogu nac i nije mi jasno kad mi kazu ubacite pod "OnGameModeInit" di ja tream tocno di jer sam panj xD to ne postoji u skripti i onda ja trebam znat di kako i sta ubacit...isto tako i create objects iz mta kad sam ih konverto...ovaj gf mod nema nista u sebi i sve moram sam radit...a koliki sam panj (pocetnik) malo je pretesko za mene,imate li mi preporucit kakav laksi mod? 
Poslednja Izmena: Februar 10, 2010, 00:09:57 PRE PODNE od Kiki_Radeon

Citat: Kiki_Radeon poslato Februar 09, 2010, 23:59:10 POSLE PODNE
Citat: _JoKeR_ poslato Februar 09, 2010, 23:53:25 POSLE PODNE
http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=248.0 Evo tu ti sve lepo pise  ;D

eto sta pise

Ovako prvo idite pod new. Morate naci "new Float:TelePos[MAX_PLAYERS][6];" Ovako vam je lakse ctrl + f i upisete
new Float:TelePos[MAX_PLAYERS][6];"  i ispod njega ubacite "new kapija;" recimo, obavezno morate staviti ;.

Onda idete ctrl + f i upisite ovo "OnGameModeInit" Ja obicno tu stavljam objekte. I tu ubacite objekt ograde zatvorene
koju ste predhodno napravili u programu MTA.  Ovako ubacite kod:
a ja to nemogu nac nigjdje tocno da ti kazem ovo "new Float:TelePos[MAX_PLAYERS];" eto to nemogu nac i nije mi jasno kad mi kazu ubacite pod "OnGameModeInit" di ja tream tocno di jer sam panj xD to ne postoji u skripti i onda ja trebam znat di kako i sta ubacit...isto tako i create objects iz mta kad sam ih konverto...ovaj gf mod nema nista u sebi i sve moram sam radit...a koliki sam panj (pocetnik) malo je pretesko za mene,imate li mi preporucit kakav laksi mod? 

Pa koji mod koristis...is stvarno si panj

Ovo new Float:TelePos[MAX_PLAYERS], samo ides na vrh svojeg gamemoda i ides po redu ljepo trazis i naci ces di pise samo new bilo gdje...iza toga samo ubaci svoju ogradu

GF MOD!! Da oke... pokusat cu... a jel mi mos rec onaj converter...convertam iz mta... i dobijem puno objekata oko 300,mozes mi rec kako da nadem u mta tocno koordinate od pomicne ograde,npr nju sam zadnju stavio..

iYoko

Citat: Kiki_Radeon poslato Februar 11, 2010, 23:32:09 POSLE PODNE
GF MOD!! Da oke... pokusat cu... a jel mi mos rec onaj converter...convertam iz mta... i dobijem puno objekata oko 300,mozes mi rec kako da nadem u mta tocno koordinate od pomicne ograde,npr nju sam zadnju stavio..
Napravi nove mape samo sa kapijom pa convertaj.

MrBaff

Citat: [CC]iYoko poslato Februar 12, 2010, 05:46:03 PRE PODNE
Citat: Kiki_Radeon poslato Februar 11, 2010, 23:32:09 POSLE PODNE
GF MOD!! Da oke... pokusat cu... a jel mi mos rec onaj converter...convertam iz mta... i dobijem puno objekata oko 300,mozes mi rec kako da nadem u mta tocno koordinate od pomicne ograde,npr nju sam zadnju stavio..
Napravi nove mape samo sa kapijom pa convertaj.
ili objekt 'kapije' zadnji u MTA napravi i kad konvertira zadnji objekt mu je objekt 'kapije' :P

iYoko

Citat: MrBaff poslato Februar 12, 2010, 14:38:07 POSLE PODNE
Citat: [CC]iYoko poslato Februar 12, 2010, 05:46:03 PRE PODNE
Citat: Kiki_Radeon poslato Februar 11, 2010, 23:32:09 POSLE PODNE
GF MOD!! Da oke... pokusat cu... a jel mi mos rec onaj converter...convertam iz mta... i dobijem puno objekata oko 300,mozes mi rec kako da nadem u mta tocno koordinate od pomicne ograde,npr nju sam zadnju stavio..
Napravi nove mape samo sa kapijom pa convertaj.
ili objekt 'kapije' zadnji u MTA napravi i kad konvertira zadnji objekt mu je objekt 'kapije' :P
Sta fali 'kapijama'? Pa neces valjda reci 'ogada' ili 'okucnica' :D

MrBaff

Citat: [CC]iYoko poslato Februar 12, 2010, 14:40:54 POSLE PODNE
Citat: MrBaff poslato Februar 12, 2010, 14:38:07 POSLE PODNE
Citat: [CC]iYoko poslato Februar 12, 2010, 05:46:03 PRE PODNE
Citat: Kiki_Radeon poslato Februar 11, 2010, 23:32:09 POSLE PODNE
GF MOD!! Da oke... pokusat cu... a jel mi mos rec onaj converter...convertam iz mta... i dobijem puno objekata oko 300,mozes mi rec kako da nadem u mta tocno koordinate od pomicne ograde,npr nju sam zadnju stavio..
Napravi nove mape samo sa kapijom pa convertaj.
ili objekt 'kapije' zadnji u MTA napravi i kad konvertira zadnji objekt mu je objekt 'kapije' :P
Sta fali 'kapijama'? Pa neces valjda reci 'ogada' ili 'okucnica' :D
pomicna ograda...kapija mi je nekako.... old fashioned :P

iYoko

Bufek neznam odakle si ali nama slavoncima je 'kapija' u modi :D

MrBaff

Citat: [CC]iYoko poslato Februar 12, 2010, 15:56:09 POSLE PODNE
Bufek neznam odakle si ali nama slavoncima je 'kapija' u modi :D
ma 'kapija' mi je nekako... xD aj aj dobro :P al i dalje cu ja 'kapiju' pisat pod navodnicima :P