[Opis] Weber Roleplay/DM

Započeo KombinatoR, Novembar 26, 2011, 01:02:27 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.


Pozdrav, zelio bih vam reci nesto o Weberu.

Kao sto neki znaju,Weber je vec postojao,ali se zatvorio pa sam se ja potrudio da se opet otvori u dogovoru s jednim od bivših ownera.
Nekada je bilo 20-30 igraca i onda su hosteri "zeznuli" stvar i tako je broj igraca pao na 5-6.
Zato je i iskljucen.
Ali naravno,sada se vracamo u boljem svjetlu.
Pa,krenimo na opis !


Uvod

Anticheat

*Server koristi JunkBuster anticheat koji je nadograden od Weber Scripting teama !
*Npr. ako se pokusate portati, adminu dolazi warning s vasim Nickom,IDom i lokacijom gdje ste se portali...Ako nema administratora online,dobijate ban !
*Ako pokusate stvoriti oruzje,takoder dolazi warning,a ako nema administratora online,dobijate ban takoÄ'er !
*Oruzje poput miniguna i takvih mogu imati samo RCON admini, tj. admini koji su logirani kao RCON !
*Ako pokusate bilo kako cheatati, lako zaradite ban, jer su opcije 1:99 da ce te "preveslat" nas anticheat !



Registracija

*Sta reci o registraciji? Registracija je napravljena u textdrawovima na potpuno novi i unikatan nacin !
*Ako koristite ne primjerene nickove za server,nick ce vam automatski biti BANAN !



Spawn

*Spawn se nalazi kod Gradske vijecnice !
*Kada se spawnate,mozete vidjeti nove stvari,na mapane !
*Odmah kod spawna su donator vozila, koja mogu voziti samo donatori o kojima cu kasnije reci vise !
*Malo dalje su vozila koja mogu voziti obicni clanovi !




Vlasnistva

Kuce

*Postoji oko 300 kuca na kupnji !
*Za kuce nisu potrebni leveli,jer po meni u RLu ti netreba nikakav level da bi ti kupio veliku kucu, ako imas para,kupit ces,a ako nemas neces !
*Kuce se razliku po interijerima
   -Mala kuća
   -Srednja kuća
   -Velika kuća
   -Vila
*Iz daljine se vidit text na kojem pise vlasnik,a kad dodete na taj text izaci ce vam dialog u kojemu imate opcije za ulazak,kupnju,za zatvaranje dialoga




Firme

*Naravno,na serveru postoji sistem firmi
*Ima oko 30ak firmi (elektrana,benzinska,telekomunikacije i jos mnogi drugi )
*Za firmu su potrebni leveli


Automobili

*Odlucili smo da postavimo samo automobile na serveru, naravno za donatore postoje i motori !
*Sigurno ce neki od vas reci da to nije RP,ali dugim razmisljanjem i anketom na forumu, svi su jednoglasno rekli da je tako bolje !
*Naravno,kako ne bismo ostali "duzni" nasim vjernim igracima,ubacili smo mogucnost da svako ko ima novaca,moze kupiti 4 vozila !
*Vozila mozete parkirati na zeljenim lokacijama,kada odlazite sa servera,vozila nestaju,sve do vaseg ponovnog dolaska !
*Naravno, nije samo parkiranje tu, kada nadogradite ( tunirate ) vozilo, mozete spremiti vas tuning koji ce ostati i nakon GMXa !
*I nije samo to, ubacili smo komandu /hotwire s kojom mozete ukrasti vozilo,naravno,morate pricekati odredeno vrijeme, zavisi o bravi na vozilu!
*Brave mozete kupiti samo na vase vozilo i ugraditi je. Postoji 5 lvla brava !
*Kada kupite vozilo,vozilo nece nestati, vec ce se uvijek napravit novo vozilo ( napravljeno je u skripti ),tako da ce uvijek bit vozila na prodaju !
*Mozete otvarati haubu,bunker,vrata, mozete i upaliti svjetla !
*Lokacija AutoSalona je kod "Grotti-a",naravno, tu je namapano, vise mozete vidjeti na slikama ispod !
*Kada kupite vozilo,vozilo ce vam se spawnat kraj ceste,ako ga ne parkirate na nekoj drugoj lokaciji,nas admin team ce vam prodati vozilo !




Poslovi

*Kao i na svakom serveru i mi imamo LEGALNE i ILEGALNE poslove !
*Ne znate gdje se nalazi neki posao,nema problema, samo upisite /poslovi i otvorit ce vam se dialog u kojemu odaberete koji posao zelite pronaci !
*Imamo vise legalnih poslova kao i RLu,rijetko tko ce se baviti ilegalnim poslovima,osim onih koji su u mafiji/bandi !
*Evo da nabrojimo poslove:
*LEGALNI* - Odvjetnik,Automehanicar,Zastitar,Vozac Busa,Dostavljac,Raznosac Pizze,Farmer,Ulicni cistac,Kosac,Vlakovoda,Vozac Pijeska,Vozac Nafte
*ILEGALNI* - Kurva,Boksac,Diler Droge,Krijumcar Materijala



Legalne organizacije

*LSPD* Kao i na svakom serveru i kod nas je PD baza na istom mjestu,naravno sve je uredeno !
*LSPD*  takoder ima brza vozila koja sluze za autocestu,evo slike baze !




*FBI* baza se nalazi u Los Santosu. Imaju brza vozila !



*SWAT* Baza se nalazi izvan Los Santosa, tj. kod aerodroma !



*MD* Nasi lijecnici su 24 sata spremi pomoci, njih mozete naci u Los Santosu,takoder je baza uredena !



*CNN* Nasi novinari prate svaku novu vijest i "brzinom munje" ih objavljuju ! Baza se nalazi kod CNN zgrade !

   
                  
*TAXI* Trebate prijevoz? /call 444 i taxisti stizu. Taxi baza se takoder nalazi u Los Santosu.

   
                  
*LS AUTOSKOLA* Nemate vozacku dozvolu? Mozete poloziti kod nase autoskole, naravno, morate otici u njihovu zgradu i mozete polagati za vozila !


                  

Ilegalne organizacije/bande/mafije

*Hitmani* Oni se takoder nalaze u Los Santosu !

   
                                 
*NFSR* Uzivaju provocirajuci policiju,organiziraju ilegalne utrke i imaju najbolje aute !

   
                  
*Vagosi* Las Colinas je njihov dio !

   
                  
*CM* Columbia Mafia su najveci sverceri droge u Los Santosu i okolici ! Ako trebate drogu,njima se obratite !

   
                  
*Bushido* Haraju zapadnom stranom Los Santosa !


                  
*GSG* Zeleni haraju Glen Parkom !



Donatori

*Na serveru postoji 3 vrste donatora !
*MALI* Dobija vecu kamatnu stopu za 0.3 % na svakoj placi !
*SREDNJI* Dobija vecu kamatnu stopu za 0.5 % na svakoj placi,skrivanje broja + mnogo toga !
*VELIKI* Dobija vecu kamatnu stopu za 0.7 % na svakoj placi + sve isto kao SREDNJI donator !
*Donatori imaju svoja vozila skoro u svim dijelovima grada !


   

Eventi

*Da bi vam igra bila zanimljiva, na serveru postoji nekoliko eventa !
*Sad cu vam nabrojiti neke: WorldRace,MotoRace,CrossRace,AquaRace,Rally,Drag i jos drugi !




DM Zona

*Kada vam dosta Roleplaya,a zelite se malo opustiti,odite u nasu DM Zonu
*Imamo 2 tima- crveni i plavi tim koji ratuju medusobno,a cilj je postaviti c4 protvnickoj ekipi
*C4 morate postaviti na odredeno mjesto,a komanda za to je /c4 , protivnicka ekipa mora deaktivirat bombu s komandom /dc4 u roku od 2 minute !
*Ako protivnicka ekipa ne uspije deaktivirati C4 , dogodi se velika ekspozila i ta je ekipa izgubila !
*Prijava za DM zonu je u Los Santosu s komandom /dmprijava na pickup i odaberete tim ( u dialogu ) Plavi ili Crveni.
*Nakon prijave,portate se u Las Venturas gdje se DMa !


   

Ostalo

Ban system

*Ban System funkciora tako da kad se bana igrac, head administrator moze komandom provjeriti zasto je igrac banan !
*Head admin takoder moze unbanati igraca InGame te ne treba resetirati server ili nesto drugo. Cim head unbana igraca,igrac je automatski unbanan !


Burg

*Imamo predivno ureden burg oko kojeg se nalaze donator vozila,a u interijeru burga imamo 2 kafića !

   
   
Los Santos Banka i bankomati

*Nasa banka ima uredeni int koji mozete vidjeti na slikama ispod !
*U banci mozete dizati novce,slat na druge racune,postavit novce na racun,dignut kredit i jos mnogo toga !
*Na vecini lokacija u gradu su bankomati na kojima možete dignuti novce !




               
Payday

*Payday sistem je napravljen da morate biti vise od 30 minuta online prije Paydaya i dobijate placu !
*Payday vam izlazi u dialogu u kojemu vam pise iznos place, troskova, iznos na banci i ostalo !

   
                  
Gorivo

*Sistem goriva je takav da gorivo pise u textdrawu,auto moze imati najvise oko 40 litara, kao i u stvarnom zivotu.
*Zavisi o vozilu,ako je auto bolji ( npr. bullet ) vise ce goriva trosit,a ako je auto gori ( npr. manana ) auto ce manje goriva trosit !
*Ako se nalazite izvan Los Santosa,a nemate bas goriva, vozite ga u izbacenog ( ne stiscite gas ) i vjerujemo da ce te ustediti nesto goriva za siguran odlazak do benzinske !

   
                  
Brzinomjer

*Brzinomjer je takoder napravljen u dialogu koji stoji u desnom kutu s donje strane !
*Maximalna brzina je 222 km/h. To je brzina Ifernusa !


                  
Logo

*Na serveru ima 2 textdrawa s Weberovim logom !
*Jedan se nalazi na dnu u lijevom kutu i prikazuje poruke, a drugi u gornjem desnom kutu !


   

Liftovi

*U LSu su ubaceni liftovi s kojima se mozete popeti na zgradu,ali da ne duzim evo slika pa vi vidite:

   

Tuning Garaže

*Možete nabrijati vozila besplatno u Tuning Garažama koje se nalaze po Los Santosu !


   
Benzinske Pumpe

*Benzinske pumpe su uredene od naseg Mapping teama !
*Vise na slikama !




Borbeni stilovi

*Odite u teretanu i naučite neki od borbenih stilova, možda će Vam nekada trebati za samoobranu !


               
Bilo bi vrijeme da opis privedem kraju.

Ne mogu vam sve napisati,nece biti zanimljivo na otvaranju.
Namjerno nisam opisivao neke systeme kako rade, jer Vam nece bit zanimljivo na serveru !
Postoji tu jos puno stvari koje vam nisam opisao,mozda neke nisam ni spomenuo, zato DODITE na otvorenje i vidite !
Vjerujte mi ! Nećete se pokajati !


IP adresa: 176.9.40.71:8571 !
FORUM: wwww.weber-roleplay.info
Otvaranje servera će biti 2.12.2011.
Poslednja Izmena: Novembar 30, 2011, 21:31:59 POSLE PODNE od |W| KombinatoRâ„¢

stavio sam da svaka banda/mafija/org ima helic,pa zato i gsf

Zlatan_Ibrahimovic

Dobro je ovo,ali kao sto i ovaj kaze textdraw nevalja,jer si pomijesao neke boje i oci ubija.

Opis je lep moglo je to malo bolje :) A Server cini se dobar ali TextDraw ubija xD

taj prvi textdraw je samo pri registraciji




Srećno
Kada muškarac priča ženi bezobrazne stvari, to je seksualno uznemiravanje…
A kada žena to radi muškarcu to je 2 eura+PDV po minuti. :D


 Hah pa bolje je izgledao ranije :D




Balkan Ulice RPG opis servera: Click



-Tutorial za mijesanje ID-ova na vozilima: Click


Srecno , sve sam citao i dobro je napisano samo slike na kojima sam video neke mape nerpecizne i non rp kod bande/mafije neke ..

forum mi neradi vas ..

Srecno vam jos jednom malo gresaka imate dosta toga je dobro ..

Citat: SEJFO poslato Novembar 26, 2011, 12:05:24 POSLE PODNE
Hah pa bolje je izgledao ranije :D

sta je bolje izgledao ranije??
sta si onda trazio mod,mislis da sam ja lud da ti posaljem mod?
barem nije skinut s BSa kao tvoj !

Citat: MuXes poslato Novembar 26, 2011, 12:07:59 POSLE PODNE
Sretno vam  >:(
sta  >:( ? :D
Citat: Vampire Diarie's poslato Novembar 26, 2011, 12:09:55 POSLE PODNE
Srecno , sve sam citao i dobro je napisano samo slike na kojima sam video neke mape nerpecizne i non rp kod bande/mafije neke ..

forum mi neradi vas ..

Srecno vam jos jednom malo gresaka imate dosta toga je dobro ..

kak one radi forum? meni sve normalno radi

http://weber-roleplay.info/index.php

koje su mape neprezicne i nonRP ?


Hvala svima,a onima kojima ne pase opis ili nesto drugo,nek ne otvaraju temu ;)

Ni moj nije skinut sa BS-a :P
Nego je skinut sa sa-mp.com tj tacnije ja sam ga editovao Raven's GM je




Balkan Ulice RPG opis servera: Click



-Tutorial za mijesanje ID-ova na vozilima: Click