[Pomoc] Stats u dialogu

Započeo [SE++] ^-^P!Nk!, Oktobar 30, 2011, 20:52:55 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:BU edit
Detaljan opis problema:Ovako cim povecam stringove na serveru mi pise SERVER:Unknow Command a posto sam dodavo boje npr: {ff0000} treba mi veci string a kad ga povecam ono mi pise :S
Dio skripte:
new coordsstring1[256];
      new coordsstring2[256];
      new coordsstring3[256];
      new coordsstring4[256];
      new coordsstring5[256];
      new coordsstring6[256];
      new stats[1148];
      format(coordsstring1, sizeof(coordsstring1),"Ime i Prezime: %s | ID:[%d]\n\n",name,playerid);
      format(coordsstring2, sizeof(coordsstring2), "{ffffff}|___________________[{0080FF}Status Korisnika{ffffff}]___________________|\n[-----{F9830D}Osnovni Podaci{ffffff}-----]\n{0080FF}|Level:{ffffff}[%d]\n{0080FF}|Respect:{ffffff}[%d/%d]\n{0080FF}|DonatorRank:{ffffff}[%s]\n{0080FF}|Br.Telefona:{ffffff}[%d]\n{0080FF}|SpawnHealth:{ffffff}[%.1f]\n{0080FF}|Odigranih sati:{ffffff}[%d]\n{0080FF}|Bolest:{ffffff}[%s]\n", level,exp,expamount,drank, pnumber, shealth+50,ptime,dtext);
      format(coordsstring3, sizeof(coordsstring3), "[-----{F9830D}Bankovni Racun{ffffff}-----]\n|Novac:[$%d]\n|Banka:[$%d]\n[-----{F9830D}Licna Karta{ffffff}-----]\n|Godina:[%d]\n|Pol:[%s]\n|Poreklo:[%s]\n|Posao:[%s]\n|Brak:[%s]\n|Organisation:[%s]\n", cash, account,age,atext,otext,jtext,brak,ftext);
      format(coordsstring4, sizeof(coordsstring4), "|Porodica:[%s]\n|Team:[%s]\n|Rank:[%s]\n[-----{F9830D}Dosije{ffffff}-----]\n|Wanted Lvl.:[%d]\n|Ubistava:[%d]\n|Smrti:[%d]\n|Pocinjenih Zlocina:[%d]\n|Uhapsen Puta:[%d]\n|Smrti pri hapsenju:[%d]\n",f2text,ttext,rtext,wanted,kills,deaths,crimes,ar,warrests );
      format(coordsstring5, sizeof(coordsstring5), "[-----{F9830D}Torba{ffffff}-----]\n|Lotto Br.:[%d]\n|Uhvacene ribe:[%d]\n|Droga:[%d]\n|Materijali:[%d]\n",lotto, fishes,drugs,mats);
      format(coordsstring6, sizeof(coordsstring6), "[-----{F9830D}Imovina{ffffff}-----]\n|Kuca:[%d]|Biznis:[%d]|Veh1:[%d]|Veh2:[%d]|Veh3:[%d]\n|HireKey:[%d]|int:[%d]|virworld:[%d]|local:[%d]", housekey,bizkey,carkey,carkey2,carkey3,HireCar[targetid],intir,virworld,local);
      format(stats, sizeof(stats),"%s%s%s%s%s%s",coordsstring1,coordsstring2,coordsstring3,coordsstring4,coordsstring5,coordsstring6);
      ShowPlayerDialog(playerid, sizeof(stats), DIALOG_STYLE_MSGBOX, "||Status|South-Europe|south-europe.com||", stats , "Uredu", "");

Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno)://

N0NE

new coordsstring1[256];
      new coordsstring2[256];
      new coordsstring3[256];
      new coordsstring4[256];
      new coordsstring5[256];
      new coordsstring6[256];


jel u toj liniji imas 256 slova?

ako nemas stavi na 128

128x6 = 786

new stats[786];

i vidi ocel ti radit :D

Citat: [AG] n0nE poslato Oktobar 30, 2011, 20:54:53 POSLE PODNE
new coordsstring1[256];
      new coordsstring2[256];
      new coordsstring3[256];
      new coordsstring4[256];
      new coordsstring5[256];
      new coordsstring6[256];


jel u toj liniji imas 256 slova?

ako nemas stavi na 128

128x6 = 786

new stats[786];

i vidi ocel ti radit :D
nece brate onda ne pokaze formate do kraja ...npr vidi se samo ovako |Respekt:{ff....i ne dovrsi ga :S zbog boja mi treba velik string

N0NE

#define BL "{FFFFFF}"

i umjesto {FFFFFF} stavis "BL" tako i za ostale boje

Citat: [AG] n0nE poslato Oktobar 30, 2011, 20:59:10 POSLE PODNE
#define BL "{FFFFFF}"

i umjesto {FFFFFF} stavis "BL" tako i za ostale boje
i sta onda sam o5 na isto, brate ne razumes me ja radim za svaki red to za boje {ffffff}dasldj;as {ff0000}[%s]sajdasl i tako npr...
zato te brate pitam , zasto nece da se poveca string...kad sam radio druge stringove mogo sam povecavati..pogledaj jos jednom linije sto sam ti poslo..

N0NE

Citat: [SRB++]PiNkI poslato Oktobar 30, 2011, 21:08:32 POSLE PODNE
Citat: [AG] n0nE poslato Oktobar 30, 2011, 20:59:10 POSLE PODNE
#define BL "{FFFFFF}"

i umjesto {FFFFFF} stavis "BL" tako i za ostale boje
i sta onda sam o5 na isto, brate ne razumes me ja radim za svaki red to za boje {ffffff}dasldj;as {ff0000}[%s]sajdasl i tako npr...
zato te brate pitam , zasto nece da se poveca string...kad sam radio druge stringove mogo sam povecavati..pogledaj jos jednom linije sto sam ti poslo..

umjesto {fffffff} stavis "BL" , drugo povecas stringove saberes kolko zajedno iznose i toliko stavis na string koji ih sve sakuplja ako to nemoze radit xD

Citat: [AG] n0nE poslato Oktobar 30, 2011, 21:10:46 POSLE PODNE
Citat: [SRB++]PiNkI poslato Oktobar 30, 2011, 21:08:32 POSLE PODNE
Citat: [AG] n0nE poslato Oktobar 30, 2011, 20:59:10 POSLE PODNE
#define BL "{FFFFFF}"

i umjesto {FFFFFF} stavis "BL" tako i za ostale boje
i sta onda sam o5 na isto, brate ne razumes me ja radim za svaki red to za boje {ffffff}dasldj;as {ff0000}[%s]sajdasl i tako npr...
zato te brate pitam , zasto nece da se poveca string...kad sam radio druge stringove mogo sam povecavati..pogledaj jos jednom linije sto sam ti poslo..

umjesto {fffffff} stavis "BL" , drugo povecas stringove saberes kolko zajedno iznose i toliko stavis na string koji ih sve sakuplja ako to nemoze radit xD
ee pa brate kad saberem i sve to uradim o5 nece probaj to na BU da uradis..znaci nece , a kako ovo sa BL da radim moze primer ?

N0NE

umjesto {fffffff}Ovo je bijelo

stavi "BL"Ovo je bjelo

Citat: [AG] n0nE poslato Oktobar 30, 2011, 21:20:05 POSLE PODNE
umjesto {fffffff}Ovo je bijelo

stavi "BL"Ovo je bjelo
Aj ako uspe imas Pivo ;)
EDIT:hahah hvala care naucioo si me nesto novo ;) javi se na PM imas piv haha LOCK !!!
Poslednja Izmena: Oktobar 30, 2011, 21:25:12 POSLE PODNE od [SE++] ^-^P!Nk!




Citat: [AG] n0nE poslato Oktobar 30, 2011, 21:41:14 POSLE PODNE
xD ne kontam
haha evo dodo sam
format(coordsstring2, sizeof(coordsstring2), ""P"|___________________["B"Status Korisnika"P"]___________________|\n[-----"N"Osnovni Podaci"B"-----]\n"P"|Level:"B"[%d]\n"P"|Respect:"B"[%d/%d]\n"P"|DonatorRank:"B"[%s]\n"P"|Br.Telefona:"B"[%d]\n"P"|SpawnHealth:"B"[%.1f]\n"P"|Odigranih sati:"B"[%d]\n"P"|Bolest:"B"[%s]\n", level,exp,expamount,drank, pnumber, shealth+50,ptime,dtext);
i nece da mi napravi .amx od pawna compiluje ga i nikako da zavrsi :S nesto se spetljalo :///

N0NE


Citat: [AG] n0nE poslato Oktobar 30, 2011, 21:50:34 POSLE PODNE
jesil stavio define na pocetku

jesam naravno nisam bas tolko retardiran :S


EDIT: I naravno gagi Carina uvek resi problem moze lock veliki respekt za Gagija !!! :** <3
Poslednja Izmena: Oktobar 31, 2011, 18:13:50 POSLE PODNE od [SE++] ^-^P!Nk!