[Pomoc] Kupi kredit

Započeo xXxPored, Oktobar 26, 2011, 08:53:58 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: MOj edit
Detaljan opis problema: Ovako htio bi da naoravim za kredit za mobitel ono...Da kad kupujes ne mozes kupiti vise do 350 kredita dakle sad kad kupujes mozes da kupis milion xD sad ako neko zna kako da stavim taj limit
Dio skripte: COMMAND:kupi(playerid, params[])
{
   if(IsPlayerConnected(playerid))
   {
   if(Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness]][bType] == 1)
{
       new string[200], price1 = Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness]][bProductPrice1];
       new price2 = Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness]][bProductPrice2];
       new price3 = Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness]][bProductPrice3];
       new price5 = Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness]][bProductPrice5];
       new price6 = Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness]][bProductPrice6];
       format( string, sizeof( string ), "{0080FF}[$%d]Mobitel\n{FF0000}[$%d]Imenik\n{0080FF}[$%d]Sprunk\n{FF0000}Kredit\n{0080FF}[$%d]Laptop\n{FF0000}[$%d]Kondom ", price1, price2, price3,  price5, price6);
       ShowPlayerDialog( playerid, 631, DIALOG_STYLE_LIST, "{FFFF00}Odaberi artikal koji zelis da kupis.", string, "Kupi", "Ponisti" );
   }

Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): /

Unaprijed Hvala
big respect 4 Blaeks Vuzimir  Shoorty Scripter HamZa

Bas ti mi mozemo pomoci u ovoj komandi, ukojoj ima samo ShowPlayerDialog xD

Daj dialog response 631...

Imam nasao sam jer kad pises koliko ces kredita otvori ti dilaog, i ovo sam svoje ubacio...Ovako kako pise i sad kad je in game
if(strval(inputtext) < 1) return SendClientMessage(playerid,-1,"Nemozete kupiti vise od 350 kredita."),ShowPlayerDialog(playerid, 3667, DIALOG_STYLE_INPUT, "Krediti", "Ovdje upisite koliko kredita zelite kupiti.", "Uredu", "Ponisti");
if(strval(inputtext) > 350) return SendClientMessage(playerid,-1,"Nemozete kupiti vise od 350 kredita."),ShowPlayerDialog(playerid, 3667, DIALOG_STYLE_INPUT, "Krediti", "Ovdje upisite koliko kredita zelite kupiti.", "Uredu", "Ponisti");
case 4:
if( GetPlayerCash(playerid) >= Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness][bProductPrice5])   
{


Eo vidis ovo pise da ne mozes iznad ali kad ja upisme opet moze iznad 350

Poslednja Izmena: Oktobar 26, 2011, 20:53:36 POSLE PODNE od DJeronimo
big respect 4 Blaeks Vuzimir  Shoorty Scripter HamZa

Citat: ναηιâ,,"â,,"α.αмχâ—,, â,,–¹ poslato Oktobar 26, 2011, 09:38:35 PRE PODNE
ovako,ovo stavis pod dialogresponse gdje igrac bira kolko ce kredita kupit...

if(strval(inputtext) < 1) return SendClientMessage(playerid,-1,"Nemozete kupiti vise od 350 kredita."),ShowPlayerDialog(playerid, IDDIJALOGA, DIALOG_STYLE_INPUT, "Krediti", "Ovdje upisite koliko kredita zelite kupiti.", "Uredu", "Odustani");
    if(strval(inputtext) > 350) return SendClientMessage(playerid,-1,"Nemozete kupiti vise od 350 kredita."),ShowPlayerDialog(playerid, IDDIJALOGA, DIALOG_STYLE_INPUT, "Krediti", "Ovdje upisite koliko kredita zelite kupiti.", "Uredu", "Odustani");
   


// EDIT : Raditi ce ti samo ako to za kredite imas odradeno u dijalogu ;)

radio je u zcmd...
samo umjesto strval(inputtext) stavi strlen(params)

Umjesto tog stavio strlen(params) izbacuje dva errora  :'(

(50196) : error 017: undefined symbol "params"
(50197) : error 017: undefined symbol "params"

big respect 4 Blaeks Vuzimir  Shoorty Scripter HamZa

Citat: DJeronimo poslato Oktobar 26, 2011, 21:47:26 POSLE PODNE
Umjesto tog stavio strlen(params) izbacuje dva errora  :'(

(50196) : error 017: undefined symbol "params"
(50197) : error 017: undefined symbol "params"


definiraj "params"

kombiniraj..
COMMAND:kupikredit(playerid, params[])
{
  new kredit;
  if(sscanf(params,"i", kredit)) return SendClientMessage(playerid,-1,"INFO:: /kupikredit [kolicina]");
  else if(kredit < 1 || kredit > 350) return SendClientMessage(playerid,-1,"ERROR:: max.350, min. 1");
  else
  //primjer
  PlayerInfo[playerid][pKredit] += kredit;
  SendClientMessage(playerid,-1,"Kupljeno! (:");
  return 1;
}

To ko da napravim komandu tu a da izbacim kredit iz dialoga?
big respect 4 Blaeks Vuzimir  Shoorty Scripter HamZa

Citat: DJeronimo poslato Oktobar 26, 2011, 22:02:31 POSLE PODNE
To ko da napravim komandu tu a da izbacim kredit iz dialoga?
pa ako je u dialogu onda vrati strval(inputtext) sry Å¡to sam te naveo na krivi put :)

Pa to sam prvo uradio ali opet nema limita za kupiti opet mogu da kupim vise od 350 znaci kad ubacinm ono prvo sto si mi dao sve je ok compile idem i nema errora ni warninga ali opet mogu preko 350
big respect 4 Blaeks Vuzimir  Shoorty Scripter HamZa


Pa INPUT
big respect 4 Blaeks Vuzimir  Shoorty Scripter HamZa

Citat: DJeronimo poslato Oktobar 26, 2011, 22:43:26 POSLE PODNE
Pa INPUT

if(dialogid == primjer)
[s]{
 if(!response) return 1;
 //dodas onu provjeru sto smo ti dali..
 //a ispod ostatak skripte! znaci provjera mora bit prva tj. iznad ostatka coda[/s]
FAIL !
}

da ti sad nebi objasnjavali.. bolje da napravis posebnu komandu za to... lakse ti je
Poslednja Izmena: Oktobar 26, 2011, 22:48:03 POSLE PODNE od K4[Я]!K3™ aka. ^anamonn

Napravio sam :D HVALA svima e sad imam jos jedna probolem samo ne znam dali da postam odmah ovdje ili da novu temu otvaram xD :)
big respect 4 Blaeks Vuzimir  Shoorty Scripter HamZa

Citat: DJeronimo poslato Oktobar 26, 2011, 22:57:19 POSLE PODNE
Napravio sam :D HVALA svima e sad imam jos jedna probolem samo ne znam dali da postam odmah ovdje ili da novu temu otvaram xD :)
koliko para, toliko muzike  :D
LOCK!