"Trebam nešto" - tema

Započeo BloodMaster, Oktobar 02, 2011, 12:01:08 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.


Ovako imam problem sa TUNING GARAZOM,

Tuning garaza je iz SP-a, kad udjem u nju tuniram vozilo stisnem ENTER  (da izadjem) stvorim se nazad ispred te garaze ali auto mi se porta negde,jel zna neko u cemu je problem ?!

Citat: dzonyBRE poslato Januar 28, 2012, 05:24:50 PRE PODNE
Ovako imam problem sa TUNING GARAZOM,

Tuning garaza je iz SP-a, kad udjem u nju tuniram vozilo stisnem ENTER  (da izadjem) stvorim se nazad ispred te garaze ali auto mi se porta negde,jel zna neko u cemu je problem ?!

Za to imas PodForum, a ne Temu
Koja carina!
Citat: Fâ,¬nsQ poslato Jun 06, 2012, 15:27:14 POSLE PODNE
mozemi netko reci kada se sper.a dobiva imam 13 i pol godine, a nisam je dobio, moji drugari su to vec dobili, moze pomoc
nov sam pa neznam gdje trebam pitati

Trebam RolePlay Chat komande
Nemogu ih nikkao pronaci
Hvala
Trenutni projekt: NightLife Roleplay

Bizz System 40%
House System 70%
Car Ownership 20%
Log/reg System 100%
Poslovi 20%
Anticheat 0%
Organizacije 50%
Event System 0%
Komande 20%

Trebam komandu /promjenispawn i onda ono promjenili ste spawn sada se spawnate u kuci... na kolodvoru.... stanu... i tako dalje  ili ako vam je lakse /promjenispawn i onda da se stvori ona lista i da ima kuca stan itd i da kad izaberes nesto od tog promjeni ti spawn i pise ti to: promjenili ste spawn sada se spawnate u kuci... na kolodvoru.... stanu... i tako dalje , a ako nema to onda Nemate stan... kucu... spawn vam se nije promjenio. Ako vam je tako lakse ali bolje mi ono prvo Hvala i mozeli sto brze...!
Poslednja Izmena: Januar 29, 2012, 10:57:51 PRE PODNE od GameSager
Pocetni Skripter Balkan Life RolePlay Owner

Owner si a neznas skriptat, cemu si zurio otvarat server, mogo si prvo naucit skriptat, uredit neki mod i tako, bolje bi ti bilo ;)

Registrirajte se na Pecalicu! (Rewards1 & Prizerebel tip stranice samo sto je ova za Balkan!) Molim preko ovog linka :)

Speedo & Fuel by #marcus.

Što se tiče skriptanja mogu vam pomoći sa manjim problemima, za nešto veliko me ne ispitujte!

hahaha znam ali kad je to tako tesko a usput cu se valjda naucit covjece ko ce sve to naucit te zagrade... xD
Pocetni Skripter Balkan Life RolePlay Owner

E ovako treba mi bolje uradjena komanda /wanted tj. da policija,fbi i armija provjeravaju ko je trenutno osumnjicen,znaci imao sam na serveru obicno od raven'sa i to je bilo bezze,tako da sam napravio svoju,radi ali ne bas na nekom boljem principu.Moja radi ovako npr na serveru ima 10 osumnjicenih kada kucas /wanted oni su tu,odes relog i ponovno udjes njih tu nema,tek ponovno  kada neko napravi problem on je tu i odes relog ista scena.

Trenutno ovo imam:
}


if(strcmp(cmd, "/wanted", true) == 0)
{
    if(IsPlayerConnected(playerid))
    {
if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 1 || PlayerInfo[playerid][pLeader] == 1 ||     PlayerInfo[playerid][pMember] == 2 || PlayerInfo[playerid][pLeader] == 2 || PlayerInfo[playerid][pMember] == 3 || PlayerInfo[playerid][pLeader] == 3)
{
new x;
SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, "Trenutno osumnjiceni:");
foreach (Player, i)
{
if(WantedLevel[i] > 1)
{
GetPlayerName(i, giveplayer, sizeof(giveplayer));
format(string, sizeof(string), "%s%s: %d", string,giveplayer,WantedLevel[i]);
x++;
if(x > 3) {
    SendClientMessage(playerid, COLOR_YELLOW, string);
    x = 0;
format(string, sizeof(string), "");
} else {
format(string, sizeof(string), "%s, ", string);
}
}
}
if(x <= 3 && x > 0) {
string[strlen(string)-2] = '.';
    SendClientMessage(playerid, COLOR_YELLOW, string);
}
}
else
{
    SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "   Niste Policajac / FBI / SWAT !");
}
}//not connected
return 1;




Balkan Ulice RPG opis servera: Click



-Tutorial za mijesanje ID-ova na vozilima: Click

Citat: GameSager poslato Januar 28, 2012, 12:10:56 POSLE PODNE
hahaha znam ali kad je to tako tesko a usput cu se valjda naucit covjece ko ce sve to naucit te zagrade... xD


To tvoje uopce nije tesko, samo moras proucit PlayerInfo[playerid][pSpawn] da znas koji broj je koje mjesto i dalje je jednostavno ;)

Registrirajte se na Pecalicu! (Rewards1 & Prizerebel tip stranice samo sto je ova za Balkan!) Molim preko ovog linka :)

Speedo & Fuel by #marcus.

Što se tiče skriptanja mogu vam pomoći sa manjim problemima, za nešto veliko me ne ispitujte!

:D ajde dobro
Pocetni Skripter Balkan Life RolePlay Owner

Pozdrav ima ko da mi malo pomogne oko skriptanja? Znaci treba mi da mi netko napravi onaj dio teksa koji ide pod OnPlayerCommand da izbacuje npr. Unjeli ste pogresnu komandu,da vidite popis komandi koristite /komande...hvala unaprijed.!

Ovako, imam problem sa "sacuvavanjem", npr. kucam /spawnchange odem relog, on me opet spawna na proslom spawnu ?zna neko do cega je to :( ?!

Citat: dzonyBRE poslato Januar 29, 2012, 00:26:31 PRE PODNE
Ovako, imam problem sa "sacuvavanjem", npr. kucam /spawnchange odem relog, on me opet spawna na proslom spawnu ?zna neko do cega je to :( ?!

Postavi to u pod forum "Razgovor u vezi PAWN-skriptanja"
Dobit' ces prije odgovor a i vise ti je tema za tamo




Balkan Ulice RPG opis servera: Click



-Tutorial za mijesanje ID-ova na vozilima: Click

Trebam komandu /promjenispawn i onda ono promjenili ste spawn sada se spawnate u kuci... na kolodvoru.... stanu... i tako dalje  ili ako vam je lakse /promjenispawn i onda da se stvori ona lista i da ima kuca stan itd i da kad izaberes nesto od tog promjeni ti spawn i pise ti to: promjenili ste spawn sada se spawnate u kuci... na kolodvoru.... stanu... i tako dalje , a ako nema to onda Nemate stan... kucu... spawn vam se nije promjenio. Ako vam je tako lakse ali bolje mi ono prvo Hvala i mozeli sto brze...!
Pocetni Skripter Balkan Life RolePlay Owner

Trebam komandu /ban koja ne bana ip 


Village's Roleplay USKORO...

Village's Roleplay USKORO...