Hosting

Započeo Maltheus!, Januar 26, 2010, 14:58:50 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Ok sada mi molim vas sve objasnite...
Ako kupim od ffs da mi server bude na host listi,
Dali ću ja onda dobiti statičnu ip?
Ili moram posebno kupiti slotove?
Poslednja Izmena: Januar 26, 2010, 14:59:02 POSLE PODNE od Maltheus!

Kad zakupis host kod njih odaberes kolko slotova zelis, dobijes staticnu ip i svi mogu igrat...cjena je po slotovima...znaci:

Kupis server host
Dobijes ip i odredeni broj slotova

Nadam se da sam ti objasnio...

Ludi Grad

Citat: Maltheus! poslato Januar 26, 2010, 14:58:50 POSLE PODNE
Ok sada mi molim vas sve objasnite...
Ako kupim od ffs da mi server bude na host listi,
Dali ću ja onda dobiti statičnu ip?
Ili moram posebno kupiti slotove?
ako uzmes od FFS da ti server bude na HOSTED listi...,a vec imas svoj server od neke druge FIRME(ne mora biti server FFS) i svoj IP.....ne mjena ti se IP-ostane isti, a ti im placas samo svaki mjesec nzm koliko tacno da se tvoj server nalazi na HOSTED listi........ jesi RAZUMIO???  ;D  ;)  :D

Ništa ja ne kontam xD
Ako samo uzmem od ffs da mi server bude na host listi dali ću dobiti novi ip (statični)
Ili da mi se ip ne mijenja,baš moram kupiti slotove od neke firme?

Ludi Grad

Citat: Maltheus! poslato Januar 26, 2010, 20:10:19 POSLE PODNE
Ništa ja ne kontam xD
Ako samo uzmem od ffs da mi server bude na host listi dali ću dobiti novi ip (statični)
Ili da mi se ip ne mijenja,baš moram kupiti slotove od neke firme?
ma slusaj ne moze se tebi nalaziti IP od servera na HOSTED listi ako ti nemas ni IP ni SERVERA!!!!!
Znaci moras imati IP da bi kupio mjesto da ti se server nalazi na HOSTED listi....kratko i jasno.....  :D  ;D

ali meni se stalno mijenja ip znači onda bih morao kupiti slotove + host listu jel tako?

Ludi Grad

Citat: Maltheus! poslato Januar 26, 2010, 20:30:00 POSLE PODNE
ali meni se stalno mijenja ip znači onda bih morao kupiti slotove + host listu jel tako?
pa da morao bi......ako ces pravi server moras imati pravi IP(znaci uzmes si pravi HOST sa nzm koliko ti je potrebno slotova) i onda mozes na HOSTED listi uplatiti!!!

Citat: Maltheus! poslato Januar 26, 2010, 20:30:00 POSLE PODNE
ali meni se stalno mijenja ip znači onda bih morao kupiti slotove + host listu jel tako?

Da, kupis sve skupa i gotovo...

Kad kupis host dobijes IP adresu koja se nikad nije mijenja.To je IP adresa od servera koja nema veze s tvojom IP adresom interneta.Znaci posaljes odes na njihovu stranicu,odaberes od koliko slotova server zelis,posaljes im pare,i oni ti posalju IP adresu i podatke control panela preko kojeg upload mod,pokreces server,restartas server i ostalo.