[Pitanje] Treba li tko jeftin i pouzdan game host?

Započeo Dude, Septembar 19, 2011, 17:54:15 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Pozdrav, posto imam jednu masinu koja je vecinom slobodna razmisljao sam da na njoj omogucim game hosting za samp... sad me samo zanima ima li ovdje makar 5-ero ljudi koji bi sigurno zakupili host jer mi se ne da namjestati masinu radi manje od 5 servera... Minimalna cijena servera bi bila 25kn za 25 slotova, za recimo 100 slotova 50kn, a za 100kn 500 slotova... s time bi pokrio troskove te masine, a nacin placanja bi bio uplatom na bankovni racun, bonom nekog hrvatskog operatera(samo naravno onda bi iznos bio skuplji 25%), paypalom, moneybookers... Postoji mogucnost i da uvedem teamspeak servere...

sto dobijete? -samp server, webmin module panel za pokretanje servera modificiran od mene, ftp pristup serveru, mysql bazu i pluginove koje zelite u plugin folderu...


Onda ako bi netko stvarno zelio kupiti neka ovdje napise!

Pitanje od strane mene , sta bi se desilo kada bi npr svi koji kupe servere odustali (radi malog br igraca ) te nebi bilo prodaje a ostao bi npr jedan klijent kojem bi krenuo dobro srv  ?
Poslednja Izmena: Septembar 19, 2011, 17:56:48 POSLE PODNE od k@lu


Citat: k@lu poslato Septembar 19, 2011, 17:56:16 POSLE PODNE
Pitanje od strane mene , sta bi se desilo kada bi npr svi koji kupe servere odustali (radi malog br igraca ) te nebi bilo prodaje a ostao bi npr jedan klijent kojem bi krenuo dobro srv  ?

ukoliko bi odustajao od daljnjeg hostinga onda bi taj klijent bio obavijesten minimalno 2 mjeseca ranije jer niti ja ranije ne mogu masinu otkazivati ili slicno...








Ako sa 5-ero ljudi možeš pokriti troškove, onda je to vjerovatno neki budget VPS.
Za istu cijenu može se dobiti pouzdaniji host. Ali, ništa više od mene jer se ovdje za svaku kritiku ban dobiva.

Citat: JiHost poslato Septembar 19, 2011, 22:51:09 POSLE PODNE
Ako sa 5-ero ljudi možeš pokriti troškove, onda je to vjerovatno neki budget VPS.
Za istu cijenu može se dobiti pouzdaniji host. Ali, ništa više od mene jer se ovdje za svaku kritiku ban dobiva.

to nije istina, masina je na hetzneru i jedan dio sredstava je osiguran za sljedecih 12 mjeseci, a ostatak mislim namiriti od hostinga servera... uglavnom nisam nikakav pocetnik s linuxom i postavljanjem game/web server(LAMP) i zastite korisnika kao sto nisam niti pocetnik s ftp serverima...

ukoliko zelite provjeriti ping, njega mozete na masini koja je isto postavljena ali je i puno vise opterecena od ove koju cu koristiti za game host, a ip je: ch-samp:7001, naravno kad gotti ukljuci server...

Hmm, ja bi mozda mogao kupiti za pocetak 25 slotova ( platiti 25kn )