[Pomoc] Rent Cars & Uniforma & Pickup

Započeo Brabus, Septembar 07, 2011, 23:42:54 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: GodFather
Detaljan opis problema: Znaci zanima me kod rentanja vozila, gdje se nalaze ta vozila tj. stavljam ih direktno u scriptu i onda idem IG uzmem /oldcar i stavim ID-eve pod onaj redak nesto tipa "IsARentCar" ili drugacije? + Zanima me kako da napravim da nemozes aktivirati posao dok nemas uniformu na sebi? Znaci da odes do pickupa upises /wearuniform i da ti se promjeni skin ( to ja namjestim po zelji ) i isto tako da tek onda mozes zapoceti posao? + Gdje da maknem one zute pickupove za ulaz, napravit cu sam /enter i /exit za taj int?
Dio skripte: //
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): Zuti Pickup
Poslednja Izmena: Septembar 08, 2011, 10:34:45 PRE PODNE od Sexserghy ♥

Sto se tice pickupova, imas addstaticpickup i tamo nadi ;)

Citat: pHon poslato Septembar 08, 2011, 19:35:07 POSLE PODNE
Sto se tice pickupova, imas addstaticpickup i tamo nadi ;)

Cek, jel ti to ozbiljno si reko ovakvu glupost ili sta?

Citat: Intelektualac ♥ poslato Septembar 07, 2011, 23:42:54 POSLE PODNE
Skripta koju koristim: GodFather
Detaljan opis problema: Znaci zanima me kod rentanja vozila, gdje se nalaze ta vozila tj. stavljam ih direktno u scriptu i onda idem IG uzmem /oldcar i stavim ID-eve pod onaj redak nesto tipa "IsARentCar" ili drugacije? + Zanima me kako da napravim da nemozes aktivirati posao dok nemas uniformu na sebi? Znaci da odes do pickupa upises /wearuniform i da ti se promjeni skin ( to ja namjestim po zelji ) i isto tako da tek onda mozes zapoceti posao? + Gdje da maknem one zute pickupove za ulaz, napravit cu sam /enter i /exit za taj int?
Dio skripte: //
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): Zuti Pickup
"Gdje da maknem one zute pickupove za ulaz"
ADDSTATICPICKUP - tako se stavlja, kako ja mogu znati di ti je taj pickup? -.-"

Jel citas ti dalje? Zelim maknuti cijelu tu komandu za ulazanje preko default zutih pickupova.

za ove zute ulaze u zgradu imas ovo

DisableInteriorEnterExits(); // Stavis pod on game mode init

a za ovo da moras imat uniformu imas ovako (bezveze sad radim primjer)


CMD:wearuniform(playerid,params[])
{
     SetPlayerSkin(playerid, 277); // 277 je bezveze, tu stavis ID skina koji ti oces
     return 1;
}


i onda imas ovako:


CMD:work(playerid,params[])
{
     if(GetPlayerSkin(playerid) == 277) // provjerava koji skin ima igrac, u tvom slucaju uniforma (ako ti gore stavis 321 onda i tu mora biti 321, valjda kuzis kaj ocu rec)
     {
            SendClientMessage(playerid, 0xFFFFFFFF, "Zapoceo si rutu posla!"); //ako igrac ima skin potreban za posao onda mu ispise ovo, naravno da tu mora jos ici za checkpointe itd.
      }
      else SendClientMessage(playerid,0xFFFFFFFF, "Nemas obucenu uniformu da bi mogao raditi!"); // ovo mu ispise ako nema odgovarajuci skin za posao, tj. ako nema "obucenu" uniformu te mu ne zapocinje posao
     return 1;
}



Nadam se da sam pomogao :)

Nazalost, za rent a car ti neznam :)

BTW.

Citat"Gdje da maknem one zute pickupove za ulaz"
ADDSTATICPICKUP - tako se stavlja, kako ja mogu znati di ti je taj pickup? -.-"

On pita kako MAKNUTI, a ne postaviti, nemoj odgovarati ako neznas :)
Add na engleskom znaci dodaj
Poslednja Izmena: Septembar 08, 2011, 20:05:29 POSLE PODNE od KuNaS

Registrirajte se na Pecalicu! (Rewards1 & Prizerebel tip stranice samo sto je ova za Balkan!) Molim preko ovog linka :)

Speedo & Fuel by #marcus.

Što se tiče skriptanja mogu vam pomoći sa manjim problemima, za nešto veliko me ne ispitujte!

Ummm.. Nemam na ovaj CMD sistem scriptu. Imam default GF scriptu. Jel ima veza, jer mislim da ima?

dragan12

Ovako dodas kola zatim nadjes nesto ovako:
if(newcar >= 72 && newcar <= 74)//Ovde stavljas od kog do kog ID-a je za rent i da mu onda ispise to ispod
{
if (HireCar[playerid] != newcar)
{
format(string, sizeof(string), "~w~You can Rent this car~n~Cost:~g~$%d~n~~w~To rent type ~g~/rentcar~w~~n~to get out type ~r~/exit",SBizzInfo[0][sbEntranceCost]);//Ovo sam vadio iz GF moda XD
TogglePlayerControllable(playerid, 0);
GameTextForPlayer(playerid, string, 5000, 3);
}
}



I zatim imas u komandi /rentcar da podesis isto ID-eve vozila
Ovo
if(GetPlayerVehicleID(playerid) >= 72 && GetPlayerVehicleID(playerid) <= 77)
i ovo:
if(GetPlayerVehicleID(playerid) >= 72 && GetPlayerVehicleID(playerid) <= 74)



I to ti sve tu ja mislim. Imas znaci kada covek udje u kola sa tim ID-em onda mu ispise da kuca to i to. I imas u komandi ako je u tim kolima koja su taj ID da im rent car i ostalo. I tu nemas vise nista ja mislim da je tako u GF modu koliko sam nasao. I da uradis onako kako si naveo za proveru ID-a

EDIT:
Evo ti one komande u stcmp posto si trazio iako ti ja predlazem da radis sa ZCMD ili jos bolje ako znas YCMD jer bolje je veruj. Najbolje je da optimiziras ceo mod ali aj:
if(strcmp(cmdtext, /wearuniform", true) == 0)
{
     SetPlayerSkin(playerid, 277); // 277 je bezveze, tu stavis ID skina koji ti oces
     return 1;
}

if(strcmp(cmdtext, /work", true) == 0)
{
     if(GetPlayerSkin(playerid) == 277) // provjerava koji skin ima igrac, u tvom slucaju uniforma (ako ti gore stavis 321 onda i tu mora biti 321, valjda kuzis kaj ocu rec)
     {
            SendClientMessage(playerid, 0xFFFFFFFF, "Zapoceo si rutu posla!"); //ako igrac ima skin potreban za posao onda mu ispise ovo, naravno da tu mora jos ici za checkpointe itd.
      }
      else SendClientMessage(playerid,0xFFFFFFFF, "Nemas obucenu uniformu da bi mogao raditi!"); // ovo mu ispise ako nema odgovarajuci skin za posao, tj. ako nema "obucenu" uniformu te mu ne zapocinje posao
     return 1;
}
Poslednja Izmena: Septembar 08, 2011, 20:30:53 POSLE PODNE od Gagi_Corleone

Mala ispravka Gagi :) (zaboravio si " na pocetku komande("/work", "/wearuniform"))

if(strcmp(cmdtext,"/wearuniform", true) == 0)
{
     SetPlayerSkin(playerid, 277); // 277 je bezveze, tu stavis ID skina koji ti oces
     return 1;
}

if(strcmp(cmdtext, "/work", true) == 0)
{
     if(GetPlayerSkin(playerid) == 277) // provjerava koji skin ima igrac, u tvom slucaju uniforma (ako ti gore stavis 321 onda i tu mora biti 321, valjda kuzis kaj ocu rec)
     {
            SendClientMessage(playerid, 0xFFFFFFFF, "Zapoceo si rutu posla!"); //ako igrac ima skin potreban za posao onda mu ispise ovo, naravno da tu mora jos ici za checkpointe itd.
      }
      else SendClientMessage(playerid,0xFFFFFFFF, "Nemas obucenu uniformu da bi mogao raditi!"); // ovo mu ispise ako nema odgovarajuci skin za posao, tj. ako nema "obucenu" uniformu te mu ne zapocinje posao
     return 1;
}

Registrirajte se na Pecalicu! (Rewards1 & Prizerebel tip stranice samo sto je ova za Balkan!) Molim preko ovog linka :)

Speedo & Fuel by #marcus.

Što se tiče skriptanja mogu vam pomoći sa manjim problemima, za nešto veliko me ne ispitujte!

Ermm... Kak da napravim ono da mogu uniformu uzimati samo s odredenog mjesta.

Stavim ovako:

if(strcmp(cmdtext, "/wearcuuniform", true) == 0)
  {
        if (PlayerInfo[playerid][pJob] == 1)
        {
            if(PlayerToPoint(5.0,playerid, -183.6774,255.8659,61.8077))
            {
SetPlayerSkin(playerid, 16);
            SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTBLUE,"Obukli ste uniformu za posao!"); //Poruka koja se salje igracu kad zatvori kapiju
return 1;
}


I onda mi izbaci one errore "PlayerToPoint"

To ti je zbog "{"...

Moraju ti sve biti zatvorene, ti imas 3 a zatvorena ti je samo 1...
Poslednja Izmena: Septembar 09, 2011, 09:39:31 PRE PODNE od pHon

dragan12

Koristi ovako:
if(strcmp(cmdtext, "/wearcuuniform", true) == 0)
  {
        if (PlayerInfo[playerid][pJob] != 1) return SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTBLUE,"Nemate taj posao!");
if(!IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 5.0, -183.6774,255.8659,61.8077)) return SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTBLUE,"Niste kod mesta za uzimanje uniforme!");
SetPlayerSkin(playerid, 16);
            SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTBLUE,"Obukli ste uniformu za posao!"); //Poruka koja se salje igracu kad zatvori kapiju       
return 1;
}

Koristio sam IsPlayerInRangeOfPoint jer je bolje. A ovo "!" to znaci razlicito u ovom slucaj za prvo npr. ako igram ima posao koji je razlicit od 1 da mu posalje poruku "nemate taj posao"....
Eto tako probaj ;)