[Pomoc] Biznis & CO Sistem

Započeo Brabus, Septembar 06, 2011, 20:49:08 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: Godfather
Detaljan opis problema: Zanima me kako da se napravi sistem biznisa, kad se nesto iz njega kupi da to ide u "biz blagajnu" iz koje moze samo vlasnik podici novce, znaci ako kupis iz 24/7 nesto za 1000$ da tih 1000$ ide u "blagajnu" iz koje kasnije moze vlasnik biza doci i uzeti komandom. + Zanima me kako da se napravi CO sistem tako da mozes kupiti vozilo tek kad sjednes u njega i onda da izbaci prozorcic i pise koliko dode, marka itd.
Dio skripte: //
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): //

dragan12

Za ovo prvo:
Pa mozes koristiti BizzInfo[ID Biza stavis][bTill] += koliko novca;
bTill je ja mislim "kasa" u GF modovima
Sada cu videti ovo drugo sto si pitao da vidim o cemu se radi ako skontam edit cu post.

EDIT:
Pa zar nije u GF modovima tek kada sadne u kola i tek onda da kuca /v buy i onda kupi. Pa koristis TextDraw-ove za to napravis preko Zamaroth i onda ubacis u mod i onda pod public OnPlayerEnterVehicle stavis ako se radi o kolima na buy da prikaze textdraw i koristi TextDrawSetString za to. Ako si me skontao sta sam hteo da kazem :D
Poslednja Izmena: Septembar 06, 2011, 21:13:08 POSLE PODNE od Gagi_Corleone

Za CO sam uzeo od Ivexa, svidja mi se njegov sistem toga, pa cu to iz editati.

Ovo za biz, znam da je GF, ali radi edit njega, tako da mi tream to da kad kupis npr. biznis telefona ima, i sad stavim Nokia ( 400$ ), Motorola( 1000$ ) i Samsung( 500$ ). I sad kad netko kupi Nokiu da tih 400$ ide u blagajnu, kad netko iza njega dode kupi motorolu da tih 1000$ ide u blagajnu i da kad dode vlasnik sa /bizwithdraw da moze izvaditi tih 1400$ iz nje.

dragan12

Citat: Sexserghy ♥ poslato Septembar 06, 2011, 21:52:55 POSLE PODNE
Za CO sam uzeo od Ivexa, svidja mi se njegov sistem toga, pa cu to iz editati.

Ovo za biz, znam da je GF, ali radi edit njega, tako da mi tream to da kad kupis npr. biznis telefona ima, i sad stavim Nokia ( 400$ ), Motorola( 1000$ ) i Samsung( 500$ ). I sad kad netko kupi Nokiu da tih 400$ ide u blagajnu, kad netko iza njega dode kupi motorolu da tih 1000$ ide u blagajnu i da kad dode vlasnik sa /bizwithdraw da moze izvaditi tih 1400$ iz nje.
Pa dodas tamo gde kupuje Nokiu kada izabere i skida mu pare BizzInfo[ID Biza stavis][bTill] += 400;//Samo stavis koji je ID biza. Komanda /bizwithdraw ima na GF ako nema reci pa cu je napraviti.