Zahtjev. Edimax se miče sa službene liste.

Započeo [ED] ZicMortal, Septembar 04, 2011, 19:31:30 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Molio bih malo paznje za moderatore ovog podforuma i administraciju foruma.


Ovim putem iskazujem kako Edimax SAMP RolePlay neće i ne želi više biti dio balkan-samp foruma kao službeni server balkan samp foruma.
Ima mnogih razloga za to, neke ću nabrojati kako bih vam razjasnio situaciju.

  • Botovi
Jedan od najzastupljenijih razloga je to. Otkako je Edimax doÅ¡ao na listu službenog balkan samp servera, broj warnova kojih sam podijelio (radi općenitog krÅ¡enja osnovnih pravila igre, tipa: vrijeÄ'anja, omalovažavanja, psovanja, nacionalizma te ostalih..) se povećao za značajnih 40 %. Meni neku razliku ne čini imao server 30, 40 ili 100 igrača. Meni puno viÅ¡e znači ako ti ljudi koji igraju doista znaju igrati, znaju meÄ'usobno poÅ¡tivati druge, koji znaju uživati zabaviti se (to zadnje najvažnije).
  • Administracija
Otkako je više igrača (ne znam koliko je postotna uloga balkan sampa) admini na serveru (sada bivši admini [a djelomčno i gamemasteri]) su sve više iskazivali kako im to više nije zanimljivo kao prije, upravo zbog razloga koji je prvi naveden.
  • Prodaja/zamjena/kupovina računa sa ED
Ovaj razlog nije toliko bitan koliko mi smeta. Na neki način mislim da se nisam trudio ostvariti zajednicu da bi se ljudi meÄ'usobno zamjenjivali za korisničke račune u bilo kojem pogledu. Ovo je samo igra, a ako korisnički račun ima ikakvu vrijednost; to je onda vrijednost zabave i lijepog vremena provedenome na njemu (zavisi od iskustava igrača). ZaÅ¡to baÅ¡ taj razlog? Pa baÅ¡ zato Å¡to igrači sa prispupom na ovaj forum prije doÄ'u do toga da to rade.

I naravno, kao Å¡to sam rekao, prodaja/mijenjanje/kupovina korisničkih računa sa ED je zabranjeno. Ukoliko naÄ'emo koga da je prodao, neće nam biti bitno tko je i Å¡to je. Account ćemo po kratkome postupku obrisati (ili resetirati sve  statse).
  • ÄŒinjenice o SAMP klijentu
Ovi 'imamo fejk-igrače' serveri su mi poÅ¡li ići na živce. NaÄ'e se neki botovski server i po jednom kompjuteru spoji do 5-10 igrača i odmah imaju 'puno' igrača i vesele se jer su 'veliki'.

Isto tako SAMP je relativno 'zastario', ne govorim o igračima koji igraju trenutno u svijetu, niti o statistikama. SAMP ima relativno lošu 'grafiku' u usporedbi sa mnoštvom novijih a i starijih igrica.
  • Vrijeme
Više foruma za 'praćenje' oduzima više vremena.
  • Komentar plus
Po meni stavljanje Edimaxa na službenu listu i nije bio tako dobar 'potez'. Niti mi je bilo bitno kakvi se 'potezi' rade jer nisam toliko uživljen u neke 'poteze' i 'dogovore' te 'mogućnosti'. Ono što ja gledam nalazi se na Edimax samp serveru i na edimax samp forumu.




Lijep pozdrav, ZicMortal.
Respekt: [H]265, John, [03]Garsino, LordShigi, Dujma, Carlsson, Randy, Jacobs, Hu5o, Toni, Lukas, Curtis, Ivo, Hawks, Jack, Koksildo, gonss

Haha OMG => http://zaslike.com/files/9rd5urq94yqagvdsx3i.png [ovo nema nigdje]

To si sve upravu, ali ti si vlasnik, zato nisi trebao dozvoliti prijavljivanje Edimaxa na službenu listu.

Nije u tome stvar. Tada sam htio. Sada smatram da nema potrebe za time (razlozi navedeni gore).
Respekt: [H]265, John, [03]Garsino, LordShigi, Dujma, Carlsson, Randy, Jacobs, Hu5o, Toni, Lukas, Curtis, Ivo, Hawks, Jack, Koksildo, gonss

Haha OMG => http://zaslike.com/files/9rd5urq94yqagvdsx3i.png [ovo nema nigdje]

meni nije jasno sto se uzbudjujes oko servera koji fejkuju igrace, treba da te boli k za njih  ;)



Ajde to je uredu, ali zaboravio sam da kažem.
Ovo za prodaje accounta, to ne možeš da okriviš Balkan SA:MP, jer uopšte pre nije zabranjeno bilo kod vas ta prodaja accounta. Tako da će igrači naravno pokušati da prodaju ili kupe, to je logično. Oću da kažem, da nisi na vreme zaustavio prodaju accounta i sad pokušavaš da okriviš Balkan SA:MP, koji je otišao u susuret vrama i prihvatio vas na listu. (Ne grdim ili ne omalovažavam nikog jer sam i sam bio tamo admin, ali je tako izgleda).
TakoÄ'e si i sam trebao znati da će igrači dolaziti sa Balkan SA:MP-a kod vas, on pomaže da dobre zajednice opstanu i da idu ka visini, tako da opet ne možeÅ¡ da kriviÅ¡ Balkan SA:MP.
Sve u svemu, žao mi je što imaš takav utisak o ovom forumu i žao mi je što je napuštaš, dobar server, srećno dalje.

Citat: [BU] Gigi_Falcone poslato Septembar 04, 2011, 19:37:58 POSLE PODNE
meni nije jasno sto se uzbudjujes oko servera koji fejkuju igrace, treba da te boli k za njih  ;)

Mislim, boli mene k za njih. Ali to je postao problem općenito u SAMPu. Kao Å¡to i na balkanu fejkuju tako i u svijetu fejkuju. Kao Å¡to je to loÅ¡e za samp na balkanu, tako je lose i za samp u svijetu. To je kad bi usporeÄ'ivao sa drugim online igricama, kao kad bi CoD 4 server lažirao igrača na takav način. Al kod CoDa 4 se to nemože. O tome govorim >.<

Citat: gonss poslato Septembar 04, 2011, 19:41:05 POSLE PODNE
Ajde to je uredu, ali zaboravio sam da kažem.
Ovo za prodaje accounta, to ne možeš da okriviš Balkan SA:MP, jer uopšte pre nije zabranjeno bilo kod vas ta prodaja accounta. Tako da će igrači naravno pokušati da prodaju ili kupe, to je logično. Oću da kažem, da nisi na vreme zaustavio prodaju accounta i sad pokušavaš da okriviš Balkan SA:MP, koji je otišao u susuret vrama i prihvatio vas na listu. (Ne grdim ili ne omalovažavam nikog jer sam i sam bio tamo admin, ali je tako izgleda).
TakoÄ'e si i sam trebao znati da će igrači dolaziti sa Balkan SA:MP-a kod vas, on pomaže da dobre zajednice opstanu i da idu ka visini, tako da opet ne možeÅ¡ da kriviÅ¡ Balkan SA:MP.
Sve u svemu, žao mi je što imaš takav utisak o ovom forumu i žao mi je što je napuštaš, dobar server, srećno dalje.

Ne grdim ja balkan samp niti ga 'okrivljujem' na ikoji nacin. I nema se tu što za zaustavljat. Situacija ja takva i ja je želim/pokušavam promijenit >.<. To je sve što radim i što trebam trenutno napravit.

I sad je škola počela, i to je samo jos jedna 'odluka u nizu'. Jednostavno se treba odlucit sta je potrebno, a sta nije.
Poslednja Izmena: Septembar 04, 2011, 19:46:47 POSLE PODNE od [ED] ZicMortal
Respekt: [H]265, John, [03]Garsino, LordShigi, Dujma, Carlsson, Randy, Jacobs, Hu5o, Toni, Lukas, Curtis, Ivo, Hawks, Jack, Koksildo, gonss

Haha OMG => http://zaslike.com/files/9rd5urq94yqagvdsx3i.png [ovo nema nigdje]

za sada nema rijesenja bez da se ceka novi update u kome je receno da ce biti sredjen problem
i pravljenje usera nije jedini nacin za dodavanje laznih igraca, to je moguce od izlaska plugina sa botovima (cnrc ili tako nesto)



Ok do sutra još razmisli i ako će bit konačno onda brisem vas podforum.

ON: Baš mi je šteta, igrao sam tamo puno puta i poštovao pravila. Žao mi je što su neki od igrača takvi. Stvarno trebalo bi se potruditi i Edimax bi bio super.
OFF: Uff ti stvarnov voliš zelenu boju :D

Još se sićan oni riči,
Što mi uvik priča ćaća:
Nemoj sine nikud ići,

Tvoj je kamen maslina i drača.
Nek te rani kora kruva,

Kaplja vina, zrno soli.
Nek ti kušin bude stina,
Al Hrvatsku sine voli.