Balkan Mafia Roleplay [www.balkan-mafia.com]

Započeo panameR., Avgust 20, 2011, 10:34:01 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.



IP: 46.4.19.118:7780
OTVOREN



UVOD


Pozdrav svim korisnicima ovog foruma, zelim vas u ime BM Tima, obavjestiti o ponovnom otvaranju Balkan Mafije. Nadam se da ste svi ce culi za nju i znate ponesto o njoj. Radnja servera ce se odvijati u Los Santosu. Mod je zanimljiv, dobro iskriptan, a naravno dobru skriptu prate i dobre mape. Mod vecinom podjsjeca na stari BM GameMod, na to smo se odlucili jer su igraci na njega navikli.

Registracija i Login

Kada se prikljucite serveru, pojavice vam se dialog za registraciju, u njemu trebate upisti svoju sifru, i nastavite dalje. U narednim koracima cete trebati upisati: vas pol, godine, odakle ste...Poslije slijedi kratak Tutorijal, imacete i mogucnost odabira spawna.

Okupljaliste

[size=12pt=Glavni Los Santos Burg je na neki nacing glavno okupljaliste na serveru, jer tamo ce uglavnom biti dosta igraca. Admini mogu zatvoriti Burg, ako je velika guzva, isto to mogu i uraditi Policajci sa r3+, tacnije stavit ce barikadu.[/size]

House Sistem

Na serveru ima tacno 120 sto je sasvim dovoljno, takodje House Sistem je veoma dobro odradjen. Ali da bi smo pokazali da mislimo na nase igrace, sve kuce su pomalo dotjerane, dodate su neke pojedinosti. Kuce su uredjivane sa: drvecem, kantama za smece, cvijecem, rostiljem, stolovima i takvim stvarima koje su i u RL-u u kucnom dvoristu.

Biz Sistem

Na nasem serveru ima 42 biznisa, naravno Biz Sistem je odlicno iskriptan i krase ga jesnostavne i uredne komande.
Neki od Biznisa su: AmmoNation, Burg, 24/7, Binco, CNN...
Takodje kada postojeci Biznisi budu popunjeni, bice iskriptani novi.


SPAWN

Postoje 3 spawn-a. 1. je kod BiT-a(BiT je na starom mjestu), 2 spawn je u centru grada, i 3. spawn je kod Los Santos Motela. Spawn-ate se odmah poslje registracije





Automehanicar:
Nije nesto predobar posao i nije velika zarada al svakome se auto kvari.
Komande cete moc pogledati sa komandom /help.

Odvjetnik

Odvjetnik je posao u kojem skracujete vrijeme zatvora drugim igracima.
Nedobivate placu nego si sami odre?ivate cijenu kolko zelite skratiti vrijeme zatvora igracu.
Posao je za level 2 jer nije tolko los i dobro se moze zaradit jer svatko zeli biti slobodan.

Vozac autobusa

Bus Vozac vrlo dobar posao za igrace level 1 ali je jako dobra zarada.
Morate puno voziti(raditi) al je placa prilicno velika i ovaj posao preporucamo za pocetak.
Vozite autobus po stanicama i cekate da putnici u?u (ako uopce ima koga).


Taksist

Ovaj posao vam je prilicno poznat.
Kada netko naruci taxi vi morate do njega da ga pokuite
i sami odredite cijenu voznje maksimalna cijena je 100$.


Cistac cesta

Ceste Los Santosa moraju biti ?iste.
Ko ima zivaca za ovakav posao koji je dosta spor i nije zanimljiv bas
ovaj posao je bas za njega.


Smetlar

Ovaj posao vjerujem da nitko nevoli al svejedno netko treba cistit
Los Santos od sme?a.Posao je za igrace level 1 zato jer nije bas dobar.


Zastitar

Bogate ljude nije tako tesko ubiti te ce ih netko opljackat i nece vise
imat para zato je tu posao zastitar bogatasima odredite cijenu za kolku cete je cuvat.
Za ovaj posao morate biti dobri jer mogu i vas ubiti i odoše pare.

Detektiv

Dobar posao za clanove PD-a. Sa njime mozete otkrit gdje se ko nalazi. Ali naravno na odredeno vrijeme


-Diler Droge

Posao za clanove veceg levela. I za clanove koji imaju malo vise novca

-Kradljivac Auta - Kradljivac je posao za sve levele, Ali naravno uz Dilera droge je i najopasniji. Kradljivac predaju automobil Dileru auta.


-Diler Vozila je jako opasan posao on uzima vozila od Kradljivca Auta i prodaje ga


-Krijumcar matsa rasprodaje djelove za oruzje Gun Dileru.


-Gun Diler Kupuje matse od Krijumcara matsa i slaze oruzje te prodaje to oruzje[/size]

Legalne Organizacije

Na serveru ima par Legalnih Organizacija, a to su:
LSPD vrsi red u gradu, takoder i rjesavaju se Dilera oruzja automobila i droge.

FBI nakon nekog ubojstva istrazuje ga sve i detaljno gleda i promatra takoder i FBI se rjesava Dilera Oruzja , automobila i droge

Izgraduju zgrade i popravljaju ceste, oni najvise zaraduju u gradu poslje odvjetnika,ali i najvise rade

Ilegalni Organizacije

Na serveru ima takodje i Ilegalnih Organizacija, a to su:
NorthSide Locotes
BrotherHood










Slike:






































Poslednja Izmena: Avgust 29, 2011, 14:47:27 POSLE PODNE od [BM]υʟтıмαтε
Respect: $--L84S--$, ναηιâ,,"â,,"α , BloodMaster , LuxZillo, Don_Sergio, ExtremePower, Gotti747, Gagi_


Skloni ona bela slova ne vidi se nista, opis odlican, srecno
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Citat: Gotti747 poslato Avgust 20, 2011, 10:39:35 PRE PODNE
Skloni ona bela slova ne vidi se nista, opis odlican, srecno
hvala :)
Respect: $--L84S--$, ναηιâ,,"â,,"α , BloodMaster , LuxZillo, Don_Sergio, ExtremePower, Gotti747, Gagi_


Respect: $--L84S--$, ναηιâ,,"â,,"α , BloodMaster , LuxZillo, Don_Sergio, ExtremePower, Gotti747, Gagi_

dragan12

Lep opis dobro je napisano. Forum je super, a mod mi onako videcemo sutra docu na otvaranje. Sretno u svakom slucaju ;)

Sve super i extra bila su vremena kad sam igrao na BM docicu na otvaranje,jedino sto smeta i ja mislim da ne samo meni ove palme kod burga mislim samo da ih popravite da budu ravne a ne ovako izkrivljene.  ;)

dobar opis! a sta je ono na slikama default channel ?
Mario_Balukcic

Citat: Mario_Martinez poslato Avgust 20, 2011, 11:15:06 PRE PODNE
dobar opis! a sta je ono na slikama default channel ?
to je ts3.

teamspeak :S

zaboravili smo maket mislili smo da nece bit :P
Respect: $--L84S--$, ναηιâ,,"â,,"α , BloodMaster , LuxZillo, Don_Sergio, ExtremePower, Gotti747, Gagi_


Sretno nam  :D ;D



PS U toku su prijave za lidere na forum
Poslednja Izmena: Avgust 20, 2011, 11:37:51 PRE PODNE od [BM] Es©oba® √






Balkan Mafia je uvijek bila nešto različita od drugih, sada... sada je ista ko i svaki server...
CitatScio me nihil scire.
Sokrat




Citat: Jozek_Boombash aka Liberty poslato Avgust 20, 2011, 11:37:39 PRE PODNE
Balkan Mafia je uvijek bila nešto različita od drugih, sada... sada je ista ko i svaki server...

Tvoje misljenje...al' ni slicni drugima  :D :P

Citat: [BM] Tʜεʀᴀᴘʏ� poslato Avgust 20, 2011, 11:56:32 PRE PODNE
Citat: Jozek_Boombash aka Liberty poslato Avgust 20, 2011, 11:37:39 PRE PODNE
Balkan Mafia je uvijek bila nešto različita od drugih, sada... sada je ista ko i svaki server...

Tvoje misljenje...al' ni slicni drugima  :D :P

Pa dobro basrem se nadam da nisu slični. Vidim po slikama, junkbuster itd...
No ipak sretno, doći ću sigurno jer je BM prvi server na kojem sam igrao.
CitatScio me nihil scire.
Sokrat