Eminence RolePlay - Otvorenje 20.8.2011 -> 78.47.53.130:7777

Započeo Zarathos, Avgust 19, 2011, 20:42:12 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Eminence Gaming Roleplay


Otvorenje: 20.8.2011. u 20:30 h
Uvodna Rijec:  Prvo bih vam objasnio kako je server nastao, te kojim ljudima sam zahvalan.
Prije ovog servera Pacino nije bas bio previse zainteresiran za pravljenje svog servera, ali kada je krenio raditi mod od nule to je postala druga prica. Kada je mod bio na 70%(Vecina sistema je bila gotova) ja (Rick Dunn) sam se prikljucio izradnji moda, sa svojim idejama ali i mappanjem. Tako sam postao Head Mapper, a kasnije kada sam pronasao sponzora (Oruseihosting) postao sam CoOwner. Kasnije smo pronasli i sponzora za web (omegahosting) pa smo napravili forum. Mislili smo napraviti i portal, ali njega smo ostavili za kasnije.(Portal je instalirao, postavio, i dizajnirao K4R[!]K3). Pa kada smo vecinu stvari zavrsili i dosli do 95% moda, napravili smo beta test (Prvi je bio neuspjesan zbog mySQL-a kojeg od tada na neki nacin mrzim). Sutradan smo napravili novi test te ustanovili 2 manja buga, koja su odma popravljena.
Tako nakon nekoliko dana mod je cijeli gotov i spreman je za pogon.



Napomenio bi da je mod raÄ'en od nule, i da su sve stvari izvorno nase. Tj. nismo isli po serverima i kupili ideje od drugih. Ako ima ikakvih slicnosti sa drugim serverima, ispricavamo se jer uistinu nije bilo namjerno.



Nesto o modu:Evo kao prvo ovaj mod je raden od nule, znaci jedina povezanost sa God Father modom je ta sto je RP.
Svi sistemi u modu su dinamicni, i mjenjaju i prave se ingame.
Kako smo pokusali sto vise pribliziti igru covjeku stavili smo sto vise mogucnosti za ostvarivanje simuliranja pravog zivota.
Moguce nekretnine za posjedovanje: -Kuca, Stan, Vikendica, Firma, Dionice
Moguce nekretnine za posjedovanje:-Auto, Motor, Bicikl, Avion, Kombi, Kamion,

Intro
Intro smo napravili, da bi igraci ponovili neka pravila, i usput razgledali jedan dijelic servera. Intro nije predug da vas nezamaramo.

slike:Dijelovi Intra
   
(Oprostite na drugoj slici, nije se ucitalo, a nije mi se dalo ponovo ic slikat :/)




Register / Login

Register sistem je jednostavan, odgovorite na par pitanja, koja se ticu vaseg igraca ingame, i to je to. Kada se registrirate, prvo morate odabrati password, mjesto spawna, pa onda tih par pitanja(vec spomenutih).

slike:Registriranje


No prije nego zavrsite, morate odabrati mjesto spawna, imamo ova mjesta: "Market, Kolodvor, Aerodrom, Luka". Poslje sigurno ubacujemo jos mjesta.

slike:Biranje spawn mjesta
           

Kada ste odabrali spawn mjesto, onda morate odgovoriti na ona pitanja koja sam vec spomenio.

slike:Pitanja na registraciji
           
Napomena: Kada odaberete spol, dobjete random skin vaseg spola. To smo napravili da nebudu svi klauni, prosijaci i sl.

Nakon uspjesne registracije dobijate poruku dobrodoslice, i u njoj par stvari koje nikako nebi trebali zaboraviti.

slike:Uspjesna registracija





Vizualni dio/Glavne komande

Da bi vam bilo sto ugodnije igrati kod nas, sa textdrawovima smo vam pokusali uljepsati vizualni dojam. Osim toga, htjeli smo uvesti notu jednostavnosti u nas server (iako nas server je sve samo ne jednostavan , i nesto sto ste vidjeli prije), komande smo pokusali pribliziti igracu. Pa tako radi lakseg snalazenja i jednostavnosti /help komanda je napravljena u dijalogu, kao i vecina komandi.

slike:Vizualni dio


Kao sto sam rekao, /help komanda je u dijalogu, pa tako u njoj mozete naci genelarne komande, chat komande, komande za banku, za posao (Ako ga imate) , te ostale komande.

slike:Glavne komande
   

Osim toga, imamo i nas speedometar koji je u potpunosti dizajnirao Pacino.

slike:Speedometar






Banka sistem

Banka je napravljena na novom mjestu, da izbjegnemo kao sto sam vec rekao, ikaku slicnost sa GF modom. U Banci mozete imati 10 svojih racuna, na svoje ime. Otvaranje racuna kosta 500, ali morate imati 3500$ jer onda minimalno mora spremit 3000$ na banku

slike:Banka
           




OwnerShip sistem

Ownership sistem je u potpunosti izradio Pacino. Zasad mozete posjedovati od svake vrste po jedno vozilo. Uskoro ce biti i vise. Imaju brojne mogucnosti koje mozete uciniti sa svojim vozilom, ali da vas nebi zamaravali, te vam puno otkrili, pogledjte par slika.

CarOwnership sistem

CarOwnership sistem ima nekoliko vrsta trgovina: " Tuner Cars"(Wheels Arch Angel auta) , "Lowrider Cars"(LocoLow auti) , "Sports Cars" (Gotti cars) , "Gentlemens Cars"(Gospodska auta) , "City Cars"(Sva ostala auta)

slike:CarOwnershipovi
               

Carownership ima mnogo mogucnosti, ali evo kako doci do auta, i kako ga kupiti, te par opcija koje sam ja iskoristio.

slike:Kupnja auta/Mogucnosti
                                       


VanOwnership sistem


Kako bi kao sto sam vec rekao, da bi igracima priblizili igricu te simuliranje pravog zivota, ubacili smo kombi ownership.

slike:VanOwnership sistem



TruckOwnership sistem

Osim kombio wnershipa ubacili smo i kamion ownership, da igraci mogu (Kao u RL) posjedovati kamione.

slike:TruckOwnership sistem


MotoOwnership sistem

Takoder osim ovih ownershipa imamo i motor ownership, koji ima sve postojece motore.

slike:MotoOwnership sistem
   

BikeOwnership sistem

Naravno osim ovih gore navedenih ownershipa, mozete posjedovati i bicikl.

slike:BikeOwnership sistem





Firma Sistem

Firma sistem je mislim jedan od ponajboljih na balkanu. Pacino je napravio sve, te smislio. Slike govore mogucnosti i sve iako cu navesti. Mozete: Birati koju cete vrstu firme(Admin moze postaviti da je firma fixna, recimo da ako je 24/7 da to nemoze biti drugcije. Ima nekoliko vrsta firmu, a podgrupe su: Rent, Shop i Ostalo)
Mjenjati ime(Po zelji naravno)
Boju teksta ulaza(Po zelji, i to RRGGBB)
Urediti opis(Sto zelite da pise kao opis vase firme, bilo bi dobro da pise vas broj mobitela, te "radno vrijeme")
Mogucnost kase(Uzeti iznos ili ga spremiti u kasu firme)
Poslovanje s robom(Ako niste narucili robu, nece se moci kupovati artikli u vasoj firmi, cijena je 5$ po 1 artikl. Te takodjer prodavati navedene artikle. Te mozete namjestati cijenu robe po zelji.)
Info(Ukratko sve o vasem bizu)
Prodavanje(Prodati biznis drzavi(po 1/4 cijene kupljene), ili igracu po zeljenoj cijeni)
Promjeniti vrstu(Ako je fleksibilna firma mozete mjenjati ovu opciju)
Vrata firme(Mozete zakljucati/otkljucati svoju firmu. Ako je zatvoreni tip(shop) onda mozete koristiti ovu opciju jer ce samo tada imati ucinka. Rent nema opciju interijera)
Interijer(Mozete mjenjati interijer po zelji, izabrati od 5 vrsta. Ako je recimo clothes shop imate izbor: Pro Laps, Victom, Binco, Base 5, i jos jedan(neznam tocno ime xD))


slike:Mogucnosti Firme
                   




Stanovi sistem
Izrada stanova je jednostavna, admin samo upise komandu i izbaci sljedece:

slike:Izrada stana
   

Stan kosta 10k i minimalno 3lvl. Mozete posjedovati i kucu i stan.
Evo par slika o stanu.


slika:Kupnja stana





Kuce sistem
Izrada kuca je jednostavna, admin namjesta sve opcije, i to u dijalogu.
Kuca prakticki moze biti koliko ima slobodno memorije
(Sto znaci jako puno). Kuce ce se kretati od onih u kamp kucici pa do vila na richhoodu.

slika:Izrada kuce


Ima puno mogucnosti sa kucom. Kao sto mozete i vidjeti.

slike:Kuce




Vikendice sistem
Izrada vikendica je vise nego jednostavna. Vikendice ce biti na selima, i vidikovcima. Vikendica moze biti takodjer velik broj

slika:Izrada vikendice


slika:Kupnja vikendice





Dionice sistem
Dionice su sistem koji je povezan sa potrosnjom igraca, to je neki nacin kao firme.
Jos su u izradi. Zasad mozete kupiti/prodati dionice, podici te uloziti novac.


slika:Izrada dionice



Opis by Nanx
Poslednja Izmena: Avgust 20, 2011, 16:57:34 POSLE PODNE od [EM] Pacino
Just one more time.




Easter Egg Sistem

Kako bi zabavili igrace, a i olaksali im igru(Sami procjenite kako)ubacili smo easter egg sistem koji je unikatan.(Barem mislimo da je, jer nismo nigdje vidjeli)Easter Egg sistem radi na principu, kada admini resetiraju eggove. Ljudi mogu krenit trazit, i kada skupe 5 easter eggova dobju respect.(Tesko je nac eggove, najvjerovatnije ce bit po bilboardovima, visoko, al da mozes gore doc)I tada kada admini provjere za dan-dva dali su ljudi pokupili eggove, onda opet resetiraju. Najvjerovatnije ce se resetirat jednom dnevno eggovi

slike:EasterEgg sistem
   




Oglas sistem

Oglas sistem je takodjer 100% nas. Pacino je takodjer napravio ovaj dizajn.
Nas oglas sistem ima dva dijela:
-Tekstualni oglas
-Koji vide igraci na dnu igraca, moze se od 3lvla koristiti
-Bilboard--Preko njega se reklamiraju firme. Samo ako imate firmu reklamirate, i u 3D textu na Bilboardu(vi odaberete mjesto bilboarda, bolje mjesto=bolja cijena) pise reklama vase firme.

slike:Oglas sistem
               




Poslovi

Poslovi na nasem serveru, mozda se nerazlikuju od drugih, ali razlika je ta sto su druge lokacije, i sto ih vjerovatno ima vise. Jer kod nas imate glavne poslove i one side(ilegalne). Glavni su mehanicar, smecar. A side svercer.

slike:Poslovi
                          

slike:Zaposljavanje
       
(Na zadnjoj slici obratite pozornost na komande kod posla)




Mape

Mape na serveru, sam vecinom mappao ja(Rick Dunn aka. NaNx), i nadam se da su dobre. Neke mape je mapao i Raven, neke Pacino, a neke Walter. Glavni i odgovorni mapper sam ja.

slike:Mape
                   





Admin Sistem

Admin sistem je takodjer kao i ostalo sve autorsko nase. Kako bi opet izbjegli slicnost sa GF, imamo 5 admin lvla+RCON admin(lvl 2000). Ako zelite saznati "posatavu" pocetnog admin tima, procitajte na kraju ovog opisa.

slike:Admin Help/ /admins
   




GameMaster Sistem

Game Master je jednostavan. Ima 3 lvla, i namjenjen je samo pomaganju(tako je i napravljen, po komandama), kao i admin team mozete i gamemaster sistem vidjeti pri kraju ovog opisa.

slike:GMaster Help/ /gamemasteri
   




Prije nego zavrsim naveo bi nas admin i game master tim kao sto sam rekao u textu.(ovo je pocetni team)

Team
Irfan Pacino aka. Pacino->Glavni skripter i Glavni Owner-RCON Admin
Rick Dunn aka. NaNx->Glavni mapper, Forum Master i CoOwner
Dino Hodzic aka. Defeated->CoOwner


Team
Tinu Tuna aka Tinek->Glavni GMaster lvl 3
Walter Johnson aka. Walt->GameMaster lvl 2


Team
Rick Dunn aka. NaNx->Glavni Mapper
Raven->Support Mapper
Walter->Support Mapper
Pacino->Support Mapper


Skripting Team
Irfan Pacino aka. Pacino->Glavni i jedini skripter



Zakljucak: Mislim da sam dosta rekao dosta, ali naspram onoga sto cete vidjeti ako dodjete ovo je nula. Mogu sa uvjerenjem reci da je ovo jedan od boljih servera(Nije da se nes napuhujem al to je moje misljenje). Ovaj mod je raden od nule, neznam koji put to govorim, ali kad vidite onakav sistem, firmi, kuca i ownership, morate to znati :) . Eto dosta je napisano, ali ne puno toga receno. Usli te tek u dijelic naseg servera, za puni dozivljaj dodite i igrajte s nama.

Prije nego sto zavrsim zelim napomenuti da mod nije imao niti jednog veceg buga na Beta Testu.

Zahvala:Zahvaljujem se svima beta testerima, sto su pomogli u bezuspjesnom trazenju bugova xD.
Zahvaljujem se svim mapperima koji su pomogli izgradnji servera u smislu izgleda.
Zahvaljujem se posebno Protectoru(K4R[!]K3) na portalu kojeg je dizajnirao te instalirao.
Zahvaljujem se svim clanovima koji su bili tu uz nas i pruzali nam podrsku kroz komentare i naravno pohvale. Ali i prituzbe smo naravno uzimali u obrzir te pokusali ispraviti "pogrijeseno".

Zadnja recenica pisca:Nadam se da vas nisam previse udavio, ali zelio sam napisati ne puno nego dovoljno. :D Nadam se da ste uzivali u opisu te da cete se pridruziti nasoj zajednici.

Informacije
Portal: Eminence Gaming Portal
Forum: Eminence Gaming Forum
IP: Stize sutra...(Imamo problema sa sponzorom, pao server u njemackoj a on na godisnjem, pa smo danas kupili)



Mozda i najbolji mod na Balkanu, docicu na otvaranje a mozda i ostati kao povremeni igrac, pozdrav i sretno Pacino :)
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Citat: Gotti747 poslato Avgust 19, 2011, 20:53:47 POSLE PODNE
Mozda i najbolji mod na Balkanu, docicu na otvaranje a mozda i ostati kao povremeni igrac, pozdrav i sretno Pacino :)
Tesko da je najbolji jer ipak je tu LI:RP i CH, ali jedan od najboljih ubjedljivo
i da, Hvala :D
Citat: [BM] Tʜεʀᴀᴘʏ� poslato Avgust 19, 2011, 20:53:36 POSLE PODNE
Pre xtra opis  ;D Sretno !


Hvala :D
Just one more time.

Super opis..Sve vam je super, sretno vam u daljem radu, nadam se da cete uspeti !

Mozda ne najbolji, ali jedan od boljih :D
Srecno, sta drugo :D

X

*

Veliki trud i rad se krije iza ovoga, samim tim igracu se stavlja velik broj opcija na raspolaganje.
Ono sto meni smeta (individualna stvar, stvar ukusa pojedinca) jesu razne boje koje dolaze u dijalog menijima i drugim mjestima, te td-ovi koji su se mogli puno bolje odraditi.
Nadam se da cete uspijeti nakon ovolikog rada i zalaganja, sretno  ;)


Ekstra opis :D xD

Jedva cekam otvorenje  ;)  :D

Sretnoo  ;D


Ovo je Pacino kao što sam rekao extra jedva čekam da vidim mod...

Sergio_Don

Odlican opis!
Sretno Pacino vidi se da si se trudio oko GM-a
edit: kolko vidim nisi naveo dal je MYSQL?
Poslednja Izmena: Avgust 19, 2011, 21:03:53 POSLE PODNE od Sergio_Don aka Don_Sergio

Citat: Sergio_Don aka Don_Sergio poslato Avgust 19, 2011, 21:03:05 POSLE PODNE
Odlican opis!
Sretno Pacino vidi se da si se trudio oko GM-a
edit: kolko vidim nisi naveo dal je MYSQL?
Nije mysql, uradjeno je preko yini-a, jer mysql stalno crasha...
Just one more time.

cini mi se jako RP server svaka cast.. idem se reg na forum :D