[Pomoc]mysql

Započeo Petar Pan, Avgust 17, 2011, 20:36:19 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:PG
Detaljan opis problema:Kako da prebacim na mysql bazu podataka
Dio skripte:////
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno)://////////


Citat: BloodMaster poslato Avgust 17, 2011, 21:16:35 POSLE PODNE
Nemoj
Slazem se sa BloodMasterom nemas toliko iskustva da to uradis samo ces sve zeznuti...
Moj savjet btw ako te bas zanima kako prebaciti imas u Tutorialima jedan TuT.

Citat: BloodMaster poslato Avgust 17, 2011, 21:16:35 POSLE PODNE
Nemoj

A baš si ono... Čovjek pita kako? Ne za savjet -.-"
Ovako, moraš imat programe kao Apache te WampServer i to je veoma zakomplicirano no ipak:
http://wiki.sa-mp.com/wiki/Mysql_tutorial
CitatScio me nihil scire.
Sokrat




Iskreno ljudi nemojte to raditi... CH je samo imala ogromne probleme s mysql pluginom, cesto se gubi konekcija s bazom a pri pokusaju da se ponovi query dolazi cesto do crasha servera... moguce je da se to nece dogadjati s manjim brojem igraca ali niti to ne mogu potvrditi..

koristi SQLite koji je vec ugradjen u samp....

Koga god sam pito kako napraviti UCP rekao mi je da moram preko mysql-a  :'( :'( :'(

Ne mora, ovaj ucp nije mysql ;)

[quote author=[B-City] Petar Pan link=topic=29907.msg225033#msg225033 date=1313610102]
Koga god sam pito kako napraviti UCP rekao mi je da moram preko mysql-a  :'( :'( :'(
[/quote]

Ne mora. Al možeš da napraviš neku web aplikaciju koja će služiti kao interfejs.
Naprimer, kada se igrač prijavi da se prepišu podaci iz datoteka u bazu.

Na ovaj način bi trebalo da bude manje zahteva MySQLu, i omogući će ti da praviš PHP aplikacije koristeći MySQL.

Naravno, možeš čitati i direktno iz fileova, bez prepisivanja u bazu, pa čitati iz baze ... naravno, na tebi je da odlučiš šta ćeš koristiti. :)

[quote author=[B-City] Petar Pan link=topic=29907.msg225033#msg225033 date=1313610102]
Koga god sam pito kako napraviti UCP rekao mi je da moram preko mysql-a  :'( :'( :'(
[/quote]

Čovječe, neznaš ni neke osnovne problemčiće riješit a ti bi na mysql...
+ Mysql ti je najbolji na modu od 0 jer se nemoraš zamarat prebacivanjem iz fwrite u mysql...
Ali ako ti baš hoćeš, morat ćeš pregledati tut za mode od nula jer nema tut-a "Prebacivanje iz fwrite u mysql"...