~|~ Ludi Grad [DM] server ~|~

Započeo Ludi Grad, Januar 15, 2010, 22:41:33 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Ludi Grad

~|~ Ludi Grad [DM] server ~|~




Postovani,
S ponosom vam najavljujem da æe se dana 16. siječnja/januara 2010.godine u 18:00h otvoriti Ludi Grad DM server!
Dakle sad cu vam malo opisati Ludi Grad [DM] server. Naime vec dugo postojeci, ali isto tako dugo vec nije u FUNKCIJI.......
-Ludi grad je balkanski server.... Dosta se razlikuje od drugih servera.... Ima dosta dobrih stvari koje garantiraju dobru zabavu  ;) ! Ali da napomenem, da necemo tolerisati citere i hackere, kao i vredjanje i nacionalizam!


IP: 188.40.57.132:7704
SLOT: 200
MOD: LUDI GRAD [penls edit(još u razvitku)]




**Kratki opis servera!!**
(znam da najvise mrzite citati, ali ja cu vam biti zahvalan da procitate, jer su ovo najosnovnije stvari koje server posjeduje)
LUDI GRAD DM SERVER
Postovanje,
Kao sto naziv servera kaze, ovo je death match server. Sto znaci death match? Death match serveri poznatiji su kao serveri na kojima je cilj ubijanje, te najcesce krada auta, krada kasa, utrke i naravno death matchevi.
-Kada dodjete na server prvo sto treba da napravite jeste da se REGISTRUJETE, a registovat cete se tako sto kada udjete na server otvorice vam se ujedno i jedan prozorcic u kojem je potrebno upisati vas PASWORD za REGISTRACIJU, nako sto upisete PASSWORD otvorice vam se jos jedan prozorcic u kojem cete upisati taj PASSWORD koji je potreban za LOGIRANJE i naravno kada to napravite sljedece sto bi trebalo da procitate jesu PRAVILA (/pravila). Kada to obavite upisite /pomoc da vidite komande, a kada to obavite spremni ste! Ukoliko vam je sve to nejasno SLOBODNO pitajte.... Nakon sljedeceg ulaska u server moracete kucati samo PASSWORD za LOGIRANJE koji je ujedno i isti kao i onaj kada ste se REGISTROVALI!!!


Na serveru imamo dilere, bande, misije i jos mnogo stvari za koje bi moglo da se pise cijeli dan, ali napisao sam vam samo ono osnovno..., a ukoliko zelite da vidite i to ostalo sto imamo posjetite nas SERVER!!!
**Bande I Organizacije**
Nakon dugog postojanja DM servera imamo i nekog iskustva, kako loseg tako i dobrog......Ovaj put smo napravili pravi DeathMatch server, Dakle nismo htjeli ubacivati puno ni bandi ni organizacija, nego smo stavili ono sto se nama najvise dopada, a nadam se da ce se i vama dopasti....
Bande
-ovaj put smo zeljeli stvarno nesto ocekivano i odlucili se za samo 4 BANDE koje ce stalno ratovati i sto neki kazu "TO JE DEATH MATCH" , a BANDE koje ce biti su:

  • SH-Street Hooligans,
  • GM-Grow Mafia,
  • LM-Luda Mafia i
  • GB-Gang Bang
Organizacije
-nakon prijasnjih verzija MODova gdje smo imali na DMu cak i po 4-5 organizacija ovaj put cemo imati samo 2 i to one osnovne....., a rijec je o:

  • o poznatoj PD(POLICIJA)
  • i B(BOLNICARI)
Naravno tu su i civili koji nemaju nikakav poseban zadatak, svoj exp i level mogu povecavati tako sto ce raditi misije koje se menjaju a to su: Ulicne trke,DeathMatch,Kradja Vozila i Kradja kase takodje mogu zaraditi exp poen ubijanjem javnog neprijatelja popularno kao (JN 1 ubistvo).
Za vise informacija imacete na nasem FORUMU koji je jos trenutno u izradi!!!


**Dileri**
Clanovi GrowMafie na nasem serveru se smatraju kao najveci dileri i oni prodaju- Drogu, Travu, Pivo, Vino, Votku.. Da biste kupili nesto od toga, prvo vas diler mora pitati da kupite nesto zatim upisete /pokazi ID igraca (Dilera) Kolicina . Zatim ce vam se pokazati menu za izbor za kupnju. da biste koristili kupljene stvari upisite /usedrugs, /smokeweed, /drinkpivo, /drinkvine, /drinkvotka. Kada to upisete dobiti cete odredeni broj zdravlja!
Da biste se pridruzili nekoj bandi, morate biti minimalno lvl3. (razina 3)
-Na Ludom Gradu imamo razine (levele)
Kako biti veci lvl?
Svakih sat vremena dolazi Placa (Payday). Dobijate Novce, i 1 bod iskustva. Kada skupite dovoljno iskustva upisete /buylevel.. Kako znati kada imam dovoljno bodova iskustva za lvl? Upisite /level, tu vam se nalaze sve statistike od acca koje vam trebaju. Bodove iskustva takoder dobite kada izvrsite misiju.


**Misije**
Krada auta- Kako ukrasti auto?
Dakle, krada auta moze se obaviti po 2 puta u jednom satu. Kao svaka misija, za kradu auta ima najava, dobit cete sms od frenda, u kojem ce pisati detalji o kradi, te ce auto koji trebate ukrasti biti oznacen Zutim kvadraticem na vasem gps-u. Morate sjest u auto. Kada sjednete u autu prikazati ce vam se nova oznaka na gps-u (Ovog puta crvene boje) gdje morate odvest auto do kupca. Kada udete sa autom unutar crvenog kruga, oznacenog na vasem gps-u, izadete iz auta. Zatim cete dobit odreden broj novaca. Takoder kada uspjesno izvrsite 4 krade dobivati 1 bod iskustva.
Krada kase- Kako ukrasti kasu?
Dakle, krada kase moze se obaviti takoder 2 puta u jednom satu. Kao svaka misija, krada kase ima najavu, dobit cete sms od frenda, u kojem ce pisati detalji o kradu, te ce kasa koju trebate ukrasti biti oznacena crvenim kvadraticem na vasem gps-u. Morate stati unutar crvenog kruga, oznacenog na vasem gps-u (unutar tog kruga bit se neka kutija), zatim cete dobiti put do sigurne kuce, bit ce oznacena crvenom bojom na gps-u. Kada odvezete kasu do crvenog kruga, izidite iz auta te stanice unutar kruga da predate kasu. Nakon 4 uspjesne pljacke dobivati 1 bod iskustva!
Utrka- Kako doci do utrke? Koja su pravila? Tko pobjeduje na utrci?
Dakle, utrkivati se mozete 2 puta u jednom satu. Kao svaka misija, utrka ima najavu, dobit cete sms od frenda, u kojem cete dobiti informacije o trci, te ce vam biti oznacen pocetak utrke crvenim kvadraticem na vasem gps-u. Odvezete se do oznacene tocke, te predete preko crvenoga kruga kako bi se "prijavili" za utrku. Kada dodu minimalno 2 trkaca pocet ce odbrojavanje do pocetka utrke, tj. 60 sekundi otkako dodu bar 2 igraca. Kada pocne utrka, cilj je proci krzo takozvane "Checkpointe" koji ce vam biti oznaceni na vasem gps-u crvenim kvadraticem. Na svakoj utrci ima od 5-20ak Checkpointa, te na kraju cilj. Prva 3 trkaca dobivaju novce kao nagradu. Nakon 4 pobjede u utrkama dobivate 1 bod iskustva!
Death Match- Sto je to uopce?
Dakle, na DM (death match) mozete ici 2 puta u jednom satu. Kao svaka misija, dm ima najavu, dobit cete sms od frenda, u kojem cete dobit informacije, te ce vam pocetak dm-a biti iznacen crvenim kvadraticem na vasem gps-u. (Pocetak svakog DMa je kod Glavnog Ammua) Kada stanete u crveni krug, koji vam je oznacen na gps-su (crvenim kvadraticem) portat ce vas na poziciju na kojoj cete cekati pocetak. Kada se nakupi 2 igraca, pocinje odbrojavanje do pocetka, tj. 60 sekundi otkako se nakupe 2 igraca. Cilj DMa je imati sto vise ubijenih igraca. Tko ima najvise ubojstava je pobjednik! DM traje 4 minute. Oruzja- Uzi, tec9, sawn, m4, ak47, rifle, combat shotgun, bombe, sniper......


Nakon uspjesno izvrsene misije postajete PEN1. Sto je to Pen1? Police Enemy No 1. Sama rijec govori, (U prijevodu Javni neprijatelj broj 1) sada ste postali najveci neprijatelj u vasem drustvu, svi ce vas pokusati ubiti i oduzeti novce koje ste dobili za kradu auta, kase, utrke, ili DMa.. PEN1 traje 6 minuta nakon uspjesno izvrsene misije, ako vas ubiju u tom vremenu, izgubit cete novac i nece vam se brojiti kao uspjesno izvrsena misija!


Ali misije i dileri nisu jedine stvari koje mozete raditi na Ludom Gradu!
Upisite /t (/tele) kako biste vidili listu teleportova (do stuntova, arena za borbu, itd..)
U borbi je portanje je strogo zabranjeno!!!
Gdje kupovati oruzje? Cesto pitanje pocetnika!
Oruzje kuputjete u tzv. Amu Bizevima.. Svaki amu biz oznacen je pistoljom na karti! Stanete na zuto slovo i te upisete /enter da bi usli.. Zatim upisete /buygun da vidite listu oruzja za kupit, (/buygun oruzje kolicina), te /heal da dobijete armor i hp. Da bi izasli upisite /exit .


**Ciljevi**
Tokom sljedećih par dana glavni cilj nam je dodati baze za bande, rankove u bandama, male izmjene u admin komandama odnosno dodavanje nekih funkcija već postojećim komandama.. TakoÄ'e' mislimo dodati stuntove koje smo imali na starom modu.. Odlučili smo koristiti MidoStream jer nam se čini najpogodnijim za rad, ne stvara veliki lag, objekti ne nestaju u velikim količinama kao na nekima.. urediti server textdrawima, za sada imamo samo napis Ludi Grad i vrijeme.. dodati razne party-e odnosno:

  • Tenk, hydra, hunter party
  • PayDay party
  • SpeedUp
  • FixCar
  • te napraviti par novih!

   
Ovo je bilo samo najvaznije i sto krace ali ovaj server ima jos mnogo toga.Hvala vam uopste ako vam se dalo citati, NADAM se da vas nisam smarao Ugodan boravak na serveru vam zeli LG team.
To bi bilo to ukratko! Ukoliko nemate što pametnoga za reæi, nemojte :)




Lijep Pozdrav,
        _MaX_PaYnE_
Poslednja Izmena: Januar 15, 2010, 23:31:03 POSLE PODNE od _MaX_PaYnE_



Vidjet cemo dal je dobar kad se otvori....:D

Aj malo ste se potrudili, neka vam je sa srecom :D

======ஜ۩۞۩ஜ======
â—,,███â–"â–' FucK oFFâ–'â–"███►
======ஜ۩۞۩ஜ======



:D Fala kurcu imamo i nekih pametnih ljudi na forumu :D

Posjetite:
TUTORIALS 4 ALL NA HRVATSKOM









Ludi Grad

Citat: galeb poslato Januar 16, 2010, 11:49:17 PRE PODNE
Aj malo ste se potrudili, neka vam je sa srecom :D
Aj hvala......nego samo da dodam jos ovo.......
KO GOD IMA ZELJU DA DODJE DA DMa NEKA DODJE SLOBODNO.....iako je sa nekog drugog servera neka dodje, samo da ne pravi PROBLEME i nezajebava.....tako da i decki sa CHa slobodno dodjite dok se i vas ne otvori nemam nista protiv vase zajednice samo "pojedinaca" tako da ste svi dobro dosli!!!!!
Poslednja Izmena: Januar 16, 2010, 12:44:48 POSLE PODNE od _MaX_PaYnE_

r4z0r

Lijepo , sta je sa rk01-om jel on opet vodi server il ?

Ludi Grad

Citat: °[ яЧz0я ]° poslato Januar 16, 2010, 13:03:20 POSLE PODNE
Lijepo , sta je sa rk01-om jel on opet vodi server il ?
ne rk prestao sa SA:MPom  :'(  :-X  sad vodim ja LG.....razor i ti si dobrodosao sunce ti tvoje  ;)  :D  :P

r4z0r

Citat: _MaX_PaYnE_ poslato Januar 16, 2010, 13:06:19 POSLE PODNE
Citat: °[ яЧz0я ]° poslato Januar 16, 2010, 13:03:20 POSLE PODNE
Lijepo , sta je sa rk01-om jel on opet vodi server il ?
ne rk prestao sa SA:MPom  :'(  :-X  sad vodim ja LG.....razor i ti si dobrodosao sunce ti tvoje  ;)  :D  :P
O hvala  ;D
Navratit cu moram vidjet gamemod , imatel i dalje stuntove po gradu ?

Ludi Grad

Citat: °[ яЧz0я ]° poslato Januar 16, 2010, 13:12:21 POSLE PODNE
O hvala  ;D
Navratit cu moram vidjet gamemod , imatel i dalje stuntove po gradu ?
Bice bice......  :P 

pa kolko vidim niste nis promjenili u modu od zadnjeg puta...




Citat: Nik Delgad poslato Januar 16, 2010, 13:34:22 POSLE PODNE
pa kolko vidim niste nis promjenili u modu od zadnjeg puta...

Pa sta, ako i nisu, ja sam vidio da im je islo s tim modom pa zas nebi opet probali :D

Ludi Grad

Citat: Nik Delgad poslato Januar 16, 2010, 13:34:22 POSLE PODNE
pa kolko vidim niste nis promjenili u modu od zadnjeg puta...
onda lose vidis :P ....zezam se.....ovaj put smo stavili MOD koji je pravi DM,a nece biti drkanja, kiss, pivo, i tako to.......bice sam 4 bande i 2 org....., a u proslom MODU smo imali 7 bandi i 4 org......tako da ce sad biti pravi DM, nema ALL in 1, nego samo DM i poneki STUNT, portovi, no lako nam je promjeniti MOD, ali mislim da je ovaj najbolji za DManje.........nadam se da se i vi slazete???......i grad je samo jedan LS(meni najbolji grad)....
Veoma slican MoD kao kad sam i pocinjao igrati na LGdu i taj mi se MOD najvise svidio i imao je najvise igraca......i nismo puno htjeli experimentisati sa misijama, nego smo htjeli samo pravi DM!!  ;)
Poslednja Izmena: Januar 16, 2010, 13:46:12 POSLE PODNE od _MaX_PaYnE_

aham tad je i bilo najbolje igro sam tada  :P samo ovi stuntovi predlazem da i to maknete jer po meni su bolji oni stuntovi koje sam naÄ'eÅ¡




Ludi Grad

Citat: Nik Delgad poslato Januar 16, 2010, 13:47:33 POSLE PODNE
aham tad je i bilo najbolje igro sam tada  :P samo ovi stuntovi predlazem da i to maknete jer po meni su bolji oni stuntovi koje sam naÄ'eÅ¡
da sjecam se tad nas je bilo najvise, tad sam bio PRO__KILLER (hahhahahha)  ;)  :D    ma nema puno STUNTOVA, samo par njih, ma ako je nekom dosadno nek ide da STUNTA  ;)