Glavni razgovor #11

Započeo cristiane, Avgust 06, 2011, 15:16:28 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 18 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: [EM] Pacino poslato Avgust 20, 2011, 00:17:26 PRE PODNE
Citat: Leros poslato Avgust 20, 2011, 00:14:47 PRE PODNE
Imaju li gdje tutorijali na hrvatskom (po mogućnosti) za qBasic. Ovo što sam ja dobio iz škole, pa to je za bebe, znam napamet ^^
Sta ce ti qBasic, uzmi odmah predji na Pascal, bit ce ti lakse, vjeruj mi, a poslije mozes na Python, ako ti je stalo do programiranja... :)

Kakav paskal od njeg nema hljeba, kaže ti neko ko ima iskustva sa programiranjem.

Počni polako sa C++ objektno orijetnirani jezik, kada ga dobro savladaš, vladaš programerskim jezicima, jer su svi veoma slični njemu.

Sretno, btw. ako nisi dobar sa matematikom i ako nemaÅ¡ baÅ¡ neku inteligenciju nemoj se zajfrkavat Ä'aba s programiranjem, jer zahtjeva puno vremena i koriÅ¡tenje mozga =)


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: [email protected]

Citat: S|Michael poslato Avgust 20, 2011, 00:24:36 PRE PODNE
Citat: [EM] Pacino poslato Avgust 20, 2011, 00:17:26 PRE PODNE
Citat: Leros poslato Avgust 20, 2011, 00:14:47 PRE PODNE
Imaju li gdje tutorijali na hrvatskom (po mogućnosti) za qBasic. Ovo što sam ja dobio iz škole, pa to je za bebe, znam napamet ^^
Sta ce ti qBasic, uzmi odmah predji na Pascal, bit ce ti lakse, vjeruj mi, a poslije mozes na Python, ako ti je stalo do programiranja... :)

Kakav paskal od njeg nema hljeba, kaže ti neko ko ima iskustva sa programiranjem.

Počni polako sa C++ objektno orijetnirani jezik, kada ga dobro savladaš, vladaš programerskim jezicima, jer su svi veoma slični njemu.

Sretno, btw. ako nisi dobar sa matematikom i ako nemaÅ¡ baÅ¡ neku inteligenciju nemoj se zajfrkavat Ä'aba s programiranjem, jer zahtjeva puno vremena i koriÅ¡tenje mozga =)
Kazem za Pascal, zato jer on nema nikakvog iskustva, a dje ces mu odmah uvaliti objektno orijentisano programiranje i C++, to se radi u 4 razredu srednje skole a ne u 8. osnovne... -.-
a i sa Pascalom ce nauciti osnove urednog i efektivnog izvodjenja funkcija...
nikada neces biti dobar sa programiranjem ako odmah predjes na programski jezik 3. generacije kao sto je C++, dok je sa Pascalom drugi slucaj...
Just one more time.

Ja sam proslo ljeto ucio qBasic i ove godine sam u skoli bio najbolji ,mog'o sam ic na regionalno takmicenje odma,al' kreten bilo mi mrsko ostajat' na dodatnoj  :D :D :D...I sta sad,nista od toga nemam ...Nema hljeba od qBasica

Citat: S|Michael poslato Avgust 20, 2011, 00:24:36 PRE PODNE
Citat: [EM] Pacino poslato Avgust 20, 2011, 00:17:26 PRE PODNE
Citat: Leros poslato Avgust 20, 2011, 00:14:47 PRE PODNE
Imaju li gdje tutorijali na hrvatskom (po mogućnosti) za qBasic. Ovo što sam ja dobio iz škole, pa to je za bebe, znam napamet ^^
Sta ce ti qBasic, uzmi odmah predji na Pascal, bit ce ti lakse, vjeruj mi, a poslije mozes na Python, ako ti je stalo do programiranja... :)

Kakav paskal od njeg nema hljeba, kaže ti neko ko ima iskustva sa programiranjem.

Počni polako sa C++ objektno orijetnirani jezik, kada ga dobro savladaš, vladaš programerskim jezicima, jer su svi veoma slični njemu.

Sretno, btw. ako nisi dobar sa matematikom i ako nemaÅ¡ baÅ¡ neku inteligenciju nemoj se zajfrkavat Ä'aba s programiranjem, jer zahtjeva puno vremena i koriÅ¡tenje mozga =)

onda nisi dobro upucen u programiranje...

C je sasvim dovoljan za steci iskustvo i skontati kako programirati i kako razmisljati kao programer... nece nista bolje s C++ nauciti, a C ce mu biti jednostavniji kao pocetniku... a ne vidim cemu objektno programiranje mu uopce spominjes...

TP - turbopascal ce mu isto tako pomoci ako zeli bas u njemu raditi da stekne nek vidove razmisljanja kao programer... nije uopce los jezik, samo sto su mu za danasnje vrijeme podosta mogucnosti smanjene, al ne zaboravi da je visual basic slican kod kao i TP...

Citat: Dude poslato Avgust 20, 2011, 00:34:19 PRE PODNE
Citat: S|Michael poslato Avgust 20, 2011, 00:24:36 PRE PODNE
Citat: [EM] Pacino poslato Avgust 20, 2011, 00:17:26 PRE PODNE
Citat: Leros poslato Avgust 20, 2011, 00:14:47 PRE PODNE
Imaju li gdje tutorijali na hrvatskom (po mogućnosti) za qBasic. Ovo što sam ja dobio iz škole, pa to je za bebe, znam napamet ^^
Sta ce ti qBasic, uzmi odmah predji na Pascal, bit ce ti lakse, vjeruj mi, a poslije mozes na Python, ako ti je stalo do programiranja... :)

Kakav paskal od njeg nema hljeba, kaže ti neko ko ima iskustva sa programiranjem.

Počni polako sa C++ objektno orijetnirani jezik, kada ga dobro savladaš, vladaš programerskim jezicima, jer su svi veoma slični njemu.

Sretno, btw. ako nisi dobar sa matematikom i ako nemaÅ¡ baÅ¡ neku inteligenciju nemoj se zajfrkavat Ä'aba s programiranjem, jer zahtjeva puno vremena i koriÅ¡tenje mozga =)

onda nisi dobro upucen u programiranje...

C je sasvim dovoljan za steci iskustvo i skontati kako programirati i kako razmisljati kao programer... nece nista bolje s C++ nauciti, a C ce mu biti jednostavniji kao pocetniku... a ne vidim cemu objektno programiranje mu uopce spominjes...

TP - turbopascal ce mu isto tako pomoci ako zeli bas u njemu raditi da stekne nek vidove razmisljanja kao programer... nije uopce los jezik, samo sto su mu za danasnje vrijeme podosta mogucnosti smanjene, al ne zaboravi da je visual basic slican kod kao i TP...

C ili c++. Ali rekao sam C++ jer ima nekih prednosti u odnosu na C, ali svejedno, c++ imam par literatura koje sam prešao i ima prednosti u odnosu na c sigurno..

A turbopaskal nije loš da stekne praksu, ali što kažeš za današnjicu on i nije baš, malo ko ga koristi..

PHP i MYSQL For the win ba ostalo ništa =)


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: [email protected]

No dobro.. Zorane, pošto se ti razumiješ,
imaju li neki hrvatski tutorijali za qBasic i C?

EDIT: I Ä'e mog skinut C/C++
Poslednja Izmena: Avgust 20, 2011, 00:41:39 PRE PODNE od Leros




Citat: Leros poslato Avgust 20, 2011, 00:40:02 PRE PODNE
No dobro.. Zorane, pošto se ti razumiješ,
imaju li neki hrvatski tutorijali za qBasic i C?

EDIT: I Ä'e mog skinut C/C++

www.tutoriali.org

Imaš tu e-booksa sve na našem jeziku, od C-a do ostalih zafrkancija ;)



Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: [email protected]

Citat: Dane poslato Avgust 19, 2011, 23:28:18 POSLE PODNE
Omg jest dobar Emince Gaming jebote da mi je znat skriptat kao Pacino al jbg nezz...
Pomoć:http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=29975.0?

e pa covjece sad si stvarno pretjero.

stavi temu otvorenu i neko ce se javit

sta spam-as bezveze.

Respect: $--L84S--$, ναηιâ,,"â,,"α , BloodMaster , LuxZillo, Don_Sergio, ExtremePower, Gotti747, Gagi_

SoNNix

oprostite...moze mi netko dati link gdje da skinem cs 1,6 full verziju

Citat: Leros poslato Avgust 20, 2011, 00:40:02 PRE PODNE
No dobro.. Zorane, pošto se ti razumiješ,
imaju li neki hrvatski tutorijali za qBasic i C?

EDIT: I Ä'e mog skinut C/C++

skinit moras neki od kompajlera koji ima sto veci library... meni je najbolji, a sluzi i za C i C++, http://www.bloodshed.net/devcpp.html

a tutorijala imas tonu na netu... samo koristi google...

Evo i mene, stigoh kuci :D Lumpovanja je bilo :D
btw: Sta je sa prijavama, ovaj gonss zaboravio :D

SoNNix

daj nemoj mi nista pricat...ja ga pitao na pm on je rekao da ce donjet rezultate kad on hoce i da se moja prijava priskace zato sto zicam...nesto tako

Ja sam razgovarao na PM, ali nevezano...Pricali smo o mojoj prijavi samo...
A da zicam, ne daj boze :D Nije moj stil ;)

SoNNix

nije to ni moj stil,nego on je tako shvatio.ja sam mu objasnio,ali neznam sada oce li prhvatiti...

Dobro ljudi, budite mi dobri, jos malo pa odoh da spavam ;)