SA-MP 0.3c R3 server update

Započeo []Flynâ„¢, Jul 25, 2011, 17:55:16 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

This update is for SA-MP server owners only

We are issuing a server update for SA-MP 0.3c to address some security concerns.

If updating from an existing 0.3c R1/R2 server: you can update simply by replacing the 'samp03svr' file on linux or 'samp-server.exe' file on Windows found in the 0.3c R3 server download package.

SA-MP 0.3c R3 server

- Fixes a denial of service vulnerability on SA-MP linux servers where a remote attacker could send a specially crafted packet which would trigger a debug assertion in SA-MP's networking layer; causing the server to shut down.

New pawn natives:

native GetPlayerCameraMode(playerid);

Returns the current GTA camera mode for the requested player. The camera modes are useful in determining whether a player is aiming, doing a passenger driveby etc.


native Float:GetPlayerDistanceFromPoint(playerid, Float:X, Float:Y, Float:Z);
native Float:GetVehicleDistanceFromPoint(vehicleid, Float:X, Float:Y, Float:Z);


The above functions can be used as fast alternatives to calculating distances in pawn. It is still preferable to use IsPlayerInRangeOfPoint() if you don't require the exact distance.


native GetPlayerSurfingObjectID(playerid);

GetPlayerSurfingObjectID is similiar to GetPlayerSurfingVehicleID. If the player is standing on a global moving object, the ID of the object will be returned. If the player is not surfing a moving object, it will return INVALID_OBJECT_ID.

New callback:

forward OnUnoccupiedVehicleUpdate(vehicleid, playerid, passenger_seat);

This callback is called when a player updates the position of a vehicle they're not driving. This can happen outside of the vehicle or when the player is a passenger of a vehicle that has no driver.

Downloads:

SA-MP 0.3c R3 Linux Server:  http://files.sa-mp.com/samp03csvr_R3-1.tar.gz
SA-MP 0.3c R3 Windows Server: http://files.sa-mp.com/samp03csvr_R3-1_win32.zip

Update 25/07/2011 There was a small issue regarding space padding in the format() function in the original 0.3c R3 release. If you happened to download this version, please download the above 0.3c R3-1 server.




By Kalcor

Izvor: http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=271586

Ljepilo  :o

Ovaj update mi se presviÄ'a, hvala sa:mp timu :) I tebi Å¡to si nas obavijestio ;)

A najviÅ¡e mi se sviÄ'a:

GetPlayerDistanceFromPoint


Ovo je super. Pogotovo ove nove funkcije i callback. Svaka čast, SA:MP timu. :)

Last nick: Paradox

...Neno...


Dobro je, predivno je, prekorisno je  :D :D
Last nick: Vectro64

Ovaj update ne valja nista, prebacim na ovo server, ne radi pola stvari, a kompajlo sam sa njegovim include filovima, vratim na stari sve normalno, nije nesto ok... :S

btw. Funkcije su veoma korisne...
Just one more time.

Citat: EM|Pacino poslato Jul 26, 2011, 14:42:17 POSLE PODNE
Ovaj update ne valja nista, prebacim na ovo server, ne radi pola stvari, a kompajlo sam sa njegovim include filovima, vratim na stari sve normalno, nije nesto ok... :S

btw. Funkcije su veoma korisne...


...Ma od 0.3 vec su krenile neke poteskoce
Ja sam imo mod na 0.2 compilo i pola stvari i komandi neradi
GMX ... radi ta polovina sto nije radi, al neradi koja je radila
Pa onda kad je doso 0.3b i c onda je to popravljeno vecinom, ali ...
Nisam testo ovaj novi, kao skripter, ali jesam kao igrac sa pacinom
Datum registracije:    Listopad 21, 2009, 15:56:43
|Rick Dunn| NaNx |Soldier |
|Maper | Web Developer [HTML+CSS] | C++ beginner |

Respect: Karike, Chris, ///Masic, Stormer, Walter, NeNo, Pacino, NaNek

Citat: EM|Pacino poslato Jul 26, 2011, 14:42:17 POSLE PODNE
Ovaj update ne valja nista, prebacim na ovo server, ne radi pola stvari, a kompajlo sam sa njegovim include filovima, vratim na stari sve normalno, nije nesto ok... :S

btw. Funkcije su veoma korisne...

Evo cuo sam od nekog da za otprilike 2-3 sedmice dolazi 0.3x na kojem ce biti popravljen sistem tablica, i puno puno novih funkcija, sto se sada priprema. Navodno, od sada ce se svjetla moci kupovati, tj. boja svjetala, doce novi editovani 0.3x objekti, kad sam mislio na svjetla, mislio sam da ces moci kupiti npr, zeleno svjetlo umjesto onog bijelog.
Nadam se da je istina jer je to veoma zanimljivo.

Cuo sam da ce i od sada ukoliko imas forum, postojati da kupis npr. laptop u 24/7, i sve ce podatke preuzimati sa interneta, i ukoliko odes na svoj forum, imaces sve nove podatke, tako da ne moras spustati stalno igricu, i ici AFK.
Navaodno, dolaze neke tehnice stvari poput kamere i fotoaparata, gdje ces ukoliko imas kameru moci snimati, i kasnije opet pogledati snimak, no u to opet ne vjerujem,
no sve ce se to morati skriptati, pa za to dolaze funkcije, i navodno bice sve stare funkicje editvoane, i bice u mnogo laksem formatu, od sada ces moci da npor, setplayerpos i ti odes IG, i stavis poziciju, ili imas sve spremno, samo da uneses koordinate. Sve ce navodno biti kao slaagnje kockica, kako sam cuo od druga.
Last nick: Vectro64

Citat: [MX] Makaveli aka Make poslato Jul 26, 2011, 15:29:36 POSLE PODNE
Citat: EM|Pacino poslato Jul 26, 2011, 14:42:17 POSLE PODNE
Ovaj update ne valja nista, prebacim na ovo server, ne radi pola stvari, a kompajlo sam sa njegovim include filovima, vratim na stari sve normalno, nije nesto ok... :S

btw. Funkcije su veoma korisne...

Evo cuo sam od nekog da za otprilike 2-3 sedmice dolazi 0.3x na kojem ce biti popravljen sistem tablica, i puno puno novih funkcija, sto se sada priprema. Navodno, od sada ce se svjetla moci kupovati, tj. boja svjetala, doce novi editovani 0.3x objekti, kad sam mislio na svjetla, mislio sam da ces moci kupiti npr, zeleno svjetlo umjesto onog bijelog.
Nadam se da je istina jer je to veoma zanimljivo.

Cuo sam da ce i od sada ukoliko imas forum, postojati da kupis npr. laptop u 24/7, i sve ce podatke preuzimati sa interneta, i ukoliko odes na svoj forum, imaces sve nove podatke, tako da ne moras spustati stalno igricu, i ici AFK.
Navaodno, dolaze neke tehnice stvari poput kamere i fotoaparata, gdje ces ukoliko imas kameru moci snimati, i kasnije opet pogledati snimak, no u to opet ne vjerujem,
no sve ce se to morati skriptati, pa za to dolaze funkcije, i navodno bice sve stare funkicje editvoane, i bice u mnogo laksem formatu, od sada ces moci da npor, setplayerpos i ti odes IG, i stavis poziciju, ili imas sve spremno, samo da uneses koordinate. Sve ce navodno biti kao slaagnje kockica, kako sam cuo od druga.

Cisto sumnjam da ce sve tako uraditi...

Neka urade nesto sto ce potisnuti MTA, kao npr. dialog sa vise gumbova i povezani dialozi, bolji response i sl....
Just one more time.


Ako se to sve napravi bit ce veselo haha :D

Citat: [MX] Makaveli aka Make poslato Jul 26, 2011, 15:29:36 POSLE PODNE
Citat: EM|Pacino poslato Jul 26, 2011, 14:42:17 POSLE PODNE
Ovaj update ne valja nista, prebacim na ovo server, ne radi pola stvari, a kompajlo sam sa njegovim include filovima, vratim na stari sve normalno, nije nesto ok... :S

btw. Funkcije su veoma korisne...

Evo cuo sam od nekog da za otprilike 2-3 sedmice dolazi 0.3x na kojem ce biti popravljen sistem tablica, i puno puno novih funkcija, sto se sada priprema. Navodno, od sada ce se svjetla moci kupovati, tj. boja svjetala, doce novi editovani 0.3x objekti, kad sam mislio na svjetla, mislio sam da ces moci kupiti npr, zeleno svjetlo umjesto onog bijelog.
Nadam se da je istina jer je to veoma zanimljivo.

Cuo sam da ce i od sada ukoliko imas forum, postojati da kupis npr. laptop u 24/7, i sve ce podatke preuzimati sa interneta, i ukoliko odes na svoj forum, imaces sve nove podatke, tako da ne moras spustati stalno igricu, i ici AFK.
Navaodno, dolaze neke tehnice stvari poput kamere i fotoaparata, gdje ces ukoliko imas kameru moci snimati, i kasnije opet pogledati snimak, no u to opet ne vjerujem,
no sve ce se to morati skriptati, pa za to dolaze funkcije, i navodno bice sve stare funkicje editvoane, i bice u mnogo laksem formatu, od sada ces moci da npor, setplayerpos i ti odes IG, i stavis poziciju, ili imas sve spremno, samo da uneses koordinate. Sve ce navodno biti kao slaagnje kockica, kako sam cuo od druga.

Par stvari od toga sto si reko stvarno mi se svidjaju....
Ma uvode pawno u 4generaciju jezika,
Tj od vec gotovih djelova sastavljas si GM
A to ce biti nesto kao sto sad imas FS ...
Msm FS i je gotov dio ... i samo ga ubacis, ali ako bude tako "slaganje kockica" nece vise biti tesko raditi mod od nule, tj bit ce vise unikatnih modova
naravno^^slagat od nule== sastavljat od nule xD
Datum registracije:    Listopad 21, 2009, 15:56:43
|Rick Dunn| NaNx |Soldier |
|Maper | Web Developer [HTML+CSS] | C++ beginner |

Respect: Karike, Chris, ///Masic, Stormer, Walter, NeNo, Pacino, NaNek

Citat: [EmienceRP]Rick Dunn aka NaNx poslato Jul 26, 2011, 15:50:09 POSLE PODNE
Citat: [MX] Makaveli aka Make poslato Jul 26, 2011, 15:29:36 POSLE PODNE
Citat: EM|Pacino poslato Jul 26, 2011, 14:42:17 POSLE PODNE
Ovaj update ne valja nista, prebacim na ovo server, ne radi pola stvari, a kompajlo sam sa njegovim include filovima, vratim na stari sve normalno, nije nesto ok... :S

btw. Funkcije su veoma korisne...

Evo cuo sam od nekog da za otprilike 2-3 sedmice dolazi 0.3x na kojem ce biti popravljen sistem tablica, i puno puno novih funkcija, sto se sada priprema. Navodno, od sada ce se svjetla moci kupovati, tj. boja svjetala, doce novi editovani 0.3x objekti, kad sam mislio na svjetla, mislio sam da ces moci kupiti npr, zeleno svjetlo umjesto onog bijelog.
Nadam se da je istina jer je to veoma zanimljivo.

Cuo sam da ce i od sada ukoliko imas forum, postojati da kupis npr. laptop u 24/7, i sve ce podatke preuzimati sa interneta, i ukoliko odes na svoj forum, imaces sve nove podatke, tako da ne moras spustati stalno igricu, i ici AFK.
Navaodno, dolaze neke tehnice stvari poput kamere i fotoaparata, gdje ces ukoliko imas kameru moci snimati, i kasnije opet pogledati snimak, no u to opet ne vjerujem,
no sve ce se to morati skriptati, pa za to dolaze funkcije, i navodno bice sve stare funkicje editvoane, i bice u mnogo laksem formatu, od sada ces moci da npor, setplayerpos i ti odes IG, i stavis poziciju, ili imas sve spremno, samo da uneses koordinate. Sve ce navodno biti kao slaagnje kockica, kako sam cuo od druga.

Par stvari od toga sto si reko stvarno mi se svidjaju....
Ma uvode pawno u 4generaciju jezika,
Tj od vec gotovih djelova sastavljas si GM
A to ce biti nesto kao sto sad imas FS ...
Msm FS i je gotov dio ... i samo ga ubacis, ali ako bude tako "slaganje kockica" nece vise biti tesko raditi mod od nule, tj bit ce vise unikatnih modova
naravno^^slagat od nule== sastavljat od nule xD
hahahha
vako ti ja rdim svoj mod od 0
skinem server windows pawno i skinem neki mod
otvorim oba dvoje i onda gledam u ovome modu koji sam skinio gdje se sta nalazi i to samo prenesem u new.pwn i editujem sve sto sam kopiro
tak mi je lakse  ;)

Ovo ti je kao slaganje kockica:

Ovako, ja udjem u Pawno, i hocu sad da napravim da se ulazi u neki interijer, sa komandom /enter, i sad:
Ja unesem IfPlayerPosIs (ili kako vec ide) i on meni upali SA i stavi me negdje gdje je hocu od prilike.
Ja sad ukucam /save i on me opet vrati u Pawno, sa unesenom pozicijom i sve to, i ja sad kucam SetPlayerPos (koordinate)
I on mene ubaci IG, i opet odredim poziciju koju ja hocu.
I onda me on What Command?
I ti tu kucas /enter

Ili:
Ja sad hocu da stavim auto.
Ja kucam /createcar, i on mi otvori Dialog prozor gdje biram koje auto hocu, i sada ja hocu Infernus, ali samo za Rank Zlatni Donator
Pa onda ide ona komanda za statse od clana, pa onda ukoliko tamo pise u statsima kao Donator : [4] ili sta vec je...
Onda ostavis to tako, ukoliko pise Donator : []
Onda ukucas SetPlayerPosBack ili kako vec da ga vrati nazad (nisam skripter ali se malo razumjem)
I to je to, za cas posla uradis ono sto se radi po 10 min.
Last nick: Vectro64

Citat: [MX] Makaveli aka Make poslato Jul 26, 2011, 17:12:37 POSLE PODNE
Ovo ti je kao slaganje kockica:

Ovako, ja udjem u Pawno, i hocu sad da napravim da se ulazi u neki interijer, sa komandom /enter, i sad:
Ja unesem IfPlayerPosIs (ili kako vec ide) i on meni upali SA i stavi me negdje gdje je hocu od prilike.
Ja sad ukucam /save i on me opet vrati u Pawno, sa unesenom pozicijom i sve to, i ja sad kucam SetPlayerPos (koordinate)
I on mene ubaci IG, i opet odredim poziciju koju ja hocu.
I onda me on What Command?
I ti tu kucas /enter

Ili:
Ja sad hocu da stavim auto.
Ja kucam /createcar, i on mi otvori Dialog prozor gdje biram koje auto hocu, i sada ja hocu Infernus, ali samo za Rank Zlatni Donator
Pa onda ide ona komanda za statse od clana, pa onda ukoliko tamo pise u statsima kao Donator : [4] ili sta vec je...
Onda ostavis to tako, ukoliko pise Donator : []
Onda ukucas SetPlayerPosBack ili kako vec da ga vrati nazad (nisam skripter ali se malo razumjem)
I to je to, za cas posla uradis ono sto se radi po 10 min.
da vama ali meni je to 10 dana :P