[POMOĆ] Pitanja vezana za: sscanf i zcmd ... i foreach

Započeo mikec, Jul 24, 2011, 18:48:04 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: Nebitno
Detaljan opis problema:

Da li je moguće da skripta radi (to jest server gde je pokrenut mod) ako je naprimer 50% komandi raÄ'eno po "čuvenom" principu sscanf+zcmd a ostatak preko nama (ne)dragog strcmp-a?

I usput, zanima me koja je prednost foreach u odnosnu na for? Osim što ovaj, kako sam shvatio, odmah proverava da li je igrač online?
(Zamoliću detaljnije objašnjenje, ko planira reći tipa: "brži je i gotovo", "bolji je foreach" i ostale slične stvari bez dokaza neka ne piše niti poruku na ovu temu.)

Dio skripte: Nebitno.
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): Neka.

Moguce je da radi ako je 50% ovako a 50% onako ali  preporucljivo da se prebacuje.
a sto se tice foreach-a i for-a moja preporuka da koristis foreach zasto ??
zato sto foreach funkciju napravio y-less, ne trebaš koristiti ni MAX_PLAYERS ni GetMaxPlayers() u loopovima.
a takoder ne treba ti ni IsPlayerConnected.
Evo ti pa procitaj sve : http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=92679

oko zcmd: Možeš, ali moraš koristiti novi callback za strcmp...

foreach: jednostavno je brze i preglednije, ima neki podatak na forumu bas sam vidio, MAX_PLAYER - 15 milisekundi, od Luke P. MAX_PLAYERS - 12 milisekundi, foreach - 3 milisekunde
eto to ti je to, i preglednije jje, bar meni, mislim nemoras onoliko zagrad itd....
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √


foreach su inače dvije riječi. "for each", što ti govori da se funkcija "for" koristi zasebno (za Igrače, vozila, ili šta je još moguće...)

U redu, lock...