[pomoc] oko unistenja auta kad igrac izadje sa servera

Započeo Aldin Begovic, Jul 23, 2011, 14:27:30 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: revans role play
Detaljan opis problema: kada igrac izadje sa servera auta njegova ostaju a ja bi zelio da se uniste da napravim nesta kao komandu za destroyVehicle il bilo sta
Dio skripte:/
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):/

jednostavno, napravis da se vozila respawnaju svaki minut ako igraci nisu u njima ili
pod OnPlayerDisconnect stavis vehid = GetPlayerVehicleid(playerid); i onda DestroyVehicle....
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

Citat: System32 poslato Jul 23, 2011, 14:30:46 POSLE PODNE
jednostavno, napravis da se vozila respawnaju svaki minut ako igraci nisu u njima ili
pod OnPlayerDisconnect stavis vehid = GetPlayerVehicleid(playerid); i onda DestroyVehicle....



mozes mi malo bolje objasnit za to respawn jer imam problema s tim i to gadnih problema nikad se ne respawnuju parkiras ih oni nikad nisu tu na po ulice ostaju ok hvala sad cu ovo puksat


sam mozes mi malo bolje pojasnit oko ovog vehid = getplayerveh...
stavim ispod onplayetdisc... de malo detaljnije kako to izgleda i tak !!molim te
Poslednja Izmena: Jul 23, 2011, 14:40:21 POSLE PODNE od Aldin Begovic

ti bi da ti ja napravim? Bogami necu

reko sam ti napravis vehid = getPlayervehicleID(playerid); i ispod dodas DestroyVehicle(vehid);
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

ne mislim to neg sam mislio bolje objasnjenje gdje tacno da dodjam moze li ovdje
   TextDrawDestroy(Textdraw64[playerid]);
   TextDrawDestroy(Textdraw54[playerid]);
   TextDrawDestroy(Textdraw53[playerid]);
   TextDrawDestroy(Textdraw52[playerid]);
   TextDrawDestroy(Textdraw51[playerid]);
   TextDrawDestroy(Textdraw49[playerid]);
   TextDrawDestroy(Textdraw42[playerid]);
   TextDrawDestroy(Textdraw41[playerid]);
   TextDrawDestroy(Textdraw40[playerid]);
   TextDrawDestroy(Textdraw39[playerid]);
   TextDrawDestroy(Textdraw1[playerid]);
   KillTimer(TrainTimer[playerid]);
   KillTimer(MoneyTimer[playerid]);

ispod ovog ill >??

ispod OnPlayerDisconnecta!!!!!
nije bitno oce li biti ispod tih textdravova ili iznad ili u sredini
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

ok ok skonatao sam sad al neznam gdje da ovo definiram gdje god isto ev pogledaj

C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6239) : error 017: undefined symbol "vehid"
C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6239) : error 017: undefined symbol "getPlayervehicleID"
C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6240) : error 017: undefined symbol "vehid"
Pawn compiler 3.2.3664           Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase
 

???

Citat: Aldin Begovic poslato Jul 23, 2011, 15:57:39 POSLE PODNE
ok ok skonatao sam sad al neznam gdje da ovo definiram gdje god isto ev pogledaj

C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6239) : error 017: undefined symbol "vehid"
C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6239) : error 017: undefined symbol "getPlayervehicleID"
C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6240) : error 017: undefined symbol "vehid"
Pawn compiler 3.2.3664           Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase
 

???

System pusti ja cu malo tezi slucaj xD

Dodaj umjesto tog vehid ovo
new vehicleid = GetPlayerVehicleID(playerid);

i onda destroy.....
Datum registracije:    Listopad 21, 2009, 15:56:43
|Rick Dunn| NaNx |Soldier |
|Maper | Web Developer [HTML+CSS] | C++ beginner |

Respect: Karike, Chris, ///Masic, Stormer, Walter, NeNo, Pacino, NaNek

et jbg sad ja tezi slucaj okk hahah :D :D D: ok eev uradio sam

C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6240) : error 017: undefined symbol "vehid"
C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6240) : warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "vehicleid"
Pawn compiler 3.2.3664           Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


1 Error.
bas opet neki belaj

Citat: Aldin Begovic poslato Jul 23, 2011, 15:57:39 POSLE PODNE
ok ok skonatao sam sad al neznam gdje da ovo definiram gdje god isto ev pogledaj

C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6239) : error 017: undefined symbol "vehid"
C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6239) : error 017: undefined symbol "getPlayervehicleID"
C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6240) : error 017: undefined symbol "vehid"
Pawn compiler 3.2.3664           Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase
 

???
da si samo pogledao vidio bi da sam ja zaboravio definirati vehid i da sam ime funkcije krivo napisao
to sam govorio kako se ne trudis nego odma postas ovdje, s ovom temom sam zavrsio cao..
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

Citat: System32 poslato Jul 23, 2011, 16:13:37 POSLE PODNE
Citat: Aldin Begovic poslato Jul 23, 2011, 15:57:39 POSLE PODNE
ok ok skonatao sam sad al neznam gdje da ovo definiram gdje god isto ev pogledaj

C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6239) : error 017: undefined symbol "vehid"
C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6239) : error 017: undefined symbol "getPlayervehicleID"
C:\Users\Administrator\Desktop\Raven's Roleplay 0.3c\gamemodes\larp.pwn(6240) : error 017: undefined symbol "vehid"
Pawn compiler 3.2.3664           Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase
 

???
da si samo pogledao vidio bi da sam ja zaboravio definirati vehid i da sam ime funkcije krivo napisao
to sam govorio kako se ne trudis nego odma postas ovdje, s ovom temom sam zavrsio cao..

Ehhh moj sistem .. Trea znat sta znaci definirati :)
I cilj je da ti drugi napravi xD
Aj lock ako ti valja?  :-[
Datum registracije:    Listopad 21, 2009, 15:56:43
|Rick Dunn| NaNx |Soldier |
|Maper | Web Developer [HTML+CSS] | C++ beginner |

Respect: Karike, Chris, ///Masic, Stormer, Walter, NeNo, Pacino, NaNek

de jesi procitao ti sta sam napisao gore dok tebe nije bilo aaa jel neznas da rtijesis pa se vadis na to aaa jel jesam napisao da neznam gdje da ddefiniram gdje god definiram istoo a nemoras mi pomoc nema veze

Ne valja da se respawna ako nema nikoga,sta ja odem  parkiram se i odem u kafic ili negdje i respawna mi se ?

Citat: Aldin Begovic poslato Jul 23, 2011, 16:18:54 POSLE PODNE
de jesi procitao ti sta sam napisao gore dok tebe nije bilo aaa jel neznas da rtijesis pa se vadis na to aaa jel jesam napisao da neznam gdje da ddefiniram gdje god definiram istoo a nemoras mi pomoc nema veze
1. Nisi ni pokusao jer znam da lazes
2. ne vadim se an nista ni ti te razumijem
3. new vehid; ???
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

Citat: Aldin Begovic poslato Jul 23, 2011, 16:18:54 POSLE PODNE
de jesi procitao ti sta sam napisao gore dok tebe nije bilo aaa jel neznas da rtijesis pa se vadis na to aaa jel jesam napisao da neznam gdje da ddefiniram gdje god definiram istoo a nemoras mi pomoc nema veze

OMG ?
Ma necu rec nis nepotrebno nego ti sve napravit i dat
(kako si i zamislio)

public OnPlayerDisconnect(playerid, reason)
{
new vehicleid = GetPlayerVehicleID(playerid);
DestroyVehicle(vehicleid);


return (koji ti vec pise .. 1 bi trealo)
}




meni izaslo ovo
Pawn compiler 3.2.3664 Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase
Datum registracije:    Listopad 21, 2009, 15:56:43
|Rick Dunn| NaNx |Soldier |
|Maper | Web Developer [HTML+CSS] | C++ beginner |

Respect: Karike, Chris, ///Masic, Stormer, Walter, NeNo, Pacino, NaNek