Vodeno hlađenje

Započeo Borekâ„¢, Jul 22, 2011, 13:38:58 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Pozz svima,zanima me jel tko od vas koristi vodeno hladenje za komp i jel to uopce cemu valja? Razmisljao sam doma to napravit al neznam dal se isplati ulagat truda i vremena u to.
Poslednja Izmena: Jul 22, 2011, 13:39:30 POSLE PODNE od [CroLife] Cr0Borek

Citat: [CroLife] Cr0Borek poslato Jul 22, 2011, 13:38:58 POSLE PODNE
Pozz svima,zanima me jel tko od vas koristi vodeno hladenje za komp i jel to uopce cemu valja? Razmisljao sam doma to napravit al neznam dal se isplati ulagat truda i vremena u to.

koliko sam cuo da to odlicno funkcionira, samo da treba odrzavati onda taj sustav hladenja...

Vodeno hladenje je jakodobra stvar
Ali zapitaj se i provjeri temp dali ti zaista treba
I ako kupujes
Preporucam ti odvojeni sustav hladenja... tj sa hladnjakom koji se sa kompom spaja samo na par mjesta ... a ne ga skroz ugradit pa je teze izvuc i tako ...
Datum registracije:    Listopad 21, 2009, 15:56:43
|Rick Dunn| NaNx |Soldier |
|Maper | Web Developer [HTML+CSS] | C++ beginner |

Respect: Karike, Chris, ///Masic, Stormer, Walter, NeNo, Pacino, NaNek

Citat: [SA]Rick Dunn aka NaNx[NSG] poslato Jul 22, 2011, 13:51:58 POSLE PODNE
Vodeno hladenje je jakodobra stvar
Ali zapitaj se i provjeri temp dali ti zaista treba
I ako kupujes
Preporucam ti odvojeni sustav hladenja... tj sa hladnjakom koji se sa kompom spaja samo na par mjesta ... a ne ga skroz ugradit pa je teze izvuc i tako ...

To je istina i nevrijedi ti to sam pravit jer mozes samo sjebat komp...
To mnogima netreba a stavljaju...Nevidim zass vam to treba kad ne drzite vi neke servere na kompu.. Da vam procesor pregrijava imate Termalthake Colere koji hladu dosta dobro..
Moje mape:
Racer baza

Znam na sta mislis, recimo da se nes dogodi pa treba to sve rastavit da se dode do njega... Malo cu trazit jos po forumima pa vidjet o odrzavanju.

Citat: [CroLife] Cr0Borek poslato Jul 22, 2011, 14:00:37 POSLE PODNE
Znam na sta mislis, recimo da se nes dogodi pa treba to sve rastavit da se dode do njega... Malo cu trazit jos po forumima pa vidjet o odrzavanju.
Odrzavanje je svaka 2-3 dana promjenit vodu i to bi bilo to...Znaci nekad moras pogledat dali gdje popusta i to ali to je sitno i  ne dogada se skoro nikada ako je kvalitetno... :) :)
Moje mape:
Racer baza

Znam da je to malo sjebano kaj se voda mora mjenjat svakih par dana...

To ce ti bit najmanji problem (voda)
jer ako procuri si najezio
PA ti savjetujem .. odvojeni sistem
Datum registracije:    Listopad 21, 2009, 15:56:43
|Rick Dunn| NaNx |Soldier |
|Maper | Web Developer [HTML+CSS] | C++ beginner |

Respect: Karike, Chris, ///Masic, Stormer, Walter, NeNo, Pacino, NaNek

Citat: [CroLife] Cr0Borek poslato Jul 22, 2011, 14:16:28 POSLE PODNE
Znam da je to malo sjebano kaj se voda mora mjenjat svakih par dana...
Tako je napravljeno i nije ti to nesto cool bolje uzmi termalthake neki dobar coler i boli te za sve isto ces postic a to vodeno ti i netreba vjerovatno.. 8) 8)
Moje mape:
Racer baza

Ja bi ti preporucio da stavic kompjuter u zamrzivac tako da ce uvjek bit hladan.

Citat: Dario_Choki poslato Jul 22, 2011, 14:39:20 POSLE PODNE
Ja bi ti preporucio da stavic kompjuter u zamrzivac tako da ce uvjek bit hladan.
Da ali ga zamotaj folijom da se nebi podhladio  :P :P
Moje mape:
Racer baza

Ako procuri, nece se uvijek nesto desiti komponentama sve dok koristis destiliziranu vodu, naravno uvijek je moguce ali destilizirana ce napraviti stetu u samo doslovnom direktno kontaku sa komponentama.
Takoder, vodeno hladenje koristi jedino ako imas 64gb rama, dual xeon ili i7 990 extreme, sto je najcesce oprema za servere. Za kucne racunare ti netreba.
Poslednja Izmena: Jul 22, 2011, 22:59:00 POSLE PODNE od Orusei