Tiger RP

Započeo Dejan_Bozovic, Jun 26, 2011, 19:21:51 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

TIGER RP

INFORMACIJE:
Vlasnici: Dejan & Luka Bozovic
Scripter: Dejan Bozovic
Maper: Dejan & Luka Bozovic
Ip adresa:188.138.84.62 :7788
Forum: www.tigerrp.info
Otvaranje servera: 25.06.2011 u 20:00h (server je otvoren sinoc ali tada forum nije radio tako da nisam mogao staviti reklamu)


O SERVERU:
Ideja o stvaranju je nastala igrajuci na mnogim serverima kojima je radnja bila smjestena u Los Santosu a on je vremenom postao dosadan. Tako smo dosli na ideju da napravimo server kojem ce radnja biti smjestena u San Fieru koji je monogo zabavan za RP. Kao skriptu za edit smo koristili osnovni GTA RP koji se skoro nemoze prepoznati sem po kilometar satu u vozilu jer mi se takav sat svidjao i nisam htio da ga mjenjam, svi poznati bagovi osnovne skripte su popravljeni. Na skripti je radjeno 6mjeseci mozda i duze, i ocekuje se da ce se dobro pokazati. Skoro svaka mapa na serveru je radjena preko MTA. U skripti ce upocetku mozda biti bagova ali ce se to svakog dana ispravljati. Na beta testu se dobro pokazala nije bilo mnogo bagova i svaki je ispravljen. Takodje ce upocetku biti svakog dana update da bi se ubacile ispravljene greske i dodale nove stvari na server.


SPAWN:
Spawn je smjesten na brdu nadomak grada (San Fiera). Kada se spawnujete imate dovoljno novca da bi ste iznajmili motor ili automobil i poceti sa obilaskom grada. Spawn je dobro izmapan i sa njega se pruza dobar pogled prema gradu.

 

POGLED KOJI SE PRUZA SA SPAWNA


POSLOVI:
Na serveru ima 16 poslova a oni su podjeljeni u legalne i ilegalne.
Legalni poslovi su:
1.Detektiv
2.Advokat
3.Automehanicar
4.Bodyguard
5.Bokser
6.Vozac autobusa

7.Kamiondzija

8.Raznosac pice
9.Farmer

10.Cistac ulica
Ilegalni poslovi su:
1.Diler oruzija
2.Diler droge.
3.Ilegalni farmer

4.Prostitutka
5.Svercer materijala

6.Proizvodjac oruzija.
To su poslovi koji su trenutno na serveru a vremenom ce ih biti jos vise.


SISTEMI:
-Ownership sistem je uradjen tako da mozes da imas 3 vozila, funkcije koje su u ovom sistemu su /v park /v sell /v sellto /v collor /v buy /v find (1-2-3) , ovaj sistem se koristio na osnovnom GTA RP modu ali sam ga ja doradio.
-Payday sistem - payday je uradjen tako da plata stize svakih sat vremena, da bi ste dobili platu morate igrati duze od 31 minuta. U ovome sistemu je uradjeno to da platu dobijete samo onoliku koliko zaradite. Ako neradite nista plata vam stize 100 dolara od socijalnog.
-House sistem -  je uradjen tako da u kucu odnosno sef u kuci mozete da ubacite novac, materijal, i drogu. Mozete ako imate vecu kucu da izdajete stan- da neko zivi u njemu i vama placa
-Bank sistem - imate mogucnost da podizete i stavljate pare na vas racun, da dignete kredi velike sume u zavisnosti od lvl. A imate i mogucnost da podizete pare i van banke odnosno na bankomatima u gradu a da bi ste podigli pare sa bankomata morate naruciti karticu u banku.
-Sistem licenca -  nije moj rad njega sam uzeo iz jedne skripte jer mi se svidjeo ali sam poceo da pravim svoj sistem tako da cu to ubrzo da zamjenim
-Sistem eventa -  o sistemu eventa cu posebno.


EVENTI:
Na serveru trenutno postoje samo 3 eventa ubrzo ce ih biti jos. Eventi su uradjeni tako da kada admin zapocne event pojavi se na na ekranu igraca da je event poceo i ako oce da se mogu prikljuciti, ako igrac izabere da se prikljuci onda ce ga automatski portovati na startnu liniju. Naravno eventi nisu samo zbog zabave nego i zbog zarade. Eventi koji trenutno postoje su:
1.Trka Gliserima

2.DM Gliserima

3.Trka krosevima


BIZNISI
Na serveru ima 12 bizeva i 12 sbizeva. Neki od poznatijih bizeva su Oruzaonice-Gun shopovi , supermarketi i marketi, restorani,elektro, butici i ostali.

Evo slike nekih od biznisa

BUTIK

Oruzaonica-Gun Shop

Restoran

Kart race


VAZNA MJESTA U GRADU:
Skoro citav grad je izmapan, ulozeno je dosta truda u server da bi bio sto bolji. Evo neka vazna mjesta u gradu.
-
-Burg mjesto namjenjeno za okupljanje igraca, izmapan je vrlo dobro nadam se da ce vam se svidjeti.

-Banka mjesto gdje se cuvaju pare svih igraca. Banka je takodje mapovana i vrlo dobro je ispala. Evo slike banke spolja i banke unutra.


-Diskoteka je mjesto namjenjeno za zabavu igraca smjestena je u samom centru grada dje se nalaze  banka, restorani, oruzaonice, marketi i ostali vazni objekti.

-Restorani i Kafici su mjesta namjenjena za relaksaciju igraca, na serveru ih ima vise od 10 i svaki je mapan. Evo slike od nas 2 najbolja kafica u gradu a to su Kafic na zgradi i Pirat kafic.

PIRAT KAFIC

-Drzavni zatvor je mjesto u kojem leze najvisi zlocinci servera, unutrasnjost zatvora je preuzeta sa oficijalnog samp foruma. Ima nekoliko celija i mjesto za posjetu zatvorenika.

-Auto/moto salon je napravljen i na njemu se nalazi vise vozila, auto/moto salon je i ujedno biznis.

-Smetliste je mjesto na koje su djubretari istovarali svoje djubre i zagadili svoju okolinu.


ORGANIZACIJE

Na serveru ima 11 organizacija. 6 legalnih i 5 ilegalnih. Sve baze su mapovane i dobro izgledaju.

SF-PD (San Fiero Police)
Oni su zaduzeni za bjezbjednost gradjana San Fiera. Baza im je ogradjena i u nju nemoze niko uci sem pripadnika Policije FBI i SWATa.


FBI
Njihov posao je da love vrlo trazene kriminalce razotkrivaju ubistva, prate dilere... Oni imaju svakoga dana teske treninge i samo najbolji se mogu naci u tom timu.

SWAT
Njihov zadatak je hvatanje kriminalaca koji su trazeni a FBI i PD ih nisu mogli uhvatiti. U SWAT timu se nemoze naci bilo koji igrac, u njemu se samo dobro dosli igraci koji dobro poznaju RP koji nisu bili banovani ili pravili teske probleme i naravno da imaju iskustva sa legalnim organizacijama. Imaju dobru opremu i vozila tako da im je tesko pobjeci.


HITNA POMOC
Njihov zadatak je odrzavanje zdravlja gradjana San Fiera. Hitna pomoc ima obucene clanove za to i cim prime poziv odmah krecu u spasavanje.


VLADA
Zadatak vlade je unapredjenje grada, zadovoljstvo gradjana, smanjenje korupcije u PD FBI SWATu.


NOVINARI
Zadatak novinara je informisanje gradjana o trenutnim desavanjima u gradu, novinari ce sve ucinjeti da bi dobili dobru pricu. Smjesteni su na brdu blizu spawna.


TAXI
Zadatak taxia je dobro poznat, a to je prevoz gradjana po gradu. Taksisti imaju vise prevoznih srestava koje mogu voziti u zavisnosti od svoje pozicije u taxiu (ranka).



ILEGALNE ORGANIZACIJE
Na serveru ima 5 ilegalnih organizacija 2 bande 2 mafije i placene ubice.

RUSKA MAFIA
Dobro poznata mafia, neprestalni ratovi za vladanje gradom vode sa drugom mafijom. Poznati su po svercu oruzija. I sve ce uraditi da budu najaca mafija u gradu.


ARYAN BROTHERHOOD
Je vladajuca mafija gradom. Poznati su po svercu droge i oruzija. Neka mnoga njihova ubistva nikad nisu bila otkrivena kao naprimjer ubistvo prvog Gradonacelnika a PD i FBI to nisu mogli dokazati i morali su ih pustiti na slobodu.


BASE 5
Je banda koja je poznata po velikim napadima na policiju. Policja je jedno vrijeme pokusavala da ih uhvati ali nisu uspjeli i od tada u njihovoj bazi na zidu stoje objesena 3 policajca.


BLACK P-STONES
Je novoosnovana banda u gradu. Sacinjavaju je crnci koji su u toku predhodnih godina bili maltretirani od strane bijelaca, i sada su odlucili da im se osvete.


HITMAN-s
Dobro poznato ime. Oni su placene ubice, ako se nadjete na njihovoj listi nema vam spasa. Citavu drzavu ce prevaliti da bi vas ubili. Nalaze se izvan grada San Fiera daleko od ljudi.


SVI STE DOBRODOSLI!!!
Poslednja Izmena: Jun 26, 2011, 19:27:31 POSLE PODNE od Dejan_Bozovic

Solidan opis, imas greski u pravopisu "SAB Fiero" = Pravilno je "San Fierro" ;)
//

Sretno vam¨!
Since 19.6.2011 - P!xel
                                  

- Skripter
- Maper
- Web Developer


ispravljena greska, hvala  ;)

dragan12

Vidim poslusao si me i okacio opis. Sretno vam. ;)

Citat: [Balcanium]Gagi_Corleone poslato Jun 26, 2011, 19:34:39 POSLE PODNE
Vidim poslusao si me i okacio opis. Sretno vam. ;)

bilo mi je u planu da okacim opis ali nije mi radio balkan-samp forum pa nisam mogao.

Hvala  ;)

Posjetit cu vas :)

|| Edimax Admin || Edimax Mapper ||


Extra opis 10.1/10.. I server je mnogo dobar, SF kao grad mnogo dobro uradjen.. Sve je dobro svaka cast!
Balkan Undergroundâ,,¢
IP: bu-rp.info:7777



Vec dolazim :D
Solidan opis.. samo bi forum mogo bit malo bolji :D
Sretno :)

Lijep opis,sretno vam ljudi !!

●° John °●

Lep opis kao sto se vidi da si se trudijo pa zelim vam srecu ;) .. I forum bi mogli da sredite malo  8)

Dobar opis, posjetiti cu vas naravno Sretno sa serverom.

hvala svima trudice mo se da bude sto bolji server  ;)