[Savjet]VPS

Započeo FireMan, Jun 13, 2011, 13:55:01 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Imam pitanje dali je dosta takt procesora od 250mhz  i 256mb RAM za hostanje 3 samp i 2 CS servera?


Ja mislim da nije. Premalo je i za 2 servera...

A kolka bi bila minimalna VPS konfiguracija za to?

za toliko servera bi ti trebao dedi
samp serveri nisu problem, problem su cs serveri, treba im puno rama i relativno jak cpu
samp server moze da se pokrene i na ves masinu...

Evo neki info za cs:


Hardware Requirements

In this section, I'll explain how much Internet bandwidth and cpu/ram resources are needed to build an average server with 20 public slots (how much players can join your server) so these requirements can be slightly different if you decide to set-up a smaller or bigger server.

Requirements:
1,024kbps (128kB/s) download AND upload Internet speed with own Internet IP or LAN IP with forwarded ports
1GHz CPU
512MB RAM. It should work on 256MB but it's not recommended.
1GB disk space
libstdc++.so.5 library


Preuzeto sa: Link
Poslednja Izmena: Jun 13, 2011, 14:06:31 POSLE PODNE od [BU] Gigi_Falcone



Jbt,1 ghz,punoooo,i jos 512 mb ram,sad kuzim zasto su CS serveri tako skupi,dobro hvala na informaciji i jos ako mi mozes reci min konfiguraciju za samp s npr 100 igraca na VPS-u?

Za obican Kompjuter je malo ali za CS server je puno...


ram ti nije bitan za samp server sem ako ti skripta nema leakova



E hvala ljudi i meni je ovo trebalo :D

Da al mi treba za CS server,a aj pitam kolka je Min Konfiguracija za Sa-Mp server na VPS sa 100 igraca s naprimjer godfatherom

Ako planiraš imat 100 igrača bolje uzmi dedicirani server.
Unlimited bandwidth, 100 mb/s veza
1 GB RAM-a (ako planiraš hostat i mysql/forum/teamspeak), ako samo server, 512 MB bi trebalo bit oke.
CPU: 1.6 GHz
HDD: 10 GB
Preporuka: interserver.net
No često dedicirani su skupi pa se najviše isplati uzimati hosting.
Poslednja Izmena: Jun 13, 2011, 21:48:58 POSLE PODNE od Ironboy500

Netreba mi 100 Mbps jer cu hostat samo Samp i CS,CS treba 1 megabit a SAMP za sto igraca treba 4 megabita,samo me zanima kolko RAM i CPU treba za SAMP?

Citat: FireMan poslato Jun 14, 2011, 06:29:19 PRE PODNE
Netreba mi 100 Mbps jer cu hostat samo Samp i CS,CS treba 1 megabit a SAMP za sto igraca treba 4 megabita,samo me zanima kolko RAM i CPU treba za SAMP?

Uživaj u lag-u.
RAM/CPU, već sam odgovorio.

Ne govorim da cu uzet 5 mbps,uzet cu oko 15-20 mbps a za to mi je i dosta 6 mbps i nebi bilo lagga,citaj malo glad za Mrezom!!!