[POMOC]Online GM-ovi

Započeo Dane, Jun 02, 2011, 13:27:14 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Imam errore ponovo

C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21664) : error 017: undefined symbol "novci"
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21671) : error 017: undefined symbol "cijena"
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21688) : error 017: undefined symbol "Igracev"
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21688) : error 017: undefined symbol "ID"
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21688) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21688) : fatal error 107: too many error messages on one line

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664           Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


6 Errors. ali to su errori prije nego sam ubacio za /pomoc a nakon šta sam ubacio ovo za /pomoc izašlo mi 7 errora:

C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(8124) : error 010: invalid function or declaration
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21700) : error 017: undefined symbol "novci"
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21707) : error 017: undefined symbol "cijena"
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21724) : error 017: undefined symbol "Igracev"
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21724) : error 017: undefined symbol "ID"
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21724) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21724) : fatal error 107: too many error messages on one line

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664           Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


7 Errors.

Poslednja Izmena: Jun 02, 2011, 14:59:40 POSLE PODNE od Non-Stop Samper

ajde skini neki mod npr united sa ovog foruma i nadjes u njemu komandu i kopiras je i svoj izbaci ti errore...nadjes onda u tom modu iz kojeg si uzeo komandu tu definiziju i kopiras...to sto to izbacuje errore nije definisano na pocetnu moda ili se npr id igraca ne oznacava isto u tvom modu i u modu iz kojeg je preuzeta komanda

Napravio sam neke errore imam 3 errora nezz sad kako njih napravit evo vam errori:

C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(8124) : error 010: invalid function or declaration
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21703) : error 017: undefined symbol "money"
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(21727) : error 017: undefined symbol "partofname"
Pawn compiler 3.2.3664           Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


3 Errors.
A evo slika:

Poslednja Izmena: Jun 02, 2011, 16:17:00 POSLE PODNE od Non-Stop Samper

daj nam te redove gdje su errori

Evo error na 8124 redu:
e) == 0)
Error na 21703:
format(string, sizeof(string), "* Ti si kupio %d Materialne Pakete za $%d.", money, price);
Error na 2127:
format(string, sizeof(string), "* Factory tebi daje Materiale za tvoje Materialne Pakete.", payout, MatsHolding[playerid/partofname]);

8124 red nerazumijem sta ti je ovo na njemu samo 3 broja...jesil mi poslo citav 8124 red...? 21703 ovaj red je problem sa money moras da definises...ako si uzeo sa nekog moda nadji to sta je urejdeno sa money i kod sebe tako uradi....znaci mora biti u define npr money i onda mora biti public money define stavi na vrh moda a public na kraj moda...i onda compile...a ovo MatsHolding[playerid/partofname] msm da isto moras da definises kao i money...namda se da si me razumio

Evo ti slika od noga reda kojeg ne razumiješ:
if(strcmp(cmd, "/pomoc", true) == 0)
   {
       if(IsPlayerConnected(playerid))
       {
         new length = strlen(cmdtext);
         while ((idx < length) && (cmdtext[idx] <= ' '))
         {
            idx++;
         }
         new offset = idx;
         new result[128];
         while ((idx < length) && ((idx - offset) < (sizeof(result) - 1)))
         {
            result[idx - offset] = cmdtext[idx];
            idx++;
         }
         result[idx - offset] = EOS;
         if(!strlen(result))
         {
            SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "KORISTI: /pomoc [text]");
            return 1;
         }
         format(string, sizeof(string), "[POMOC]: %s (%d): %s", sendername,playerid, (result));
            SafeGivePlayerMoney(playerid, -50);
         SendTesterAdminMessage(COLOR_PINK,string);
         SendClientMessage(playerid, COLOR_ASKQ, "Tvoja poruka poslana je Adminima koji su online.");
         new y, m, d;
         new h,mi,s;
         getdate(y,m,d);
         gettime(h,mi,s);
         format(string,sizeof(string), "(%d/%d/%d)[%d:%d:%d] %s [CMD] -> /pomoc %s",d,m,y,h,mi,s,sendername, (result));
         CommandLog(string);
         ReportLog(string);
       }
       return 1;
   }

public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])
{
   new string[256];
   new playermoney;
   new sendername[MAX_PLAYER_NAME];
   new giveplayer[MAX_PLAYER_NAME];
   new playername[MAX_PLAYER_NAME];
   new cmd[256];
   new tmp[256];
   new giveplayerid, moneys, idx;
   cmd = strtok(cmdtext, idx); ali ne kontam ove redove Å¡ta si mi reko jedino ako moreÅ¡ da ti neÅ¡ta uradiÅ¡??
Poslednja Izmena: Jun 02, 2011, 17:05:00 POSLE PODNE od Non-Stop Samper

koliko vidim ti si pocetnik u skriptanju...nisam ja sad neki pro al sam dosta naucio....i nemogu ti ja nista uraditi ebz tvog moda....a i predlazem ti uzmi neki mod koji ima komande i polako edituj sto znas
inace ovako ces slabo da naucis...odma si kreno da pravis komande

Pa ja bih to sredio da mi je to već sam neke komande preveo sa engleskog na hrvatski a neda mi se sve ispočetka tako da ako možet išta pomoći??

omg prevoditi komandu je lako da i onaj koji prvi put otvori pawno to zna...umjesto npr /enter napises /ulaz...a ovo je pravljenje komandi

Pa jel mi more iko reći kako ispravit errore??

da nekazes da samo pametujem evo ti code
if(strcmp(cmd,"/pomoc", true) == 0)
{
    if(IsPlayerConnected(playerid))
    {
        GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
new length = strlen(cmdtext);
while ((idx < length) && (cmdtext[idx] <= ' '))
{
idx++;
}
new offset = idx;
new result[64];
while ((idx < length) && ((idx - offset) < (sizeof(result) - 1)))
{
result[idx - offset] = cmdtext[idx];
idx++;
}
result[idx - offset] = EOS;
if(!strlen(result))
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "Koriscenje: /pitaj [text]");
return 1;
}
format(string, sizeof(string), "Pitanje od %s-a: %s", sendername, (result));
ABroadCast(COLOR_ASKQ,string,1);
SendClientMessage(playerid, COLOR_ASKQ, "Vase pitanje je poslato Adminima & GameMasterima.");
    }
    return 1;
}


ubaci i daj errore

Na koje to trebam sad unijet na Å¡ta??

pa samo zamjeni tu tvoju komandu sto ima errore sa ovom mojom

Neće ja zamijenim to i neće pojebo mi se cjeli gf.amx sad ga neće ponovo compilovat nikako nešta nevalja??