[pomoc] tablice

Započeo sampzone, Maj 29, 2011, 11:32:19 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

mod koji ja korisitm: BU

problem: dali postoji neki nacin kada igrac npr kuca /tablica da mu izbaci dijalog i da on napise neki broj da taj broj ostane na njegovim tabilicama na autu.....ili kada kuca npr /tablica da mu samo napise neki broj tablica...ali svaki put drugi da nebi imali svi igraci sti broj tablice...?

dio skripte:/

slike:/

Hvala za pomoc unaprijed!
Poslednja Izmena: Maj 29, 2011, 11:46:32 PRE PODNE od sampzone


al taj tut kada se radi po njemu posavi tablice na svakom vozilu..ali kako da napraivm komandu da sam sebi igrac postavi tablicu sa textom koji hoce

Ova tema je dobra, i bilo bi dobro da se smisli nesto kao registracija vozila, i ono da se
mora platiti i da dobijete tablice, i sada to traje odredjeno vrijeme, i ono kao kada isteknu
tablice morate da ponovo platite registraciju.... Podrzavam ideju!

Evo ti FS od BloodMastera:
//By: BloodMaster

#include <a_samp>
#include <sscanf2>
#include <zcmd>
#define SM(%0,%2) SendClientMessage(%0,0xFFFFFFFF,%2)

public OnFilterScriptInit() return print(" : Auto Tablice - By BloodMaster / Loaded");
public OnFilterScriptExit() return print(" : Auto Tablice - By BloodMaster / Un-Loaded");

CMD:tablica(playerid,params[])
{
new tabl[64],str[128];
if(!IsPlayerInAnyVehicle(playerid) && GetPlayerVehicleSeat(playerid) != 0) return SM(playerid,"{FF00FF}Nisi vozac ili nisi u vozilu!");
if(sscanf(params,"s",tabl)) return SM(playerid,"{CAFFAC}Koristi:{FFFFFF} /tablica [StaDaPise]");
new autom = GetPlayerVehicleID(playerid);
format(str, sizeof str,"{FF0000}| Vozilo: {FFFFFF}%i {FF0000}| Nova Tablica: {FFFFFF}%s |",autom,tabl);
SM(playerid,str);
new Float:x ,Float:y ,Float:z , Float:a;
GetVehiclePos(autom,x,y,z);
GetVehicleZAngle(autom,a);
SetVehicleNumberPlate(autom,tabl);
SetVehicleToRespawn(autom);
SetVehiclePos(autom,x,y,z);
SetVehicleZAngle(autom,a);
PutPlayerInVehicle(playerid,autom,0);
return 1;
}

Ako hoces mozes dodati da se samo na jednom mestu to radi,da se placa ili nesto,uglavnom to ti je komanda za tablice...

Hvala puno! Dobro ce mi to doci jer sam novi u scriptanju i pravim gm od 0 po svim TUT-ovima
koje ovdje nalazim i ovaj ce mi dosta pomoci....

Citat: Uciha poslato Maj 29, 2011, 12:13:01 POSLE PODNE
Hvala puno! Dobro ce mi to doci jer sam novi u scriptanju i pravim gm od 0 po svim TUT-ovima
koje ovdje nalazim i ovaj ce mi dosta pomoci....
moj savjet... ako si novi u skriptanju... nemoj radit mod od 0.... to ti je moj savjet...

Citat: KombinatoR poslato Maj 29, 2011, 13:14:03 POSLE PODNE
Citat: Uciha poslato Maj 29, 2011, 12:13:01 POSLE PODNE
Hvala puno! Dobro ce mi to doci jer sam novi u scriptanju i pravim gm od 0 po svim TUT-ovima
koje ovdje nalazim i ovaj ce mi dosta pomoci....
moj savjet... ako si novi u skriptanju... nemoj radit mod od 0.... to ti je moj savjet...

Ne radim :D Uzeo sam San Andreas RP sa ovog foruma i obriso neke stvari i dodajem svoje

Citat
Zabranjeno je odgovarati na postove ukoliko nekome ne mozete dati savjet ili mu ne mozete pomoci!
Procitajte pravila i nemojte spamati.
Citat: Uciha poslato Maj 29, 2011, 13:31:15 POSLE PODNE
Citat: KombinatoR poslato Maj 29, 2011, 13:14:03 POSLE PODNE
Citat: Uciha poslato Maj 29, 2011, 12:13:01 POSLE PODNE
Hvala puno! Dobro ce mi to doci jer sam novi u scriptanju i pravim gm od 0 po svim TUT-ovima
koje ovdje nalazim i ovaj ce mi dosta pomoci....
moj savjet... ako si novi u skriptanju... nemoj radit mod od 0.... to ti je moj savjet...


Ne radim :D Uzeo sam San Andreas RP sa ovog foruma i obriso neke stvari i dodajem svoje