Glavni razgovor #8

Započeo Perke, Maj 16, 2011, 18:44:09 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 26 gostiju pregledaju ovu temu.

Correlli

Citat: Koksildo poslato Maj 31, 2011, 19:14:55 POSLE PODNE
Ne govorim da je Stari Zavjet izmijenjen već Novi,recimo:
Luka 14:26 - Isus kaže:"Ko doÄ'e k meni a ne mrzi svog oca i mater,ženu,djecu braču i sestre i duÅ¡u svoju,ne može biti moj učenik."
Matey 16:22 - Isus reče Petru [svom najodanijem pratiocu]:" idi od mene Sotono,ti si mi na smetnju...""
Luka 22-36 - Isus kaže:"Ko ima kesu s novcem neka je uzme sa sobom,isto tako torbu svoju.Ko to nema,neka proda svoj plast i kupi mač."

i zar tako može nešto biti od Boga?Ima još dosta toga,ali neda mi se pisati.Uglavnom ustanovljeno je da Biblija je dosta izmijenjena,sada ne razumijem se baš u te Zavjete.
I sad mi reci šta je tu čudno i zašto to nebi moglo biti od Boga? Jesi li uobće pročitao šta dalje još piše ili si pročitao samo to? I zavisi koju si Bibliu gledao - Kršćanstvo je razciepljeno u tri velike grane pa još mnogo manjih.

Citat: Koksildo poslato Maj 31, 2011, 19:14:55 POSLE PODNE
Općenito Kur'an ne priznaje Bibliju,već Knjigu koja je objavljena Isai tj. Indzil (EvanÄ'elje).
Kanonska EvanÄ'elja su 4, a sva 4 su dio Novog Zavieta koji je dio Biblie.


Citat: KombinatoR poslato Maj 31, 2011, 19:17:48 POSLE PODNE
poslusaj ovu... http://www.youtube.com/watch?v=xxdfay1UyNE&feature=related
Slušao... dobra. :)
Poslednja Izmena: Maj 31, 2011, 19:34:19 POSLE PODNE od Correlli

Imam pitanje za SMOD-ove.
Mozete li mi dati mute? (12 h). Pricam gluposti bez prestanka...



Hvala!

Citat: Koksildo poslato Maj 31, 2011, 19:28:58 POSLE PODNE
Po vaÅ¡em miÅ¡ljenju ko god uÄ'e od članova u kontakt sa Correlliom,ulizuje se.
ja tu pricam s cov(i?)jekom i komentiram pjesme,a on odma ulizujem se... :S

btw ekipa kako ste mi? kako napreduju ocjene ??

cristiane

Citat: Correlli poslato Maj 31, 2011, 19:32:52 POSLE PODNE
I sad mi reci šta je tu čudno i zašto to nebi moglo biti od Boga? Jesi li uobće pročitao šta dalje još piše ili si pročitao samo to?
Ja vjerujem da to ne može biti od Boga (nemoj me pogrešno razumijeti - ne mislim da je Isus Bog) kao i svi ostali muslimani,a ima i mnogo hrišćana koji nisu povjerovali u to i prihvatili Islam,ali nećemo sad o tim.To nisam čitao već gledao preko videja.

Citat: Correlli poslato Maj 31, 2011, 19:32:52 POSLE PODNE
I zavisi koju si Bibliu gledao - Kršćanstvo je razciepljeno u tri velike grane pa još mnogo manjih.
To ne bi znao da ti odgovorim.

Citat: Correlli poslato Maj 31, 2011, 19:32:52 POSLE PODNE
Kanonska EvanÄ'elja su 4, a sva 4 su dio Novog Zavieta koji je dio Biblie.
Hoćeš reći ono što je objavljenju Isai da je to sažeto u Novom Zavjetu?



Correlli

Citat: Koksildo poslato Maj 31, 2011, 19:51:40 POSLE PODNE
Ja vjerujem da to ne može biti od Boga (nemoj me pogrešno razumijeti - ne mislim da je Isus Bog) kao i svi ostali muslimani
Nisi mi još odgovorio:
Citat: Correlli poslato Maj 31, 2011, 19:32:52 POSLE PODNE
I sad mi reci šta je tu čudno i zašto to nebi moglo biti od Boga? Jesi li uobće pročitao šta dalje još piše ili si pročitao samo to?
I znam da muslimani ne vierujete da je Isus Bog-sin, tako vas uči Islam.

Citat: Koksildo poslato Maj 31, 2011, 19:51:40 POSLE PODNE
a ima i mnogo hrišćana koji nisu povjerovali u to i prihvatili Islam,ali nećemo sad o tim.To nisam čitao već gledao preko videja.
Ne znam koliko je za tebe mnogo, ali veći dio ih nije prihvatio Islam zato jer bi manje vierovali Kršćanstvu, nego zbog pogodnosti (barem u srednjem vieku), ma da ne znam koliko ćeš se složiti sa mnom ovdje.
Ljudi su mienjali vieru i sa jedne i sa druge strane, ne bih znao reći sa koje strane više, a sa koje manje.

Citat: Koksildo poslato Maj 31, 2011, 19:51:40 POSLE PODNE
Hoćeš reći ono što je objavljenju Isai da je to sažeto u Novom Zavjetu?
GovoriÅ¡ i Indžilu, ustvari o EvanÄ'elju, ista stvar sa drugim imenom. Muslimani vierujete da je Bog objavio Svetu Knjigu Indžil (EvanÄ'elje), dok kršćani vierujemo da je EvanÄ'elje (Indžil) napisano od dvojice Isusovih apostola (Ivan, Matej), ustvari učenika i od dvojice koji to nisu bili (Luka, Marko). Znači 4 kanonska EvanÄ'elja od strane 4 osobe.
Da, kanonska EvanÄ'elja se nalaze u Novom Zavietu, sada ne znam na Å¡ta si ti mislio?
Poslednja Izmena: Maj 31, 2011, 20:08:49 POSLE PODNE od Correlli

cristiane

Citat: Correlli poslato Maj 31, 2011, 20:05:53 POSLE PODNE
Nisi mi još odgovorio:
Te riječi opisuju nepravedenost Boga,takoÄ'e je Isus u Novom Zavjetu rekao kako je donijeo mač na ovaj svijet (tako neÅ¡to),dok Kur'an govori sasvim drugo neÅ¡to,ali samo Å¡to je ralnije i pravednije.

Citat: Correlli poslato Maj 31, 2011, 19:32:52 POSLE PODNE
I znam da muslimani ne vierujete da je Isus Bog-sin, tako vas uči Islam.
Pa da,mi ustvari ne vjerujemo da je Božiji sin,a ako sam dobro primjetio ti smatraš Isusa Bogom?

Citat: Correlli poslato Maj 31, 2011, 19:32:52 POSLE PODNE
Ne znam koliko je za tebe mnogo, ali veći dio ih nije prihvatio Islam zato jer bi manje vierovali Kršćanstvu, nego zbog pogodnosti (barem u srednjem vieku), ma da ne znam koliko ćeš se složiti sa mnom ovdje.
Ljudi su mienjali vieru i sa jedne i sa druge strane, ne bih znao reći sa koje strane više, a sa koje manje.
Ne znam za srednji vijek,ali općenito danas masovno se prelazi na Islam,ev recimo npr. to ti može prikazati i youtube,samo upišeš prelazak na Islam,a zatim poslije toga upiši prelazak na hrišćanstvo.Prelazak na hrišćanstvo prikazuje samo jednu mušku osobu,po njegovim psihičkom izgledu rekao bi da bi se takav odrekao i sopstvene porodice.

Citat: Correlli poslato Maj 31, 2011, 19:32:52 POSLE PODNE
GovoriÅ¡ i Indžilu, ustvari o EvanÄ'elju, ista stvar sa drugim imenom. Muslimani vierujete da je Bog objavio Svetu Knjigu Indžil (EvanÄ'elje), dok kršćani vierujemo da je EvanÄ'elje (Indžil) napisano od dvojice Isusovih apostola (Ivan, Matej), ustvari učenika i od dvojice koji to nisu bili (Luka, Marko). Znači 4 kanonska EvanÄ'elja od strane 4 osobe.
Da, kanonska EvanÄ'elja se nalaze u Novom Zavietu, sada ne znam na Å¡ta si ti mislio?
EvanÄ'elju su pisane poslije Isaine smrti,a Indžil je objavljen Isai za vrijeme njegovog boravka na zemlji.To jest jedno ime,ali različito tumačenje,Indžil koji je objavljen Isai viÅ¡e ne postoji,tako da ono Å¡to je napisano u Novom Zavjetu nije iz objave koja je bila upućena Isa a.s (po Islamu).
Poslednja Izmena: Maj 31, 2011, 20:44:16 POSLE PODNE od Koksildo

Correli i Koksildo, neki stvari jednostavno nemaju objasnjenje..



Citat: [AG] eXtreme poslato Maj 31, 2011, 19:22:34 POSLE PODNE
Hoces da nabrojim kome sve:
Momku
Opet Momku
I opet Momku
I opet Momku
ali nikako mi ne uspeva  :(


Pre se jesam ulizivao ali nista od toga...


Nije ti baÅ¡ najbolje iÅ¡lo  :D



Citat: [LYG] ναηιâ,,"â,,"α.αмχâ—,, â,,–¹ poslato Maj 31, 2011, 20:58:55 POSLE PODNE
eh,sad bi reko nesto,ali cu dobit ban pa necu.

Ipak oćeš.

Citat: [AG] eXtreme poslato Maj 31, 2011, 19:33:18 POSLE PODNE
Imam pitanje za SMOD-ove.
Mozete li mi dati mute? (12 h). Pricam [cenzura]osti bez prestanka...



Hvala!

Opet ti sa ulizivanjem, može biti da to radiÅ¡ podsvjesno ?  Evo ti ipak zabrana pisanja  :D


Yeey.  kako volim ovaj forum  (A)
Poslednja Izmena: Maj 31, 2011, 21:07:55 POSLE PODNE od мσмαк. ^ [5].
Povratak na balkan-samp  :)  15.01.2013. 
..   


Respect : [BP]HeLoX, Correlli, [CH:FR]Djea, LordShigi, LuKsA, BloodMaster, [H]265

o čemu vi raspravljate... ionako bog ne postoji... al glavno da su se najveci ratovi vodili u bozje ime, ipak radi necega mora...

Johnny

Ocemo ti pricas ? Pa imas nekoga ko veruje u boga (Kao ja) i neko ko neveruje (Kao ti)... Zasto mislis da ga nema?



Correlli

Citat: Koksildo poslato Maj 31, 2011, 20:42:35 POSLE PODNE
Te riječi opisuju nepravedenost Boga,takoÄ'e je Isus u Novom Zavjetu rekao kako je donijeo mač na ovaj svijet (tako neÅ¡to),dok Kur'an govori sasvim drugo neÅ¡to,ali samo Å¡to je ralnije i pravednije.

Ne tumače se te rieči doslovno ako nisi razumio.

Luka 14,26: "Ako tko doÄ'e k meni, a ne mrzi na oca i na majku i na ženu i na dijete i na brata i na sestru, da, i na samoga sebe, ne može biti moj učenik."
Čoviek koji ne mrzi oca, majku, ženu, diete, brata, sestru, ... (da ne nabrajam dalje) ne može biti njegov učenik, jerbo taj čoviek se nema šta naučiti o ljubavi, jerbo on ne poznaje mržnju. Učenici trebaju biti oni koji poznavaju mržnju, da bi se je mogli odreći. Isus ne mrzi čovieka, nego grieh čovieka.

Evo ti bolji prievod:
Matej 10,37: "Tko ljubi oca ili mater više nego mene, nije mene dostojan! Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije mene dostojan."
Matej 10,38: "Tko ne uzme na se križ svoj i ne poÄ'e za mnom, nije mene dostojan!"
Matej 10,39: "Tko gleda da dobije život svoj, izgubit će ga, a tko izgubi život svoj zbog mene, dobit će ga."

Matej 16,22: "Petar ga uze na stranu i poče odvraćati: "Bože sačuvaj, Gospodine! Ne, to se tebi ne smije dogoditi!"
Matej 16,23: "Isus se okrene i reče Petru: 'Nosi se od mene, sotono! Sablazan si mi jer ti nije na pameti što je Božje, nego što je ljudsko!'"
Matej 16,24: "Tada Isus reče svojim učenicima: 'Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka ide za mnom.'"
Kao što sam rekao - Isus je mrzio grieh (to je ta ljudska vrlina), a kroz grieh je Sotona pokušao dielovati, pa čak i na njegove Apostole (učenike).

Luka 22,35: "Dalje im reče: 'Kad vas poslah bez kese za novac, bez torbe, bez obuće, je li vam što uzmanjkalo?' 'Nije', odgovoriše oni."
Luka 22,36: "'Ali sad,' nastavi on, 'koji ima kesu za novac, neka je uzme sobom, isto tako torbu svoju. Tko to nama, neka proda svoj plašt i kupi za to mač!"
Luka 22,37: "Jer vam kažem: Na meni se joÅ¡ mora ispuniti riječ Pisma: 'On je ubrojen meÄ'u zločince'. Tako se svrÅ¡uje sve, Å¡to se odnosi na mene.'"
Luka 22,38: "Tada viknuše oni:'Gospodine, evo, ovdje dva mača' A on im reče: 'Dosta je.'"
Luka 22,39: "Tada izaÄ'e i otide po svojemu običaju na Maslinsku goru. Za njim otiÄ'oÅ¡e učenici njegovi."
Luka 22,40: "Kad doÄ'e tamo, reče im: 'Molite se, da ne padnete u napast!'"

U EvanÄ'elju ne možeÅ¡ čitati tek neki red, nego ako želiÅ¡ razumieti poruku, onda moraÅ¡ čitati od početka do kraja i ne smieÅ¡ tumačiti sve rieči doslovno.


Citat: Koksildo poslato Maj 31, 2011, 20:42:35 POSLE PODNE
Pa da,mi ustvari ne vjerujemo da je Božiji sin
Znam da ne vierujete, to sam i rekao.

Citat: Koksildo poslato Maj 31, 2011, 20:42:35 POSLE PODNE
a ako sam dobro primjetio ti smatraš Isusa Bogom?
Ne, nego Sinom Božjim, jedno sa Ocem i Duhom Svetim, jerbo tako uči Kršćanstvo. U Kršćanstvu je Bog trojedini (Bog-otac (Jahve), Bog-Sin (Isus Krist) i Sveti Duh).




Citat: Koksildo poslato Maj 31, 2011, 20:42:35 POSLE PODNE
Ne znam za srednji vijek,ali općenito danas masovno se prelazi na Islam,ev recimo npr. to ti može prikazati i youtube,samo upišeš prelazak na Islam,a zatim poslije toga upiši prelazak na hrišćanstvo.Prelazak na hrišćanstvo prikazuje samo jednu mušku osobu,po njegovim psihičkom izgledu rekao bi da bi se takav odrekao i sopstvene porodice.
Ne bih se složio, jerbo naletio sam na dosta ljudi (ne osobno) koji su prešli na Kršćanstvo.


Citat: Koksildo poslato Maj 31, 2011, 20:42:35 POSLE PODNE
EvanÄ'elju su pisane poslije Isaine smrti,a Indžil je objavljen Isai za vrijeme njegovog boravka na zemlji.To jest jedno ime,ali pogreÅ¡no tumače,Indžil koji je objavljen Isai viÅ¡e ne postoji,tako da ono Å¡to je napisano u Novom Zavjetu nije iz objave koja je bila upućena Isa a.s (po Islamu).
Kršćansko EvanÄ'elje se sastoji od 4 kanonska EvanÄ'elja, sada ne znam Å¡ta je za vas EvanÄ'elje a Å¡ta Indžil, ali znam da kanonska EvanÄ'elja sadržavaju Isusov nauk i njegovo dielovanje, priče o njegovom životu, sve o njegovoj muci, smrti i o njegovom uzkrsnuću. A ta kanonska EvanÄ'elja napisana su od strane Mateja, Marka, Luke i Ivana i dio su Novog Zavieta.
Ta EvanÄ'elja si ti prije citirao, a takoÄ'er sam ti ih i ja citirao u ovom postu.



Citat: Dude poslato Maj 31, 2011, 21:14:05 POSLE PODNE
o čemu vi raspravljate... ionako bog ne postoji... al glavno da su se najveci ratovi vodili u bozje ime, ipak radi necega mora...
To što ti ne vieruješ u njega, ne znači da ne postoji. Ne možeš obtuživati religiju zbog grieha ljudskog koji mora voditi rat u nečije ime.
Poslednja Izmena: Maj 31, 2011, 21:25:50 POSLE PODNE od Correlli

Citat: Johnny[E] poslato Maj 31, 2011, 21:16:50 POSLE PODNE
Ocemo ti pricas ? Pa imas nekoga ko veruje u boga (Kao ja) i neko ko neveruje (Kao ti)... Zasto mislis da ga nema?




Aj ba dosta,

Baš me boli kurac ko od vas vjeruje ko ne. To je vaša stvar, niko vama neće nametat da li trebate vjerovati ili ne.
Povratak na balkan-samp  :)  15.01.2013. 
..   


Respect : [BP]HeLoX, Correlli, [CH:FR]Djea, LordShigi, LuKsA, BloodMaster, [H]265

Citat: Johnny[E] poslato Maj 31, 2011, 21:16:50 POSLE PODNE
Ocemo ti pricas ? Pa imas nekoga ko veruje u boga (Kao ja) i neko ko neveruje (Kao ti)... Zasto mislis da ga nema?




dokaži da ga ima... to nitko nije dokazao niti ce, zanimljivo je da se taj navodni bog pojavljuje u novije vrijeme, objasni mi onda kako je moguce da su starije civilizacije vjerovale u vise bogova, pa je to bilo ispravno, sad je u modi u jednoga vjerovat... obično manipuliranje ljudima... a katolička crkva puna pedofila kojima je super, baš vole takve dečkiće kao ti ;) poserem se ja na religije i bogove, da ih nema bilo bi puno bolje..

Correlli

Citat: Dude poslato Maj 31, 2011, 21:24:57 POSLE PODNE
dokaži da ga ima... to nitko nije dokazao niti ce, zanimljivo je da se taj navodni bog pojavljuje u novije vrijeme, objasni mi onda kako je moguce da su starije civilizacije vjerovale u vise bogova, pa je to bilo ispravno, sad je u modi u jednoga vjerovat... obično manipuliranje ljudima...
Nitko ti neće to dokazati ako ti sam ne želiš dokaz.

Citat: Dude poslato Maj 31, 2011, 21:24:57 POSLE PODNE
a katolička crkva puna pedofila kojima je super, baš vole takve dečkiće kao ti ;) poserem se ja na religije i bogove, da ih nema bilo bi puno bolje..
Nažalost, istina, ali nije religija kriva tome, jerbo religija ne uči takvim stvarima. ;)


Inaće, smirite se svi sa psovanjem o religijama, jerbo moglo bit izpasti veliko sran*e. ;)

Ustvari, najbolje je da se prekine razprava, i da se promieni tema, jerbo zbog nekih pojedinih ljudi ne može se ni normalna razprava o nećemu voditi.
Poslednja Izmena: Maj 31, 2011, 21:31:42 POSLE PODNE od Correlli

Johnny

E znas sta skroz niste pravdeni celu temu Correli i Koskido pisu ovde ko da nemaju PP ili FaceBook ili msn,ja napise zasto tako misli jer mi je komsija veroucitelj i zelim da ga pitam jer mi je pricao bas oko toga.

Evo samo za tebe Djuro(Istinita Prica):
Bio jedan decak i kaze mu veroucitelj,Bog postoji on je svuda oko nas i decak sad ode kod dede i kaze mu Deda meni je veroucitelj rekao da Bog postoji i da je svuda oko nas.Na to ce Deda Kako on moze da bude svuda oko nas jer ga vidis? On ode i kaze verocitelju rekao sam dedi da bog postoji i da je svuda oko nas a on je rekao gde je jer ga vidis ?
Veroucitelj mu je rekao kada budes krenuo kuci kazi dedi jer on vidi svoj mozak. Dolazi decak kuci i kaze: Deda bog postoji i on je svuda oko nas,Deda juce sam ti rekao kako je svuda oko nas kad ga ne vidis to znaci da ne postoji na to ce decak Deda a jel ti vidis svoj mozak? Tako da sve ima svoju svrhu.

Imam prvo na svoje misljenje i ne zelim da se uvlacim i cutim ko neka sisa.

I nije lepo to sto govoris jer ti si ovde u Admin timu svako veruje i ima svoju veru i svako to postuje za razliku od tebe.  :@

Razocarao si me u svakom pogledu.