Pomoc pri ucenju skriptanja

Započeo Skrrr, Maj 09, 2011, 21:35:12 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovako... Trazim nekog ko ce da mi pomaze, tj nauci me da skriptam. Trazim nekog ko ima strpljenja jer ja sam totalni noob u ovome. Radi se o skriptanju RP servera. Naravno za one koji mi pomognu, bice nagrada. :)

Ako zelite da mi pomognete, javite mi se u PM ili na MSN/Skype.
[email protected]/daca.dynno


















Mislim da si dosao na ovaj forum, upravo za to...
Na ovom forumu mozes sam da naucis da skriptas, pa makar bio noob u pocetku (svi smo bili noob-ovi, pa cak i neki koji danas skriptaju za 10!)...Sta ti moze pomoci u skriptanju: (Wiki), (Glavni Forum) , mi ,ako negde zapne pitas u PDF(Razgovor u vezi PAWN-skriptanja), moras se potruditi, a ako se potrudis mozes i uspeti  :-*

Oke jesam, ali nije lako sam raditi posebno kad se prvi put susrecem sa ovakvim necim, pa zelim pokaznice usput dok ucim. I nema sanse da naucim ako nista ne razumem sta je sta i o cemu se prica.

P.S. Pogledaj malo levo iznad mog avatara, pise da sam zensko. ;)
Poslednja Izmena: Maj 10, 2011, 11:03:15 PRE PODNE od Dynnotoze


















SoNNix

ja sam probavao 100 puta sam radit da naucim skriptati ali mi neide i gotovo.treba netko da mi pomogne,ali nitko nece


SoNNix

ja zelim da nesto najednostavnije da pocnem ali nikako mi neide.oces mi ti pomoci? plss  :'(


SoNNix

Citat: [CH:PTG] Razerâ,,¢ poslato Maj 10, 2011, 11:09:20 PRE PODNE
Naravno, kakva pomoc ti treba ?

sve da mi se objasni.ja sam cisti noob sta se tice toga.Imas li skype ili nesto da se dogovorimo ??  :'( :'(

Ladno si ti dobio pomoc u mojoj temi za pomoc. Ovako nesto jos nisam videla. xD



















Ako zelis nauciti profesionalno skriptati, prvo procitajte cijelu wikipediju :) http://wiki.sa-mp.com/
Pa potom se bacite na prepoznavanje svega iz skripte, preporucam neku laksu..

Citat: Dexter poslato Maj 10, 2011, 14:21:15 POSLE PODNE
Dyentozze ( sry neznam kako se pise )

Onda kopiras ime ili samo Dynno. ;)

A sto se tice teme, procitala sam i ako zelis da mi pomognes javi mi se u PM kad kako sta, posto za to imam najmanje vremena, pa da se dogovorimo za vreme i sve.


















evo ja cu vam reci kako sam ja poceo skriptat;

1.Kad sam doso na forum u Razgovor u vezi PAWN-skriptanja sam otvori temu da mi treba Stunt GM, koksildo mi je lockao i dao mi lik od Gamemodes script na offical samp stranici i tamo sam bas u to mtrenutrkku vidio mod Freeeroam by Fafu, skinuo ga i pokrenio server s njim!

2.Nasao sam FS Xtreme Huge Jump i satvio je u server, bilo je nekih glupih objekata koje sam makao s te FS i promjenio spawn lokaciju te FS.

3.Napravio sma slicnu FS pomocu te FS (ove gore) samo promjenio lokaciju i mappu!

4.Sve te 2 FS uspjeo prebacit u mod i zatim ostale!

5.Poceo polako prevoditi cijeli mod, makao onu double langauage skriptu

6.Poceo sam prebacitivati koamnde iz DCMD u ZCMD

7.Napravio jednostavnu koamndu /ip s kojom se pokaze igracu ip servera (SendClientMessage, jako jednostavno za napraviti)

8.Poceo prebacivati u sscanf (Normalno pomagali su mi paradox, eXtreme i ostala ekipa,hvala ime a najvise paradox)

9.I eto tako polako ucim, trazim po modovima neke admin koamnde pa ih metnem u ZCMD i sscanf i polako ide, al najbitnije je da idmate dobru logiku

10.Vazna stvar, svi krecu skriptat za RP modovima a to je komplicirano, pa im se zbugaju auti, kuce e bas zato nemogu naucit skriptati stoga ja preporucam da pocmete s ovim modom kao sto sam ja, imate i na ovom forumu  moj edit tog moda, sknite 1.0 verziju jer je u strcmp a to je za pocetnike pa poslje 1.5 ona je u ZCMD i sscanf!


Eto to je moje ucinje i prvi pocetci u skriptanju!
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

@System32 Oke, mozda je lakse poceti sa DM/Stunt/Freeroam modom ali meni je potrebno znanje u skriptanju RP moda jer me je community zaduzio u odrzavanju SA:MP servera na kojem ce biti RP mod.

Zato nemam vremena da pocinjem sa tim modovima. Direktno moram na tezi jer ce uskoro da dodje server sa nekim RP modom koji cu prvi put da ugledam tog trenutka i zbog toga mi treba neko znanje da se ne bih skroz pogubila.

Inace hvala sto si pomogao sa nekim koracima, makar to bilo za drugi mod. :)


















Citat: Dynnotoze poslato Maj 10, 2011, 14:54:47 POSLE PODNE
@System32 Oke, mozda je lakse poceti sa DM/Stunt/Freeroam modom ali meni je potrebno znanje u skriptanju RP moda jer me je community zaduzio u odrzavanju SA:MP servera na kojem ce biti RP mod.

Zato nemam vremena da pocinjem sa tim modovima. Direktno moram na tezi jer ce uskoro da dodje server sa nekim RP modom koji cu prvi put da ugledam tog trenutka i zbog toga mi treba neko znanje da se ne bih skroz pogubila.

Inace hvala sto si pomogao sa nekim koracima, makar to bilo za drugi mod. :)
a ja sam rekao kako sam ja poceo i kako mi najlakse bilo
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √