[Tool/Web/Other] UCP Baza

Započeo [BU] Gigi_Falcone, Maj 03, 2011, 16:33:45 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Eto posto sam ovu bazu objavio prije par sedmica na oficijalnom samp forumu, ne vidim razloga zasto je ne bih postavio i ovdje  :)
Baza se sastoji iz 3 fajla, index.html, connect.php i login.php

index.html - u ovom fajlu treba da sredite sami layout tj izgled, u njemu se nalazi forma za prijavu panelu
connect.php - u ovom fajlu podesavate red " $con = mysql_connect("localhost","testuser","*********"); " , obavezeno unesite gdje se vasa baza nalazi, user i pass za prijavljivanje ( NAPOMENA: tu ne unosite username i pass koji vi zelite za ucp, vec MySql username i password accounta od vase baze!)
login.php - ovaj fajl poziva iz baze username koji pokusava da se prijavi na index.html; bitno je da promjenite ovaj red: "   $query = "SELECT * FROM users WHERE pUsername = '$escuser'"; "  - "users" promjenite u ime vase table u bazi a "pUsername" u naziv varijable u kojoj cuvate ime igraca.

index.html

<html>
<head><title>Gigi's UCP</title></head>
<body>
<form action="login.php" method="post">
<table align="center">
<tr>
<td align="center">
<b><font size="4" color="#000080">Gigi's UCP</font></b>
</td>
</tr>
<tr align="center">
<td>
<p><input type="text" name="User" size="20" /></p>
<p><input type="password" name="Password" size="20" /></p>
</td>
</tr>
<tr>
<td align="center">
<p><input type="submit" />
<input type="reset" /> </p>
</td>
</tr>
</table>
</form>
</body>
</html>


connect.php

<?php$con = mysql_connect("localhost","testuser","*********");mysql_select_db("testuser");?>


login.php

<?phpinclude("connect.php");session_start();function sanitizeString($var){$var = stripslashes($var);$var = htmlentities($var);$var = strip_tags($var);return $var;} function sanitizeSQL($var){$var = mysql_real_escape_string($var);$var = sanitizeString($var);return $var;}  if (!$con)  {  die('Could not connect: ' . mysql_error());  }  if(isset($_SESSION["Username"]))  {    $user = $_SESSION["Username"];    $pass = $_SESSION["Password"];  }  else  {    $user = $_POST["User"];     $pass = $_POST["Password"];    $_SESSION['Username'] = $user;    $_SESSION['Password'] = $pass;    $escuser = sanitizeSQL($user);    $escpass = sanitizeSQL($pass);  }  $query = "SELECT * FROM users WHERE pUsername = '$escuser'";  $result = mysql_query($query);  $username_exist = mysql_num_rows($result);  if($username_exist == 0)  {    echo 'That profile does not exist! <br />';    echo '<a href="index.php">Idi nazad</a>';    unset($_SESSION['Username']);    unset($_SESSION['Password']);    die;  }    $row = mysql_fetch_row($result);  if($row[2] !== $escpass)  {    echo 'Password is not valid!  <br />';    echo '<a href="index.php">Idi nazad</a>';    unset($_SESSION['Username']);    unset($_SESSION['Password']);    die;  }$message = "Welcome $escuser!<br />";echo $message;echo "<br />";echo "<table border = 1>  <tr>    <td>Varijabla 1</td>    <td>$row[0]</td>  </tr>  <tr>    <td>Varijabla 2</td>    <td>$row[1]</td>  </tr></table>";?>


nadam se da ce nekome ovaj kod pomoci  ;)

napomena: u koliko cete ucp koristiti za samp server, potrebno je da imate mysql kompatibilan mod, takodje i mysql server ( u koliko koristite kucni server [widnows] dobar vam je wamp server, a ukoliko koristite linux uzmite lamp server)
Poslednja Izmena: Maj 03, 2011, 16:45:45 POSLE PODNE od [BU] Gigi_Falcone



mogo si napisat cemu skuzi to i da trebaju imat mysql mod  :'(
STRANICA U IZRADI

Ovo ne mora da se koristi samo za samp, vec za bilo koju aplikaciju koja koristi Mysql, a potreban joj je panel za prijavu.



cek ja sam mislio da si  ti ovo napravio? a ne kopirao kompletno iz tutorijala i dodao onu glupost za sanitize koja nece radit kako treba, sto ti je rekao tamo neki lik...

ovo ja i jesam editovao a ono sto je onaj dodao radi bez problema  :-\

ako mislis na ovo: http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=250438
to je moj profil...
Poslednja Izmena: Maj 03, 2011, 17:30:41 POSLE PODNE od [BU] Gigi_Falcone




po tome sam radio, al taj sistem ne radi kako treba
Poslednja Izmena: Maj 03, 2011, 17:21:39 POSLE PODNE od [BU] Gigi_Falcone



Citat: [BU] Gigi_Falcone poslato Maj 03, 2011, 16:33:45 POSLE PODNE
Eto posto sam ovu bazu objavio prije par sedmica na oficijalnom samp forumu, ne vidim razloga zasto je ne bih postavio i ovdje  :)
Baza se sastoji iz 3 fajla, index.html, connect.php i login.php

index.html - u ovom fajlu treba da sredite sami layout tj izgled, u njemu se nalazi forma za prijavu panelu
connect.php - u ovom fajlu podesavate red " $con = mysql_connect("localhost","testuser","*********"); " , obavezeno unesite gdje se vasa baza nalazi, user i pass za prijavljivanje ( NAPOMENA: tu ne unosite username i pass koji vi zelite za ucp, vec MySql username i password accounta od vase baze!)
login.php - ovaj fajl poziva iz baze username koji pokusava da se prijavi na index.html; bitno je da promjenite ovaj red: "   $query = "SELECT * FROM users WHERE pUsername = '$escuser'"; "  - "users" promjenite u ime vase table u bazi a "pUsername" u naziv varijable u kojoj cuvate ime igraca.

index.html

<html>
<head><title>Gigi's UCP</title></head>
<body>
<form action="login.php" method="post">
<table align="center">
<tr>
<td align="center">
<b><font size="4" color="#000080">Gigi's UCP</font></b>
</td>
</tr>
<tr align="center">
<td>
<p><input type="text" name="User" size="20" /></p>
<p><input type="password" name="Password" size="20" /></p>
</td>
</tr>
<tr>
<td align="center">
<p><input type="submit" />
<input type="reset" /> </p>
</td>
</tr>
</table>
</form>
</body>
</html>


connect.php

<?php$con = mysql_connect("localhost","testuser","*********");mysql_select_db("testuser");?>


login.php

<?phpinclude("connect.php");session_start();function sanitizeString($var){$var = stripslashes($var);$var = htmlentities($var);$var = strip_tags($var);return $var;} function sanitizeSQL($var){$var = mysql_real_escape_string($var);$var = sanitizeString($var);return $var;}  if (!$con)  {  die('Could not connect: ' . mysql_error());  }  if(isset($_SESSION["Username"]))  {    $user = $_SESSION["Username"];    $pass = $_SESSION["Password"];  }  else  {    $user = $_POST["User"];     $pass = $_POST["Password"];    $_SESSION['Username'] = $user;    $_SESSION['Password'] = $pass;    $escuser = sanitizeSQL($user);    $escpass = sanitizeSQL($pass);  }  $query = "SELECT * FROM users WHERE pUsername = '$escuser'";  $result = mysql_query($query);  $username_exist = mysql_num_rows($result);  if($username_exist == 0)  {    echo 'That profile does not exist! <br />';    echo '<a href="index.php">Idi nazad</a>';    unset($_SESSION['Username']);    unset($_SESSION['Password']);    die;  }    $row = mysql_fetch_row($result);  if($row[2] !== $escpass)  {    echo 'Password is not valid!  <br />';    echo '<a href="index.php">Idi nazad</a>';    unset($_SESSION['Username']);    unset($_SESSION['Password']);    die;  }$message = "Welcome $escuser!<br />";echo $message;echo "<br />";echo "<table border = 1>  <tr>    <td>Varijabla 1</td>    <td>$row[0]</td>  </tr>  <tr>    <td>Varijabla 2</td>    <td>$row[1]</td>  </tr></table>";?>


nadam se da ce nekome ovaj kod pomoci  ;)

napomena: u koliko cete ucp koristiti za samp server, potrebno je da imate mysql kompatibilan mod, takodje i mysql server ( u koliko koristite kucni server [widnows] dobar vam je wamp server, a ukoliko koristite linux uzmite lamp server)
Ovo je cool samo ja nikada necu znati kako se ovo ubacit u mod i sve :S
Jer je moguce se napravit FS vezi toga?
http://www.youtube.com/loscitysamp
www.los-samp.info
JOIN US :)

Citat: [CGC] korda poslato Maj 16, 2011, 22:38:30 POSLE PODNE
srat cu ja kolko ocu nes mi ti rec brate pa cekaj da pocnemo s radom sabit cemo vas , imate taj jebeni samp server i nista vise mi imamo cs cod i ko zna sta cemo jos otvorit imam svoj hosting reklamu u pcplayu sponzora, radio, tv, web stranice i portale sve imamo a da ti nepricam sta jos planiramo zato oladi vi ste nama ukrali whisperza on je bio u isto vrijeme i kod nas i kod vas meni to nije smetalo bmk , ali ste mu vi 10000% zaprijetili da mora bit samo kod vas
Hahahah covek reko da ima reklamu za svoj samp server na tv i radiu NHAHAHAHHAHA

Citat: [BU] Gigi_Falcone poslato Maj 03, 2011, 17:20:41 POSLE PODNE
po tome sam radio, al taj sistem ne radi kako treba

ma daj, kopirao si  prvo, a onda si dodao ono sto ti je lik dao da dodas, ali to ti nece pomoc jer ako i pod integer uneses string returnat ce string, tako da ti te funkcije nece sluziti nista, naravno osim mysql_real_escape ...

a onaj sistem neme gresaka samo nije siguran do kraja...

gledao sam sad i temu tamo na sa-mp.com

Nevalja Wamp, Xampp dere guzove.

Probavao sam ovo i nije mi baš nešto, povezao sam sa svojim mysql modom :D

@ovaj Markomen

Bolan ovo je Php skripta za gledanja statsa na netu, povežeš sa svojim gamemodom i to je to.

Btw. nemoj se prosipat kakva FS :S
Poslednja Izmena: Maj 03, 2011, 17:26:18 POSLE PODNE od [A]Michael


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: [email protected]

ovo se ne ubacuje u mod, vec u html/php fajlove i postavlja se na webhost

u mod moras napravit login/register sistem koji radi na principu mysqla i store-ovanje fajlova u mysqlu

Citatma daj, kopirao si  prvo, a onda si dodao ono sto ti je lik dao da dodas, ali to ti nece pomoc jer ako i pod integer uneses string returnat ce string, tako da ti te funkcije nece sluziti nista, naravno osim mysql_real_escape ...

a onaj sistem neme gresaka samo nije siguran do kraja...

gledao sam sad i temu tamo na sa-mp.com

funkcije sluze samo za login
sistem sam onaj jos davno probao i full je bugova
ovaj se sastoji iz samo 3 fajla i omogucava lak razvoj u full ucp
Poslednja Izmena: Maj 03, 2011, 17:28:09 POSLE PODNE od [BU] Gigi_Falcone



ma nemoj mi reci pametnjakovicu! kopirao si web dio s tutorijala i pricas kako si to ti napravio!

sprasit cu ti ban jos samo probaj reci da nisi kopirao! hoces i red po red da ti kopiram i dokazem?

Citat: Dude poslato Maj 03, 2011, 17:27:05 POSLE PODNE
ma nemoj mi reci pametnjakovicu! kopirao si web dio s tutorijala i pricas kako si to ti napravio!

sprasit cu ti ban jos samo probaj reci da nisi kopirao! hoces i red po red da ti kopiram i dokazem?

da citas moj post gore shvatio bi
vec sam rekao da je radjeno po tutu, a te prijetnje ostavi nekom drugom, ...  :-\  >:(



Citat: [BU] Gigi_Falcone poslato Maj 03, 2011, 17:29:32 POSLE PODNE
Citat: Dude poslato Maj 03, 2011, 17:27:05 POSLE PODNE
ma nemoj mi reci pametnjakovicu! kopirao si web dio s tutorijala i pricas kako si to ti napravio!

sprasit cu ti ban jos samo probaj reci da nisi kopirao! hoces i red po red da ti kopiram i dokazem?

da citas moj post gore shvatio bi
vec sam rekao da je radjeno po tutu, a te prijetnje ostavi nekom drugom, ...  :-\  >:(
Citat: [BU] Gigi_Falcone poslato Maj 03, 2011, 17:20:41 POSLE PODNE
po tome sam radio, al taj sistem ne radi kako treba

ajd da ti nacrtam, nisi po tome radio vec si to kopirao! lako je dodat 10 redova koje ti jos netko da pa reci da je onaj kod bio los ili stagod...

no uglavnom jedno je po necem radit i to izmjenit, a drugo je kopirat cijeli kod i dodat 10 redova i reci da si samo po tome radio, a ovo tvoje je potpuno nova stvar...

lega seres puno, a o php-u znas toliko da mozes malo editirat kod...

Haj' dosta svaÄ'e sad ću vas obojicu banovat :D

Kako vam se ne dosadi prepucavat? BriÅ¡i temu ako nevalja i tjao, svaÄ'ate se radi gluposti nekih...


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: [email protected]

About

Welcome to the community!