Virtual world za kuce

Započeo BLACK, Maj 11, 2009, 10:52:23 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Ako neko zna kako da podesim da odredjena kuca ima odredjeni virtual world, znate da nebi doslo do mesanja interiora kuca ako dve kuce podrzavaju jedan te isti interior. ako moze molim vas neko da mi pomogne
Poslednja Izmena: Jun 09, 2009, 00:53:08 PRE PODNE od zerocoolos

Koji je to mode? Ima tu jedna caka za godfather mode, ne sjecam je se tocno, kad bih pogledao malo skuzio bih ali znam da ima nesto, samo jedna linija se promijeni i sve radi.

zerocoolos

dodaj samo u zapisivanje i ucitavanje kuca na kraj zapisa %d - to znaci da dodaje jos jedana parametar kuca i takodjer ubaci u property file ,0 ili ako je kuca s istim  interijerom ,1 pa opet koja ima isti interijer ,2 itd. Kod virtualnih ti onda nastaje problem s tim da moras mijenjati /exit komandu da provjerava iz koje je usao, dodaj da provjerava iz kojeg je wirtualnog svijta usao...

koristim gf sa to sto si rekao da dodam u proprety ,1 ,2 to sam uradio ali nisam razumeo sta si hteo da kazes sa %d i to za exit

Citat: BLACK poslato Maj 11, 2009, 14:08:13 POSLE PODNE
koristim gf sa to sto si rekao da dodam u proprety ,1 ,2 to sam uradio ali nisam razumeo sta si hteo da kazes sa %d i to za exit
Djuro je htio reci mozda ovako da napravite da je virtualworld jednak id-u kuce tako nebi bilo mjesanja interiora ali svakako pri izlazenju iz kuce potrebno je postaviti virtualworld 0(to moze biti 145,ali 0 je radi lakseg snalazenja).
S Virtualworld mozete imate velike koristi sto se tice skripte jer 2 igraca mogu biti na istom mijestu a da se uopce nevide.Evo jedan prijedlog pa se pozabavite.Napravite Rally pozovete sve i svakom igracu drugi virtualworld kako nebi bilo sudaranja,virutalworld mozete zapisati kao playerid sto je jako efikasno.

[NUDIM ]
Gang-Rush server TDM besplatno


to sto kazes da kad izadje da podesim. to da uradim u exit

mislis ovako

                                      else if (PlayerToPoint(8.0, playerid,2324.399902,-1147.500000,1050.699951))   //da mi ovo bude interior
         {
             SetPlayerInterior(playerid,0);
             SetPlayerVirtualWorld(playerid, 0);
             SetPlayerPos(playerid,1284.9058,-1089.9706,27.8248);  //a ovo ulaz kuce
         }
Poslednja Izmena: Maj 11, 2009, 14:23:04 POSLE PODNE od BLACK

Citat: BLACK poslato Maj 11, 2009, 14:22:22 POSLE PODNE
to sto kazes da kad izadje da podesim. to da uradim u exit

mislis ovako

                                      else if (PlayerToPoint(8.0, playerid,2324.399902,-1147.500000,1050.699951))   //da mi ovo bude interior
         {
             SetPlayerInterior(playerid,0);
             SetPlayerVirtualWorld(playerid, 0);
             SetPlayerPos(playerid,1284.9058,-1089.9706,27.8248);  //a ovo ulaz kuce
         }
da,ali SetPlayerPos kod kuce nisu kordinate nego EnterX,sve ovisi kako su gdje definirani,Ako ti mislis na neku kucu koju si napravio za nesto posebno onda moze ovako.

[NUDIM ]
Gang-Rush server TDM besplatno


   else if (PlayerToPoint(8.0, playerid,HouseInfo[house][hEntrancex],HouseInfo[house][hEntrancey],HouseInfo[house][hEntrancez]);
         {
             SetPlayerInterior(playerid,0);
             SetPlayerVirtualWorld(playerid, 0);
            SetPlayerPos(playerid, HouseInfo[house][hExitx], HouseInfo[house][hExity],HouseInfo[house][hExitz]);
         }


to onda ovako bi trebalo da izgleda samo sto ovde ima errora

cek sad da vidim sta sve treba da se uradi
1. enum hInfo
{
   Float:hEntrancex,
   Float:hEntrancey,
   Float:hEntrancez,
   Float:hExitx,
   Float:hExity,
   Float:hExitz,
   hHealthx,
   hHealthy,
   hHealthz,
   hArmourx,
   hArmoury,
   hArmourz,
   hOwner[MAX_PLAYER_NAME],
   hDiscription[MAX_PLAYER_NAME],
   hValue,
   hHel,
   hArm,
   hInt,
   hLock,
   hOwned,
   hRooms,
   hRent,
   hRentabil,
   hTakings,
   hVec,
   hVcol1,
   hVcol2,
   hDate,
   hLevel,
            hVirWorld,  // da se ovo doda
};

2. da se u proprety na svaku kucu doda ,1 .. ,2 ... ,3

sta onda ide?

MrBaff

Citat: BLACK poslato Maj 11, 2009, 14:37:26 POSLE PODNE
cek sad da vidim sta sve treba da se uradi
1. enum hInfo
{
   Float:hEntrancex,
   Float:hEntrancey,
   Float:hEntrancez,
   Float:hExitx,
   Float:hExity,
   Float:hExitz,
   hHealthx,
   hHealthy,
   hHealthz,
   hArmourx,
   hArmoury,
   hArmourz,
   hOwner[MAX_PLAYER_NAME],
   hDiscription[MAX_PLAYER_NAME],
   hValue,
   hHel,
   hArm,
   hInt,
   hLock,
   hOwned,
   hRooms,
   hRent,
   hRentabil,
   hTakings,
   hVec,
   hVcol1,
   hVcol2,
   hDate,
   hLevel,
        hVirWorld,  // da se ovo doda
};

2. da se u proprety na svaku kucu doda ,1 .. ,2 ... ,3

sta onda ide?

compile GM-a i deri :D ?

mozes i tako kako si ti poceo ali kad radis kucu moras dodati i hvirWorld,a u komandi /enter dodas SetPlayerVirtualWorld(playerid,HouseInfo[id kuce][hvirWorld]).Id Kuce napravis pomocu loopa tako da pises for(new h=0;h<sizeof(HouseInfo);h++)

i onda umjesti id kuce pises "h" sto oznacava id kuce.Loop ako je potrebno objasnit javi,on se vecinom koristi i potrebno ga je return 1; zbog toga sto ponavlja program dok se sve neispuni,kao sto return 0; vraca pocetnu vrijednost tako kad bi to koristili u loopu nebi bilo svrhe.Jednostavno laicki receno neznam kako da to to objasnim.
Poslednja Izmena: Maj 11, 2009, 15:52:37 POSLE PODNE od [CH]pliva

[NUDIM ]
Gang-Rush server TDM besplatno


if(new h=0;h<sizeof(HouseInfo);h++) ovo sto si rekao kako izgleda cela skripta??? ne kontam gde to treba da ubacim sa ovim se nisam susrecao mislim sa tim loop

zerocoolos

ma gle samo s IF provjeri u kojem je wirtual worldu da se zna vratiti na pravu koordinatu izlaza

http://forum.sa-mp.com/index.php?topic=81362.msg534245#msg534245 sad sam bio pratio ovaj tutorial sve radi samo sto kad si u kuci i kad kucas /ezit ne radi sad ne znam svugde sam trazio gde moze biti greska a nisam nasao??? mislim kad bude compile sve radi ali nece da izadje iz kuce moze neko da pogleda pa da isproba pa da mi javi ako zna u cemu je problem





evo moje kako izgleda

if(strcmp(cmd, "/exit", true) == 0)
   {
       if(IsPlayerConnected(playerid))
      {
         for(new i = 0; i <  sizeof(HouseInfo); i++)
   {
         //printf("House :%d",i);
         if (PlayerToPoint(3, playerid,HouseInfo[hExitx], HouseInfo[hExity], HouseInfo[hExitz]))
         {
         if(GetPlayerVirtualWorld(playerid) == HouseInfo[hWorld])   // ADD THESE LINES HERE
                {
            SetPlayerInterior(playerid,0);
            SetPlayerPos(playerid,HouseInfo[hEntrancex],HouseInfo[hEntrancey],HouseInfo[hEntrancez]);
                SetPlayerVirtualWorld(playerid,0);
            PlayerInfo[playerid][pInt] = 0;
            PlayerInfo[playerid][pLocal] = 255;
            if(HouseInfo[hHel] == 1)
            {
               new Float:tempheal;
               GetPlayerHealth(playerid,tempheal);
               if(tempheal < 100.0)
               {
                  SetPlayerHealth(playerid,100.0);
               }
            }
         }
      }  // <---------------- DONT FORGET THE CLOSING BRACKET!!
        }









moze neko kome je /exit vec podesen i sve to da mi ga samo posalje znaci skriptu exita
Poslednja Izmena: Maj 12, 2009, 18:03:04 POSLE PODNE od BLACK

JoeBullet

meni to nije nest - kad rally ili neku utrku radis a da su u drugim virtual world-ima... cak stovise samo se natjeces sa vremenom... ovako kad se vidite je zabavnije i zabavnije je izgurati nekog i onda mu se smijat poslje  :D