[POMOC]Ping

Započeo monkeypantzz, Mart 17, 2011, 18:30:50 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovako,posto imam Windows 7 i zbog jacine mog kompjutera ping mi skace preko 100,skinuo sam TuneUp Utilities 2011 i optimizirao kompjuter ali ping je i dalje 90-170,zelim da to smanjim jos,pa jel zna neko neki program ( a da ne bude GameBooster ) koji bi mogao da pomogne?


No matter how hard it is, how tough life gets, never ever give up. If you do, you never will know how close you were to making it.


Nema ping skoro nikakve veze sa jačinom računara  ::)

To ti je do tvog ISP-a. http://pingtest.net/ UÄ'i pa provjeri koliki je, imaÅ¡ Copy to forum ono, pa kopiraj :)


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: [email protected]

U mom slucaju ima,dok imam XP ping je 40-70,a na sedmici ovakav.



No matter how hard it is, how tough life gets, never ever give up. If you do, you never will know how close you were to making it.


Citat: Djea poslato Mart 17, 2011, 18:42:22 POSLE PODNE
U mom slucaju ima,dok imam XP ping je 40-70,a na sedmici ovakav.



Da nemaš neke Instant Messaging programe otvorene, poput Skypea, MSN-a i slični. Ako su otvoreni vjerovatno će ti povećati ping na Windows 7ici :)


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: [email protected]

Citat: eLLyx poslato Mart 17, 2011, 18:44:51 POSLE PODNE
Citat: Djea poslato Mart 17, 2011, 18:42:22 POSLE PODNE
U mom slucaju ima,dok imam XP ping je 40-70,a na sedmici ovakav.



Da nemaš neke Instant Messaging programe otvorene, poput Skypea, MSN-a i slični. Ako su otvoreni vjerovatno će ti povećati ping na Windows 7ici :)

Ne,sve je iskljuceno,jos i Tune Up iskljucuje dosta ostalih programa...

Nije stvar u tome sta je uzrok tolikog pinga,treba mi program koji ce mi rasteretiti komp.


No matter how hard it is, how tough life gets, never ever give up. If you do, you never will know how close you were to making it.


Da nisi Dugo drzio upaljen Modem?Ili si na nekoj maloj Mrezi pa je Preopterecena?To se zna meni desiti (vise ovo 1.)
jer M:TEL drzi cjelu bosnu i RS Sto se tice interneta,a uzmi izvadi Kabl iz modema malo ga Ohladi ili ti ovo vise dana ovako? ili pritisni "left shift+alt+delete"i vidi imas li ista upalito,i da Ako imas Modove i oni izazivaju Podizanje Pinga i sve ti bude plavo

Jel ti se to uvek desava ili samo ponekad?

Nikakav problem nije do interneta i modema,problem je u tome sto kompjuter drzi Windows 7 sa dosta poteskoca jer nije prejak. Meni treba nesto sto ce da mu smanji opterecenje,a sa tim ce i ping da se smanji,garantujem.


No matter how hard it is, how tough life gets, never ever give up. If you do, you never will know how close you were to making it.


Gle mozda windows 7 zahtjeva vise od igrica npr, Windows XP trazi 256 rama za GTA a Windows 7 516MB (primjer samo)

Ne,bas je suprotno... Kao sto rekoh,nije konkretno do Windowsa vec do konfiguracije kompjutera uopste,treba mi nesto sto ce da smani opterecenje i olaksa mu rad.


No matter how hard it is, how tough life gets, never ever give up. If you do, you never will know how close you were to making it.


Ako si to sve probao znači do ISP-a je sigurno. Poredio sam procese na Xp-u i 7-ici, i puno puno manje procesa ima na Win 7, znači ako si sve probao, preostaje ti da očistiš comp sa CCleanerom i Defregmetiraš ga, ako neće znači do ISP-a je..

Kod mene je sve normalno imam Windows 7.


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: [email protected]

Citat: Djea poslato Mart 17, 2011, 20:03:40 POSLE PODNE
Ne,bas je suprotno... Kao sto rekoh,nije konkretno do Windowsa vec do konfiguracije kompjutera uopste,treba mi nesto sto ce da smani opterecenje i olaksa mu rad.

Pa kaj os ti ?
Ukoliko ti PC ima 1GB ram memorija sa Win XP, onda ce biti 512MB kad instaliras sedmicu.
Kod Win 7 treba 512MB minimum 512MB sta je na granicu i zato steka.
Daj mi reci koliko rama imas.



Citat: Luciano Verdi poslato Mart 17, 2011, 20:39:37 POSLE PODNE
Citat: Djea poslato Mart 17, 2011, 20:03:40 POSLE PODNE
Ne,bas je suprotno... Kao sto rekoh,nije konkretno do Windowsa vec do konfiguracije kompjutera uopste,treba mi nesto sto ce da smani opterecenje i olaksa mu rad.

Pa kaj os ti ?
Ukoliko ti PC ima 1GB ram memorija sa Win XP, onda ce biti 512MB kad instaliras sedmicu.
Kod Win 7 treba 512MB minimum 512MB sta je na granicu i zato steka.
Daj mi reci koliko rama imas.



No matter how hard it is, how tough life gets, never ever give up. If you do, you never will know how close you were to making it.


Najbolje ti ubaci Win XP i to je to :)  :P  :P




Neznam onda sta je problem.
Cuo sam da je Win 7 sranje kad dodje do igrice, i da stekaju, aj da si imo 1GB pa ok al imas 2 pa neznam zasto ti tako steka.
Samo probaj :

Options>Video Options>ADVANCED VIDEO SETTINGS i smanji draw distance na najmanje i rezolucija na low pa valjda ce biti ok.