Mala pomoc oko matsa pls

Započeo LuKsA, Oktobar 23, 2009, 21:49:34 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

e trebao bi pomoc, sloziop sam system sa /putmats i /putdrugs na kordinatama da imam kao banku gdje mozes spremiti i podici matse pa bih trebao jos system za uzeti matse i drogu nezz recimo nes kao /matswithdraw i /drugswithdraw i jos nesto kad kucaj /putmats ili drugs piuse da sam to stavio ali su jos ti matsi u statsima pa kako da imam nesto kao sigurni matsi i siugrna droga u statsima da to redi pls pomoc jako mi to teba pomognite ako mozete
hvala naprijed
#if(!strcmp(cmd,"/put",true))
    {
        if(!PlayerToPoint(25.0,playerid,573.0568,-1571.5551,16.1797))
        return SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "   Nisi na mjestu za Spremiti drogu i matse!");
       new x_nr[256];
       x_nr = strtok(cmdtext, idx);
       if(!strlen(x_nr))
       {
          SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "|__________________ Put __________________|");
          SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "KORISTI: /put [name]");
          SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "Dostupno: Mats, Drugs");
          SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "|____________________________________________|");
            return 1;
       }
       tmp = strtok(cmdtext, idx);
       if(!strcmp(x_nr,"Mats",true))
       {
          if(!strlen(tmp))
          {
             SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "KORISTI: Mats [amount]");
             format(string, sizeof(string), "  Imas %d matsa.", PlayerInfo[playerid][pMats]);
             return SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD3, string);
          }
          new matss = strval(tmp);
          if(matss > PlayerInfo[playerid][pMats])
          return SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "   Nemas toliko!");
          PlayerInfo[playerid][pMats] -= matss;
          PlayerInfo[playerid][pMats] += matss;
          format(string, sizeof(string), "   %d materialsi spremljeni!", matss);
          return SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD4, string);
       }
       else if(!strcmp(x_nr,"Drugs",true))
       {
       if(!strlen(tmp))
       {
          SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "KORISTI: Drugs [amount]");
          format(string, sizeof(string), "  Imas %d droge.", PlayerInfo[playerid][pDrugs]);
           return SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD3, string);
      }
      new drugss = strval(tmp);
      if(drugss > PlayerInfo[playerid][pDrugs])
      return SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "   Nemas toliko!");
      PlayerInfo[playerid][pDrugs] -= drugss;
      PlayerInfo[playerid][pDrugs] += drugss;
      format(string, sizeof(string), "   %d Droga spremljena!", drugss);
      return SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD4, string);
       }
     }
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.

ja cu ti pomoc ako ces koristit DCMD i SSCANF, posto ne koristis necu ti pomoc tj. ne zelim, btw. samo da mi je vidjeti zasto stavljas if(!strlen(text))kada mozes staviti if(!text[0]) jer ce ti oduzeti manje vremena za izvrsavanje(posto strlen loopa kroz cijeli string) a isti rezultat ce biti, e a ljudi imaju tu naviku u pravljenju strtok komandi a uopce nemaju pojma o kodu nego samo su prekopirali i sada rada prema predlosku... fuck off sa takvim nacinom skriptanja  ::)

Bullet pomalo pocinjes iritirat s takvim nacinom ponasanja.Covjek trazi pomoc,ako oces pomozi mu a nemoj stalno neki ku*a* pametovat.

Sry al tako je,samo nesto pametujes.Reci mu lijepo sta da napravi ili se suzdrzi -_-

aj ti ne seri, pa ja mu POMAZEM... dobit ce tako vecu brzinu i efikasnost skripte. to sta ti to ne znas nije moj problem, nego tvoj. i ja NE PAMETUJEM nego mu predlazem kako dobije vecu brzinu, to su cinjenice koje jednostavno su tocne. provjeri ako oces jel ce biti brza moja verzija ili njegova ako je string dugacak npr. 24 znaka...  i pazi, tako svaka komanda ... i jos ako vise playera pise komande u isto vrijeme tj. iste se izvrsavaju.. ufff

r4z0r

Bullet brate on ne trazi da mu server ide brze nego da mu pomognes oko scripte  ;) . Al ono stvarno razumijemo mi da ti znas scriptat ali se suzdrzi takvih komentara zat sto s njima neces nikom nista pomoc ..

Misli ti o meni sta oces ali ja ti govorim da mozda iz tvog pogleda izgleda kao predlaganje ali vjeruj da iz mojeg(vjerujem i vecine ovdje)izgleda kao pametovanje.
Gle ovo:
Citat: JoeBullet v2.1 poslato Oktobar 23, 2009, 22:16:20 POSLE PODNEja cu ti pomoc ako ces koristit DCMD i SSCANF, posto ne koristis necu ti pomoc tj. ne zelim
Sto se onda javljas ako ne zelis pomoc oko onog sto treba?

Citat: JoeBullet v2.1 poslato Oktobar 23, 2009, 22:16:20 POSLE PODNE
samo da mi je vidjeti zasto stavljas
if(!strlen(text))
kada mozes staviti if(!text[0]) jer ce ti oduzeti manje vremena za izvrsavanje(posto strlen loopa kroz cijeli string) a isti rezultat ce biti
I onda mu ovdje pak govoris nesto sto on uopce nije pitao i sto ga uopce ne zanima.

Ispricavam se na OFFTOPICU ovo sam napisao samo da malo pogleda da se i sam uvjeri kako izgleda njegovo "predlaganje".
Poslednja Izmena: Oktobar 24, 2009, 11:28:32 PRE PODNE od dinkO14

znaci nema pomoci ?  ::)
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.